Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar mindenki diplomát?

Miért akar mindenki diplomát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:

Megint a benzinkutassal jössz?

Talán lehet h te is inkbáb még keresgélnél, ha már megszerezted a diplomát frissen, hátha akad sokkal jobb meló.

Én azt látom, hogy te csak a rosszat tudod mondani, holott azt mondod h 2 oldal van, mégis csak a rosszat mondod, és ugye te nem általánosítasz, érdekes személy lehetsz:)

2010. júl. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 A kérdező kommentje:

ma 17:23


te lehet diplomás vagy,de olyan egyszerü mint egy facsipesz,már ne is haragudjál!csupán azért,mert már fél éve nem volt munkája,de nem talált semmit,már majdnem hogy éhezett,akkor jött ki az egyetemről,azt gondolta majd,hogy nem tudom miként fog ő dolgozni!mondom itt egy munka nem fizet rosszul,addig is van pénzed,meg elmondhatod hogy dolgoztál valahol,mert én személy szerint,szívesebben vennék fel olyan embert akinek volt valami munka tapasztalata,az most tökmindegy hogy esetleg a mcdonaldsba dolgozott vagy egy benzinkuton,de tudja milyen a munka világa!én elöbb felvennék egy ilyet,mint aki mondjuk még nem dolgozott semmit,az most teljessen mindegy hogy a szakmában vagy nem!amúgy nem savanyú semmi!én csak egy ismert tényt vázoltam!

2010. júl. 10. 17:34
 43/75 anonim ***** válasza:
Jó, megértelek Téged is, te segíteni akartál, de azért akkor se legyél már ilyen könyörgöm, hogy szerinted mindenki ilyen-ezt sugallod, már bocsi, hogy aki egyetemista az csak beképzelt, semmirekellő, stb..Meg persze, ha már bulizni merünk, mert vannak programok, akkor már részeg disznók?:)
2010. júl. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 A kérdező kommentje:
én nem mondtam ilyet,hogy mindegyik ilyen!de arról miért beszéljünk,aki rendessen elmegy dolgozni,még ha nem is a szakmájában,de elmegy és csinálja!erről szted minek beszélni?csak úgy kérdezem?
2010. júl. 10. 17:38
 45/75 anonim ***** válasza:
100%
szerintem még mindig több a 8 osztályos munkanélküli, segélyenélő, mint ugyanez diplomásba.
2010. júl. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 A kérdező kommentje:
+ annyi a benzinkutashoz!:)még fél év eltelt azóta és még mindig nincs munkája!most csak kérdezem,hogy ez így jobb?a mai világba sztem szakmától végzetségtől függetlenül,sztem örüljön mindenki hogy egyeltalán van munkája!pláne itt magyarországon!vagy itt mindenki olyan k.urva jól él vagy mi?
2010. júl. 10. 17:41
 47/75 anonim ***** válasza:
Ja, hogy szerinted a jóról minek beszélni, mutassuk a rossz oldalát és azt beszéljük ki :D pluszt ezt tuszkold mki fejébe, h aki Egyetemre jár az xar, kb erről van szó. szerintem is általánosítani a legrosszabb, de mindegy...:)
2010. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 A kérdező kommentje:
igen így gondolom!de most komolyan!most aki rendes az rendes,ennyi!most erról miért beszéljünk?de azt is sokszor mondtam,hogy tudom hogy nem mindneki ilyen,párszor elmondtam azt is!pontossan azért hogy ne az legyen hogy álltalánosittok!mert nem álltalánosittok,hanem csak egy tényt közöltem.hogy VANNAK ILYENEK IS!Ilyenek!NEM MINDENKI!
2010. júl. 10. 17:52
 49/75 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon eltértünk a témától,mert lényegébe nem az volt a kérdés hogy miért ilyenek az egyetemisták?:)Hanem hogy miért akar mindenki diplomát?Erre még senki nem válaszolt!:)
2010. júl. 10. 17:54
 50/75 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azért akar mindenki diplomát, mert szeretne szép autóval járni dolgozni, kertes házba hazamenni, és lehetőséget adni magának, és a leendő családjának, hogy jobb életük lehessen. És lássuk be: a vezetők többsége, mind korábban semmirekellő egyetemista volt. A végvezetők ritkán végeznek csak nyolc osztály. És ha meg van rá a lehetősége, hogy továbbtanulhasson, miért ne tenné? Lassan már diplomásként sem talál az ember munkát, nemhogy még sima érettségivel. Most te lehet, hogy látod az egyetemistákat sörözni, meg bulizni, és honnan tudod, hogy előttevaló nap, nem a szalag mögött állt 12 órában, hogy tudja fizetni a kolit?

Én is dolgoztam már piacon, műanyagüzemben, call centerben, szórólapoztam, de ennek ellenére, én is beülök a többi "semmirekellő" egyetemistával egy sörre.

Mondtad, hogy ajánlottál egy srácnak munkát és az nem fogadta el. Most te honnan tudod, hogyha egy középfokú végzettséggel rendelkezőnek ajánlottad volna fel ugyanezt, akkor ő elfogadta volna? És ha nem? Akkor gondolom a kérdés ez lenne: Miért akar mindenki technikusit? Miért akar mindenki OKJ-s papírt?

2010. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!