Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért haragszanak az emberek...

Miért haragszanak az emberek a bliccelőkre? Miért nem megértőbbek az ellenőrök a bliccelőkkel?

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek,akinek nem éri el a fizetése a nettó 200 ezret sem.De valakinek még a 100ezret sem.És persze a munkahelyük nem téríti a bérlet árát,amúgy az én munkahelyem sem.Miért nem a politikusokra haragszanak,akiknek a feladata lenne,hogy megfelelő életszínvonalat biztosítsanak az embereknek.Vagy azokra a vállalkozókra akik nem fizetik meg a dolgozóikat,sőt sok helyen be se jelentik vagy ki se fizetik a dolgozókat.Amíg nem rendezik a dolgokat,addig a bliccelőkre sem haragudhatnak az emberek.Ilyen árak mellett még a havi nettó 200 is kevés,nem lehet belőle mindent megvenni,meg rezsit is fizetni.Valamin spórolni kell.
2019. ápr. 22. 09:14
1 2 3 4 5 6
 41/55 Beviz Elek ***** válasza:
100%

"Én meg azt mondom hogy nem otthagyni kell a munkahelyet vagy az országot,hanem rendet kell tenni benne."


Azzal teszel rendet hogy nem fizetsz az igénybe vett szolgáltatásokért? Rendhagyó ötleteid vannak...

2019. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
79%

A kérdező kommentje:


"Ja és én úgy tudom hogy a munkáltató köteles a vidékről bejáró dolgozónak utazást téríteni,nem pedig úgy működik hogyha akar akkor fizet,ha nem akar akkor meg nem."



Viszont nem köteles vidéki munkaerőt foglalkoztatni, megoldhatja helybeliekkel is. Mindjárt nem is lesz munkahelyed. Így jobb?


Ha sérelem ért a munkáltatód részéről, valóban fordulhatsz a munkaügyi bírósághoz. Miért nem teszed? Azzal, hogy itt panasznapot tartasz, attól még nem lesz jobb. Ugye nem gondolod, hogy itt meg tudjuk oldani a problémádat?


Ha meg elégedetlen vagy a munkahelyeddel, keress másikat. Azt sem itt fogjuk tudni megoldani.


Aztán te mit szólnál hozzá, ha a szomszédod tőled lopna el valamit amire szüksége van, mert egyébként nincs pénze megvásárolni. Haragudni kellene rá? Vagy inkább hagyjuk szegényt, ne hozzuk még nehezebb helyzetbe?


Valahogy erre emlékeztet az eredeti kérdésed is. Nem gondolod, hogy egy kicsit irónikus? Ha nekem nincs, ellopom mástól.


Szánalmas!

2019. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
93%

"Mégis hol drágább a bérlet, mint Szegeden? Budapesten esetleg, de ott a fizetés is a duplája minimum."


Nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez, de Szegeden semmivel nem drágább a bérlet mint a többi nagyvárosban. Szegeden 7000Ft, Pécsett 6940Ft helybelieknek, vidékieknek 7300, Miskolc 7000Ft, Debrecen kicsit olcsóbb 6600Ft. Azért látszik, hogy Szeged egyáltalán nem kiemelkedően drága. Az meg, hogy pár kisvárosban az óránként járó helyijáratokra csak 4500 vagy 5000 forint a havi bérlet ne legyen már viszonyítási alap.

2019. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
7%
13:16 Szóval, akkor hol drágább? Mert felsoroltad az összeset, és egyik helyen sem drágább. Ezzel mégis mit akartál mondani, de komolyan érdekelne? Mert hogy se az én válaszomra nem reagáltál érdemben, sem a kérdezőére. Ne itt lúzerkedjél már
2019. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
67%

38/44


Nem válaszoltál a kérdésemre! Ki/mi az a szervezet, aki becsukathatja a vállalkozásomat.

És itt a válasz a Te kérdésedre: bejelentett dolgozók vannak, bejelentett munkaidővel (nem többel) és minden járandósággal, amit kötelező adni: szabadság, ebédidő stb.

A fizetés az nem tartozik ide, törvényben előírtat minimum (nézd meg mit írtam) megkapják, de ott sincs sundám-bundám.

Mégegyszer megkérdezem: ki csukathatja be a vállalkozásomat (vagy másét), milyen indookkal???

2019. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
44%

Istneem, de lúzer vagy. Odaírtad, hogy vidékieknek drágább, ami senkit sem érint, a többi mint kevesebb, mint 7000, de persze, másnak nem megy a matek ;)

Az meg csak téged minősít, hogy képes vagy ilyenen vitatkozni és égetni itt magad

2019. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
83%

"Bliccelők között is van különbség.Van aki megtehetné hogy vegyen bérletet de a többség nem teheti meg."

Akkor nem kell tömegközlekedni. Járj gyalog vagy kerékpárral, ha nincs autód. Ha túl messze dolgozol, akkor kérj a cégtől utazási támogatást vagy keress közelebbi állást. - Gondolom, amikor rendelsz valamit netről, akkor a postázási díjat sem fizeted ki, mint extra szolgáltatást, mert nincs rá pénzed, igaz? De azért azt elvárnád, hogy ennek ellenére szolgáljanak ki.

