Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért haragszanak az emberek...

Miért haragszanak az emberek a bliccelőkre? Miért nem megértőbbek az ellenőrök a bliccelőkkel?

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek,akinek nem éri el a fizetése a nettó 200 ezret sem.De valakinek még a 100ezret sem.És persze a munkahelyük nem téríti a bérlet árát,amúgy az én munkahelyem sem.Miért nem a politikusokra haragszanak,akiknek a feladata lenne,hogy megfelelő életszínvonalat biztosítsanak az embereknek.Vagy azokra a vállalkozókra akik nem fizetik meg a dolgozóikat,sőt sok helyen be se jelentik vagy ki se fizetik a dolgozókat.Amíg nem rendezik a dolgokat,addig a bliccelőkre sem haragudhatnak az emberek.Ilyen árak mellett még a havi nettó 200 is kevés,nem lehet belőle mindent megvenni,meg rezsit is fizetni.Valamin spórolni kell.
2019. ápr. 22. 09:14
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
86%

Ha tényleg csak az nem venne jegyet/bérletet, akinek kajára sincs pénze, akkor igazából nem is lenne probléma.

A gond azzal van, hogy olyanok se veszik meg, akiknek bőven telne rá, csak a cigi, a pia, az okostelefon meg a 200 centis tv fontosabb.


A tömegközlekedés egyébként soha nem lesz nyereséges. Viszont ha kevesebb lesz a bevétel, akkor a dolgozók fizetésén és a karbantartáson fognak spórolni, vagy a jegyárat fogják megemelni.


A bolti lopáshoz igenis hasonló. Ha sokat lopnak egy boltból, akkor a boltos kénytelen lesz emelni az árakat, hogy pótolja a kiesett bevételt és hogy tudjon biztonsági őröket alkalmazni, stb. Tehát ugyanaz a helyzet: mindenki megszívja a tolvajok miatt.

2019. ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
77%

Mindenki jobban tudja, hogy másnak mi a kötelezettsége, de hogy saját magának mi, az már nem megy.


5-ös vagyok, még mindig nem értem, hogy miért nem képes valaki megvenni a bérletet, ha én megtudtam úgyis, hogy a fizetésem 16%-t költöttem rá. Aztán meg csodálkozik, hogy milyen állapotban vannak a buszok/vonatok

2019. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:
19-es az egyik bajom az hogy egy kalap alá vesztek mindenkit.Nagyok a különbségek az anyagi helyzetekben.Van,aki észre se venné azt a 9500 forintot és mégse vesz bérletet,valakinek az viszont egy nagy kiadás.Én az utóbbi bliccelőt nem ítélem el.
2019. ápr. 22. 10:02
 24/55 anonim válasza:
77%
És ezt mégis hogy gondoltad? Akit bliccelésen kapnak állítson ki valami bizonyítványt a keresetéről, vagymi?
2019. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
22-es ha a munkáltatóm nem teljesíti felém az ő kötelezettségét,én sem tudom teljesíteni az enyémet.Ez ilyen egyszerű.De ugyanezt lehet mondani az államról is.Ha ők nem tesznek semmit az emberekért,akkor mit várnak tőlük?
2019. ápr. 22. 10:06
 26/55 anonim ***** válasza:
86%

1. Én nem látom ki, milyen kalapban jár.

2. Számomra egyértelmű, ha szolgáltatást veszek igénybe, akkor fizetnem kell érte.

3. Voltam én is szűkös anyagi helyzetben, próbáltam jobban fizető helyet találni, közben tanultam, feljebb léptem pénzben is és most már nagyobb gond nélül KIFIZETEM az utazás árát.

4. És engedd meg, hogy negatív véleménnyel legyek a bliccelőkről, főleg ha jogot is formálnak rá.

2019. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
77%

Igne, marha nagyra voltam a 120ezer forinttal komolyan, egyből mondtam a jegypénztárosnak, mikor a bérletet kértem, hogy legyen inkább kettő, csak hogy lássa mekkora burzsuj vagyok.... Mégis hol drágább a bérlet, mint Szegeden? Budapesten esetleg, de ott a fizetés is a duplája minimum. Ha én megvettem, másnak sem lehet kifogása


A munkáltatónak akkor kell fizetnie, ha városon kívülről utazik be valaki, de akkor sem a 100%-át. Most sem hőbörgök, hogy a jelenlegi melóhelyemtől 15 km-re lakom, de mivel ez a település közigazgatásilag a munkahelyem városához tartozik, így nem fizetik az utazási költségemet. Autóval járok, havi 20.000-t költök benzinre.

2019. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
78%
De a munkáltatód ugye nem nyomott fegyvert a fejedhez, hogy ott dolgozz?
2019. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
24-es ha bizonyíthatóan nehéz körülmények között él,engedjék el a büntetését a bliccelőnek,ne hozzák még nehezebb helyzetbe.
2019. ápr. 22. 10:09
 30/55 anonim ***** válasza:
79%

"ha a munkáltatóm nem teljesíti felém az ő kötelezettségét,én sem tudom teljesíteni az enyémet.Ez ilyen egyszerű."


Ki mondta, hogy dolgozz ott? Ha szar a munkahelyed, akkor válts. Ha nem találsz mást, akkor költözz el, vagy képezd magad.

Nehogy már a többi ember fizessen helyetted, azért mert te ragaszkodsz egy szar munkahelyhez.

2019. ápr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!