Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar mindenki diplomát?

Miért akar mindenki diplomát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
62%
Az a baj, hogy sokan csak ilyen kamu szar szakokra mennek, ahol elb@sznak 3 évet, azzal a diplomával meg kitörölhetik a seggüket. Ezen szarok tanulása helyett inkább dolgozhatnának. Hogy mikre gondolok? Andragógia, bölcsészet, rekreáció. És sértődjön be mindenki, aki ezekre ár. Szart se értek ezekkel.
2010. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
82%
Én azért akarok diplomát,hogy ne kelljen életem végéig egy gyárban megszakadnom.
2010. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarok diplomát. Elég a szaki bizonyítvány + esetleg érettségi
2010. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
A kommentjeidből annyit sikerült leszűrnöm, hogy akármilyen végzettséged is van, igencsak primitív és arrogáns vagy, a helyesírás nem az erősséged és úgy gondolod, teljes mértékben igazad van, mindenki más hülye. Hát gratulálok! Ezt hol tanítják?
2010. júl. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 A kérdező kommentje:
de miért jön mindenki a gyárral?annyi jó szakma van!szakközepes szakmák!ami már kihaló félben van,és nagy jól lehet vele keresni!nincs diplomám,csak érettségim +2 szakmám,még se dolgoztam még gyárban!vagy nektek a diplomán kivül csak gyár van?mert minenki ezt írogatja!
2010. júl. 10. 19:22
 56/75 A kérdező kommentje:

ma 19:21


nem tudom milyen jogon primitivezel,feltettem egy egyszerü kérdést,de te se tudtál rá normális választ adni!amúgy meg teszek a véleményedre,mert így monitoron keresztül te eltudtad dönteni,hogy milyen ember vagyok!te egy zseni vagy esküszöm!de a kérdésre te se válaszóltál!

2010. júl. 10. 19:27
 57/75 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

Mielőtt írnék bármit is, leszögezem, hogy én is úgy gondolom, hogy túl sok az egyetemi szak és az egyetemista a mai Magyarországon, én csak az általad végrehajtott általánosításra reagálnék.

Vegyük az én példámat. Én az OKTV-n elért eredményem után rájöttem, hogy azt a tárgyat nagyon értem és tudom. Pedagógiai készségem van, tartottam már különórákat is. Emiatt úgy döntöttem, hogy bölcsész leszek, majd tanár később. Nem mondhatod, hogy nekem büdös a munka, mert hétvégenként édesapámmal eljárok térkövezni, hogy segítsek neki. Szorgalmasnak tartom magam, képes vagyok tanulni még öt évet, és nem bukdácsolva végigmenni az egyetemen. Akkor most én is ugyanolyan senkiházi vagyok, mint az általad leírt, részeges, lusta egyetemisták?


Még azt is megkérdezném tőled, hogy minek van érettségid? Az általad leírtak alapján te csak időhúzásnak tartod azt az öt egyetemi évet. Ennyi erőből el lehet végezni a szakmunkásképzőt x év alatt, utána minek az érettségi? Egy asztalosnak nem kell megoldania egy másodfokú függvényt, vagy nem illik tudnia például Károly Róbert gazdaságpolitikáját.


Szerintem.

2010. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 A kérdező kommentje:

ma 20:00


Egy normális válasz!Az érettségire én azt mondom,hogy nem árt ha van!láttam olyan hírdetést,hogy érettségizett takaritónőt kerestek!általános műveltséghez is sztem hozzá tartozik,de egyetemet ne keverjünk egy érettségivel!nem mondtam olyat hogy ne legyen diplomás,én annyit mondtam,hogy duvatból mindenki az a akar lenni,teljessen mindegy hogy mi,csak legyen egy diploma a kezébe és itt van a baj,hogy már mindenkinek lehet.régen azért nem így volt!most már szinte ingyen osztogatnak egy két szakot!én is mehettem volna,de inkább szereztem az érettségi mellé 2 szakmát és beálltam dolgozni!

2010. júl. 10. 20:19
 59/75 anonim ***** válasza:
100%

a diplomáig való eljutás, azt, hogy valaki egyetemre jár, szerintem jelent valamit, az illető rendelkezik némi általános műveltséggel.

Én azért akarok diplomát, hogy ne szenvedjek hiányt semmibe, megtudjak adni majd a gyerekeimnek mindent, boldog családom legyen, illetve olyan állásom amit örömmel csinálok, és nem okozzon gondot hogyha 24 órából 24et dolgoznom kell. Egy OKJ-s papírral (ami véleményem szerint rohadtul nem ér semmit) mindezt nem tudnám elérni, se a gimnáziumi érettségimmel, se 8 általánossal.

Pusztán csak ennyi az oka.


21L

2010. júl. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 A kérdező kommentje:

ma 20:21


te egy álom világban élsz!szerinted hány diplomás van aki nem azt csinálja amiért tanult,rengeteg és pontossan erről beszélek!azt hiszed a diploma egy életbiztosittás,csak az élet nem így műkődik!bár legyen szerencséd és legyél sikeres,de a dolgok nem mindig úgy alakul ahogy te azt elképzeled és diplomával is lehet hogy ugyanúgy bekell a gyárba dolgozni állni!ismerek olyat is,pár diplomás ismerősöm van,panaszkodnak is!valakinek sikerül valakinek nem!pontossan ez a lényeg és erről beszélek,hogy úgy ahogy temsokan azt gondolják hogy ha diplomám van,akkor nekem jó állásom lesz és szanaszét keresem magam!csak ez nem így van!

2010. júl. 10. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!