Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért haragszanak az emberek...

Miért haragszanak az emberek a bliccelőkre? Miért nem megértőbbek az ellenőrök a bliccelőkkel?

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek,akinek nem éri el a fizetése a nettó 200 ezret sem.De valakinek még a 100ezret sem.És persze a munkahelyük nem téríti a bérlet árát,amúgy az én munkahelyem sem.Miért nem a politikusokra haragszanak,akiknek a feladata lenne,hogy megfelelő életszínvonalat biztosítsanak az embereknek.Vagy azokra a vállalkozókra akik nem fizetik meg a dolgozóikat,sőt sok helyen be se jelentik vagy ki se fizetik a dolgozókat.Amíg nem rendezik a dolgokat,addig a bliccelőkre sem haragudhatnak az emberek.Ilyen árak mellett még a havi nettó 200 is kevés,nem lehet belőle mindent megvenni,meg rezsit is fizetni.Valamin spórolni kell.
2019. ápr. 22. 09:14
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

havi 200 nettóból nehogymár ne teljen rá

ha egyedül élsz. de ha mégse lehet gyalogolni , kerékpározni , futni stb. más tud érte fizetni akkor fizesd meg te is vagy hagyd őket inkább Balázska

2019. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
79%

"Szerintem a bliccelő,a bolti tolvaj,meg a szomszéd néni kirablója nem vehető egy kalap alá."

Miért? A bliccelő ugyanaz, csak kicsiben kezdi.


Amúgy meg minel több a bliccelő, annál drágább lesz a jegy, mert a cégnek valahogy kompenzálnia kell, hogy nyereséges legyen.

2019. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
53%
nekem volt mar olyan hogy a buszon akartam venni egy jegyet, es a sofor tobbet adott vissza mint kene, de jegyet nem, na az ment neki zsebre, bliccel itt mindenki :D
2019. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
67%
szóval netre van pénz , de menetjegyre nincs?
2019. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
9-es adjanak munkát,tisztességes fizetést a bliccelőknek,hozzanak létre szakszervezeteket,amik kiállnak a dolgozók mellett és nem engedik hogy kiszipolyozzák őket és akkor majd vesznek bérletet.
2019. ápr. 22. 09:48
 16/55 anonim ***** válasza:
71%
Értem. Tehát ha olyan munkám van, ami nem fizet jól, akkor az állam a hibás és jogom van lopni. Mert akárhogy is próbálod szépíteni, a bliccelés bizony lopás.
2019. ápr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
Ja és én úgy tudom hogy a munkáltató köteles a vidékről bejáró dolgozónak utazást téríteni,nem pedig úgy működik hogyha akar akkor fizet,ha nem akar akkor meg nem.
2019. ápr. 22. 09:52
 18/55 anonim válasza:
44%

Ironikus bejegyzés:


Mi van olyankor, ha az utas olyan állomáson száll fel, ahol se jegypénztár, se jegyautomata és a jegyvizsgálóval sem találkozik a járaton az útja során? Mivel vidéken élek, egy putri faluban, ebből fakadóan a két kezem sem lenne már elég arra, hogy megszámolhassam az olyan esetek számát, amikor "legálisan" voltam kénytelen bliccelni. Megtehetném, hogy egy borítékban az ülésre rakom a jegy árát, a borítékra pedig ráírva miért van az ott és benne a pénz, de mi a garancia arra, hogy nem lopja el senki sem? 😑

2019. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
90%

bliccelők, áramlopók, gázlopók, bolti tolvajok, kilóméterszámláló visszatekerők, stb...ők mind jól akarnak járni...természetesen a másik rovására...

Itt az osanban látom, hogy komplett család megreggelizik, miközben tologatja a bevásárló kosarat, vagy már kint a perkolóban veszik elő az eldugott szajrét nagyokat röhögve...


ők a többi becsületes fizető polgárt röhögik ki, nem az áruházat..ha nagy a hiány akkor emelik az árát valaminek.

...hogy kinek mennyi a jövedelme, az csak hivatkozási alap a bíró előtt, hogy sajnáltassa magát. Aztán, ha elengedik, megy mulatni.

2019. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
14-es a net nem kerül havonta 9500 forintba.Legalábbis nekem.
2019. ápr. 22. 09:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!