2019. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
31%
Valamennyi utazási költség jogos lenne, de miért az utas fizesse a minden megállóban nyitott ajtónál üzemelő légkondit, amire egyre többen allergiásak (illetve a tisztítás elhanyagolásával mindenkire káros), meg azt, hogy a pályázatokat és beszerzéseket nem a legjobb pályázó kapja, hanem a csókos, meg az igazgatók külföldi útjait.....stb
2019. ápr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Alex Fly ***** válasza:
28%
@48: ha nem akarja, nem kell fizetnie. Senki nem kötelez senkit, hogy igénybe vegye a közösségi közlekedést.
2019. ápr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
0%

"9-es adjanak munkát,tisztességes fizetést a bliccelőknek,hozzanak létre szakszervezeteket,amik kiállnak a dolgozók mellett és nem engedik hogy kiszipolyozzák őket és akkor majd vesznek bérletet."


Közlekedési vállalatról beszélünk és nem a Máltai Szeretetszolgálatról. Itt senkit nem érdekel az anyagi helyzeted. Van jegyed utazol nem nem utazol. Kész ennyi. Most nézd a másik oldalát, amikor megveszed a teljes árú menetjegyed és látod hogy a másik ülésben simán jön ingyen mert jaj ő szegény nem telik rá.... hát elmondom neked is kinyitná a bicskát a zsebedben, mert mi az hogy nekik nem kell jegyet venni?! Na látod.... Itt nem érdekel senkit a te anyagi helyzeted, nem a cég miatt szar. Ez szolgáltatás, amiért fizetsz. A netet is lekapcsolják ha nem fizeted és nem fogják nézni hogy jaj te szegény vagy akkor nálad nem kapcsoljuk le... nonszensz ahogy gondolkodsz.


"19-es az egyik bajom az hogy egy kalap alá vesztek mindenkit.Nagyok a különbségek az anyagi helyzetekben.Van,aki észre se venné azt a 9500 forintot és mégse vesz bérletet,valakinek az viszont egy nagy kiadás.Én az utóbbi bliccelőt nem ítélem el."


Én elítélem sőt ajtót is mutatok nekik a vonaton. Nem fair azzal szemben aki ott ül, mindig becsülettel megveszi a jegyét! És hidd el azoknak se mind fenékig tejfel! Sok ember ám ugyanúgy az utolsó forintjait költi vonatjegyre, sőt van aki összekoldulta nagy nehezen rá! Te meg mert jaj szegény vagyok :( jönnél ingyen... Van bőr a képeden :D


"-es ha a munkáltatóm nem teljesíti felém az ő kötelezettségét,én sem tudom teljesíteni az enyémet.Ez ilyen egyszerű.De ugyanezt lehet mondani az államról is.Ha ők nem tesznek semmit az emberekért,akkor mit várnak tőlük?"


mert annyira meg mered mondani a munkáltatódnak mi? Aha... fogadni mernék, hogy soha nem mondanál nemet a főnöködnek mert örülsz hogy van munkád és kapsz hó elején/végén/közepén fizetést. Nem kell ez a szájkarate és a menőzés.


"24-es ha bizonyíthatóan nehéz körülmények között él,engedjék el a büntetését a bliccelőnek,ne hozzák még nehezebb helyzetbe."


Még egyszer leírom, a BKV, MÁV nem szeretszolgálat. A lőtéri döglött kutyát nem érdekel a te anyagi helyzeted. Ha bliccelő vagy akkor ki leszel zárva az utazásból és könyöröghetsz senkit nem fog meghatni. Szolgáltatást veszel igénybe tehát fizetsz érte. Senkit nem érdekel a nyomorod. Nem azért vannak ezek a cégek, hogy segítsenek, hanem hogy a MENETJEGGYEL rendelkező utasokat elvigyék A-ból B-be. Kapis?


"28-as a munkáltatónak is vannak kötelességei a dolgozó felé.Ez nem így működik,hogyha nem tetszik hogy nem tartom be a rám vonatkozó szabályokat akkor el lehet menni,hanem úgy hogyha ő nem teljesíti a kötelességét,akkor megyek a munkaügyi bíróságra.Nem mondok fel,egyszerűen följelentem."


megteheted, de abban is biztos lehetsz hogy nagyon valszín ha meg is nyered a pert utána a munkáltatód ellehetetlenít és te magad fogsz felmondani mert pokollá teszi az életed. És természetesen ügyel rá hogy jogszerűen járjon el. Meg tudják keseríteni az életed hidd el :-)


"30-as azzal hogy otthagyom a szar munkahelyem azzal nincs megoldva a probléma.Meg kell szüntetni a szar munkahelyeket,jó munkahelyeket kell helyettük csinálni."


Ez addig nem lesz, amíg a főnökök nagy része szociopata.


"Az egyik baj hogy úgy szeretnék megoldani az emberek a problémájukat,hogy az kényelmes legyen.Egyszerűen hagyd ott a munkahelyed ha szar.Ha meg szar az ország is,ahol élsz,azt is hagyd ott.Én meg azt mondom hogy nem otthagyni kell a munkahelyet vagy az országot,hanem rendet kell tenni benne."


Nem mindig tudsz rendet tenni benne. Hidd el ha neki állsz pattogni, pereskedni a munkáltatóddal ő meg eléri hogy majd magadtól lépj le. Szar beosztás, stb.


Szóval megválaszoltam neked az összes agymenésed. Hát van bőven de szerintem te még nem dolgozol sehol :D Eléggé nem a való világban élsz. Ja és vegyél jegyet, mert utazni jeggyel szabad és nem érdekel hogy szegény vagy, a kalauzt sem fogja meghatni. :-)

2019. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!