Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar mindenki diplomát?

Miért akar mindenki diplomát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 A kérdező kommentje:
a 8 általános egy pl volt csak!ő mondjuk nem tehette meg,még az érettségit se,mert nem állt úgy anyuci meg apuci!
2010. júl. 10. 15:37
 12/75 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi, de hagyjuk már ezt az anyuci apuci szöveget:D sztem egyáltalán nem tartozik ide, de mind1. Mellesleg középiskoláért még fizetni se kell, egyetemért sem jobb esetben, szóval ez sok esetben nem indok h nem tehették meg az érettségit, vagy szakmát.
2010. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
69%
Akkor én senki vagyok?:S
2010. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
70%
Na de hagyjuk is, ez mondjuk tényleg egyénfüggő...pl én azért akarok diplomát, mert többre megyek vele és amúgyse hinném h lenne munkám, ha nem tanulnék tovább, addig is lehet tanulok és nem csak úgy vagyok:) a tanulás is lehet nagy erőfeszítés főleg, ha vmi érdekel is, aztán meg még diplomát is kapok, szóval sztem megéri, annak is aki még nem nagyon tudja mi is akar lenni.
2010. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
58%
Nem mondtam, hogy az okosságot diplomákban mérik... Csak arra utaltam, hogy ha már a Jóisten "megáldott" engem ennyi IQ-val, (plusz olyan családdal, akik támogatják a továbbtanulásomat), akkor kötelességem megtenni... Ez van, az élet nem habostorta tejszínhabbal!
2010. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek veled előző:), aki megteheti tegye, én nem azt mondom h mi a legjobban élünk,költségtérítésesre nem is mennék, nem engedhetem meg magamnak, de akinek megvan az esze a tanuláshoz az sztem nagy hiba h nem megy tovább tanulni
2010. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar mindenki diplomát. Ismerek olyat, aki szakmát szeretne tanulni, de a szülei szeretnék, ha előbb lenne egy diplomája.
2010. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
74%

A 15.39. nagyon elvan tévedve! Csak annak van lehetősége továbbtanulni,akinek az apuc-anyuci tudja finanszírozni a taníttatását.

Már az első általánosba az indulás elvisz 50-60.000.- Ft-ot legalább. A tankönyvek,és egyéd szerek sokba kerülnek. A középiskola pedig még többe kerül. Egy-egy évkezdés sok

család egyhavi fizetését viszi el. A ballagások miatti felesleges rongyrázásra van ahol,még a 100.000.- sem elég.

Az egyeten pedig akkor belekerül 50-60.000.- Ft-ba,ha kap valamilyen támogatást a gyerek. A jegyzetek,könyvek horribilis összegbe kerülnek.

Azért mennek ma sokan egyetemre,mert ez divat lett! Aki "csak" érettségizett vagy szakmu nkás,azt le kell nézni. Pedig nagyon sok szakmunkást ismerek,aki sokkal műveltebb,mint a diplomások többsége!

Inkább lesznek diplomás munkanélküliek, mint hogy egy jó szakmát elsajátítva dolgozzanak,mert ezt cikinek tartják.

A következmény: a társadalom tele van semmire sem jó diplomásokkal ( tisztelet a kivételnek),de nincs aki megjavítsa pl. a mosógépet.

Csak annak kellene egyetemre járnia,aki valóban elhivatott arra a szakmára,amit választott.Nem pedig azért,mert ez ma divat lett.

2010. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
68%

A hiányszakmák addig meglesznek, míg a képzéseket nem indítják újra. Nagyon sok szakképző (szakmunkásképző) iskolát zártak be, amik maradtak, azok képezik a fölösleget, akik vagy munkanélküliek lesznek, vagy megpróbálnak OKJ-n másik szakmát kitanulni, ami ugye már 2. szakmánál nem ingyenes, vagy továbbtanulnak. Igaz, hogy ott lesz a probléma, hogy nagyon sok helyen már nem tudnak munkát vállalni a túlképzettségük miatt. 3 olyan képzési forma maradt fenn, ahol már így is sokan vannak: kereskedelmi, informatikai, közlekedési. Főváros közeli kisvárosban lakom, volt helyben szakképző iskola: eladó, kőműves, asztalos, lakatos stb. szakmákkal, de bezárták 4-5 éve. Most ha szakmát akar valaki tanulni, kb. 1,5-2 órát kell oda, majd ugyanennyit vissza utaznia, minimum 3 bérlettel. 1 amivel bemegy a fővárosba, 2 BKV, 3 a továbbutazás a iskolához (Volán/MÁV). Nem azt mondom ezzel, hogy ezért mennek felsőoktatásba, csupán a szakma tanulását vázoltam. Hiába készülne valaki esztergályosnak, ha nincs iskola a képzéséhez. Elmehet gimnáziumba, utána ingyenes OKJ-ra, mert csak az első szakmára tandíjmentes a legtöbb. Vagy kereshet tandíjas szakképzőt, amit x bérlet vásárlása után nem biztos, hogy a szülő ki tud fizetni.

Szóval, nem kellene a szakma tanulására noszogatni a fiatalokat, mennének sokan, ha lenne iskola.

2010. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
100%
Sztem egyáltalán nem vagyok nagyon eltévedve.Aki rászorul az megkapja a tankönyveket ingyen középiskolában, ami ugye majd visszaadandó.Az meg elég nagy baj, ha vki divatból megy Főiskolára/Egyetemre:S
2010. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!