Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha szándékosan le akarok...

Ha szándékosan le akarok maradni, az közúti veszélyeztetés?

Figyelt kérdés

Főúton haladt előttem egy bizonytalan jármű, de olyan szinten, hogy megelőzni nem mertem, mert folyamatosan átsodródott a szembesávba és és úgy húzta onnan vissza, hogy azt hittem ki fog sodródni.


Én szándékosan lelassítottam 70 környékére, hogy minél messzebb legyen tőlem, de mögöttem akik utolértek azok barom módjára nyomták a dudát.


Komolyan, mit kellett volna tennem ebben a helyzetben? Ami különösen felkavart, hogy beérve a városba az első pirosnál átkiabáltak hozzám, hogy feljelentenek közúti veszélyeztetésért.



2021. márc. 31. 22:07
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
És különben is, mindig az IFA a leggyorsabb.
2021. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
0%
2 tudtommal dudálással nem. Refivillantással inkább.
2021. ápr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Előzési szándék dudálással jelezhető. (Csak egy hasonló példa és megérted, a Dakar ralin kötelező, talán még most is).
2021. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Villogásnak semmi értelme, nappal nem fogja látni úgyse. Bár a dudálást se biztos, hiszen doppler úr írt törvényt, a magnó meg hangosan szól.
2021. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
73%
33 lakott területen kívül valóban. Tévedtem.
2021. ápr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
25%
Jól cselekedtél, ez nem közúti veszélyeztetés! Ahogy már irtak a dudát benyomhattad vna és ha nem hasznal , tovább is bizonytalanul mozog az elotted haladó én is lemaradtam vna de fékezés előtt elakadasjelzo be és így menni 70 el, mikor eloznek engem (teged) duda , ezzel vmit jelzrl ;(
2021. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
54%

Vészvillogó kapcsolgatása tilos! A közszokással ellentétben azt csak és kizárólag álló helyzetben lehet működtetni!


Nagy ökrök autóvontatáskor szokták még benyomni, hiszen csak 40-el mehetnének... de simán mennek ezerrel is, mert ökrök. Miközben egy vontatott autó pontosan úgy tekintendő mint egy utánfutó! Tehát a helyzetjelző lámpát bekapcsolni, és mindig arra villogni amerre fordulni akar. Ha nem fordul, nem villog. A 40km/h pont a mikroméretű és fix követési távolság miatt limitált, dehát ez az ökörparasztokat nem érdekli.

2021. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
89%
Jobbra le kellett volne villogni, majd utána lassítani. Na ez már nem veszélyeztetés. A mögötted menő parasztköcsög meg hadd menjen, az ilyentől meg kell szabadulni!
2021. ápr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
72%
37 dugó jelzésénél hasznos tud lenni lassítás közben!
2021. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
0%

Milyen dugó jelzésénél????

Ha állsz akkor nyomogatod a féklámpát a mögötted jövő parasztnak, ha meg nem állsz, nem használhatod, mert megtévesztő lehet oldalról, főleg este.


Egy szó mint száz, Tilos vészvillogót mozgó járműn használni!

Sőt a legújabb az lesz, hogy kifejezetten más ritmusban fog villogni mint a sima villogó, hogy meg lehessen különböztetni azonnal és minden oldalról egy mozgó járműtől.

2021. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!