Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért haragszanak az emberek...

Miért haragszanak az emberek a bliccelőkre? Miért nem megértőbbek az ellenőrök a bliccelőkkel?

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek,akinek nem éri el a fizetése a nettó 200 ezret sem.De valakinek még a 100ezret sem.És persze a munkahelyük nem téríti a bérlet árát,amúgy az én munkahelyem sem.Miért nem a politikusokra haragszanak,akiknek a feladata lenne,hogy megfelelő életszínvonalat biztosítsanak az embereknek.Vagy azokra a vállalkozókra akik nem fizetik meg a dolgozóikat,sőt sok helyen be se jelentik vagy ki se fizetik a dolgozókat.Amíg nem rendezik a dolgokat,addig a bliccelőkre sem haragudhatnak az emberek.Ilyen árak mellett még a havi nettó 200 is kevés,nem lehet belőle mindent megvenni,meg rezsit is fizetni.Valamin spórolni kell.
2019. ápr. 22. 09:14
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
28-as a munkáltatónak is vannak kötelességei a dolgozó felé.Ez nem így működik,hogyha nem tetszik hogy nem tartom be a rám vonatkozó szabályokat akkor el lehet menni,hanem úgy hogyha ő nem teljesíti a kötelességét,akkor megyek a munkaügyi bíróságra.Nem mondok fel,egyszerűen följelentem.
2019. ápr. 22. 10:16
 32/55 A kérdező kommentje:
30-as azzal hogy otthagyom a szar munkahelyem azzal nincs megoldva a probléma.Meg kell szüntetni a szar munkahelyeket,jó munkahelyeket kell helyettük csinálni.
2019. ápr. 22. 10:19
 33/55 Beviz Elek ***** válasza:
82%

A munkáltatód nem teljesíti a "kötelezettségeit"...

Keress másik munkahelyet, nem kötelező neki dolgoznod.

Egyszerű ülni a megszokott szrban és mást hibáztatni, de ez nem célravezető, ettől sosem lesz jobb.

Egy gyerekkori ismerősöm példája: erdélyi pásztorgyerek megunta a juhokat és kijött Angliába. Most takarító cége van és kifejezetten jól él.

2019. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%

# 31


Akkor miért nem teszed? Vagy szerinted az a megoldás, hogy ha a munkaadó nem fizet ki akkor te sem fizetsz? A közértben sem fizetsz? Vagy ha már itt tartunk miértn nem mész el wellensezni valahova aztán jössz el fizetés nélkül - hiszen milyen már, hogy van, aki megengedheti magának te meg nem?


Amúgy csak jelzem, hogy pl. a BKV bérletet nem köteles fizetni egyik munkaadó sem, mivel csak akkor kötelező téríteni az utazást, hogyha a cég telephelye nem azonos településen van, mint a lakhelyed - akkor is csak a távolsági részt kell fizetni.

2019. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
Az egyik baj hogy úgy szeretnék megoldani az emberek a problémájukat,hogy az kényelmes legyen.Egyszerűen hagyd ott a munkahelyed ha szar.Ha meg szar az ország is,ahol élsz,azt is hagyd ott.Én meg azt mondom hogy nem otthagyni kell a munkahelyet vagy az országot,hanem rendet kell tenni benne.
2019. ápr. 22. 10:40
 36/55 A kérdező kommentje:
34-es de vannak helyek ahol a távolsági részt sem fizetik.Ha nem jó neked így,ne menj oda dolgozni.
2019. ápr. 22. 10:44
 37/55 anonim ***** válasza:
80%

".Meg kell szüntetni a szar munkahelyeket,jó munkahelyeket kell helyettük csinálni."

Nagyon össze-vissza gondolkozol!

Én vagyok egy vállalkozó, munkavállalókat foglalkoztatok.

És most én kérdezek Tőled, kérlek válaszolj!

Kinek van joga és milyen alapon megszüntetni a vállalkozásomat??

Ki csináljon heleyette(m) jó munkahelyet? Hogyan lehet ezt elérni?

2019. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Inkább én hagy kérdezzek tőled ha vállalkozó vagy.Megbecsülöd a dolgozóidat?Biztosítod nekik a megfelelő körülményeket?Be is vannak jelentve?Meg vannak fizetve?Napi hány órát dolgoznak?
2019. ápr. 22. 10:53
 39/55 anonim ***** válasza:
85%
De ez hogy jön ide? Te nem becsülöd más értékét, mivel nem akarsz fizetni egy szolgáltatásért, amit használsz és ami műásnak pénzbe kerül. Milyen jogon fikázod bármelyik munkáltatót?
2019. ápr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
73%

Én átmegyek hozzád és a te áramoddal töltöm a telefonom, a te hűtődből eszem, majd távozok, mintha mi sem történt volna. Te haragudnál?


Na ugye...

2019. ápr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!