Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar mindenki diplomát?

Miért akar mindenki diplomát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
18:07 az a bajod a bölcsészekkel, hogy bár elvontan, de értelmes, intelligens emberek??
2010. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez az anyuci-apuci támogatása kell a továbbtanuláshoz, csak szöveg. Én is le tudtam érettségizni munka mellett, sőt le is tudtam diplomázni. Pedig egy gyárban melóztam 10 órákat naponta és a tökömnek se volt kedve szombatonként órákra járni, meg pénteken az éjszakás műszak után szinte semmi alvással szintén suliba menni. De mégis megcsináltam, mert más életet szerettem volna, mint amilyen a szüleimnek volt. Szóval azért ne essünk már át a ló túlsó oldalára. Kb. havi 2-3ezer Ft-omba fájt az érettségi megszerzése, az egyetem pedig államilag finanszírozott volt, így csak a könyveket kellett volna megvennem, de arra meg ott volt a könyvtár.
2010. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!


Én is egyetemre járok és a te értékrendedben büfészakra, történelmet és kommunikációt hallgatok. Nos én is dolgoztam már gyárban, nagybátyám mellé elmentem maszekmunkára, továbbá szőlőt is szüretelmet, kukoricát is címereztem, ami épp volt. Nekem nem esik le az a bizonyos karikagyűrű. De! Őszintén szólva én nagyon csalódott lennék, ha nem tudnék elhelyezkedni a diplomámmal, mivel én tanulok, jó jegyeim is vannak.

Igen sok esetben jobb volna szakmát tanulni, de nem megfelelő a szakképzés, sajnos akik ma szakmunkásra járnak, azok többsége, azért megy oda, mert már nem jó semmire nem érdekli semmi, és dolgozni sem akar igazán, pedig aki egy szakmát el akar sajátítani, ahhoz is kell egy bizonyos intelligencia. Nemrég volt szerencsénk ezt házfelújításnál megtapasztalni. Ezért a többség az elmegy továbbtanulni.

Munkáscsaládból származom, anyám varrónő. Apámról pedig annyit, hogy egy nagyon ritka és nehéz szakmája volt:vasbetonszerelő. Meghalt négy éve, szegénynek volt már minden baja, ráment az egészsége, érszükületes volt, dolgozott hóban-fagyban, tűző napsütésben. Na én, ilyet nem akarok könnyebben akarom megkeresni a kenyérre valót, mégpedig szellemi munkával az eszemmel.

Ez a másik hátránya a fizikai munkának, hogy rámegy valakinek az egészsége, bár igaz sok esetben jobban lehetne keresni.

2010. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 A kérdező kommentje:

ma 08:43


Igen egyetértek veled,de én nem is az ilyen emberekről beszéltem mint te,mert te keményen munka mellett csinálod!én is így csináltam az érettségit és a második szakmámat is így szereztem!az ilyeneket én becsülöm is mint te,de viszont aki csak azért van ott,mert hogy éppen csináljon valamit mert éppen nincs kedve dolgozni!nekem nincs bajom a diplomával,aki teheti az csinálja meg!de viszont én úgy látom hogy mindenki diplomát szeretne szerezni,olyan szakmákat amivel tényleg kitörölheti,de utánna veri a nyálát hogy ő diplomás,pedig egy semmirevaló szakma van a kezében és azt mondja hogy ő ugyan nem dolgozik,amig nem tud elhelyezkedni!te egy másik kategória vagy,aki tudatossan csinál egy szakmát és mellette dolgozik!de van az a kategória aki,csak azért csinálja hogy almondhassa hogy neki van egy diplomája,és teljessen mindegy neki,hogy milyen papír az,csak diploma legyen!amikor kijön az egyetemről,nem hajlandó elmenni addig dolgozni,amig abba a szakmába nem tud elhelyezkedni!most ha 5 évig nem tud olyan állás találni,akkor 5 évig nem dolgozik?sztem te is találkoztál ilyenekkel!

2010. júl. 11. 11:24
 65/75 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező...

Ezt ki mondta Neked, h azért megy vki diplomáért, h legyen?Talán azért is megy, mert az adott szak érdekli!Azért eléggé meg kell nézni h milyen szakra jelentkezik az ember.Nem hiszem h vki megy olyan szakra tovább tanulni, ami nem is érdekli,senki nem megy azért, mert h legyen..ez egy baromság.Na meg ez a 21. század is, nem meglepő h sok mindenki akar diplomát és ezért nem kellene cseszegetni az embereket véleményem szerint!

Plusz még annyit, hogy ha valaki frissen megszerzett diplomával nem akar benzinkutasként dolgozni én azt is megértem, jóhogy olyan munkát keres, ami jövedelmezőbb és a diplomája is ahhoz szól, nem hiába tanult éveket csak arról a szakról!Ha meg 1 év múlva sem talált, így járt, legalább keresgélt a diplomájához való munkát, mert ha valaki frissen megszerezve kijön, nem hiszem h egyből igent mondana arra h legyek benzinkutas, akkor hiába való volt az a sok év, amit a szakkal foglalkozott, ha nem is keres és megy a munka után.

2010. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 A kérdező kommentje:

Kedves ma 12:45!


Már ne is haragudj,de akkor baromságokat beszélsz!Mi az hogy akkor így járt?Ha nem talál 5 évig,akkor nem dolgozik 5 évig vagy mi?Csak azt elfelejted,hogy a munkanélküli éveit vagy hónapjait,a rendessen nem válogató emberek pénzéből fízetik!Csak azt nem értem hogy az elötted hozzászoló miért tudot elmenni olyan munkát is bevállalni,ami nem tetszett neki?gondolom azért mert nem ilyen hüly.én gondolkodik mint te,meg egy két hozzászoló!Pontossan azért van és lesz is ennyi munkanélküli diplomás,mert ő válogat,vár a csodára!csak kérdem én,hogy most miért ne lehetne elmenni addig akár hova is elmenni,amig nem talál megfelelőt?most mivel jobb a 45ezer ftos munkanélküli segély,mint mondjuk egy 100-110ezer ftos fízetés?nem onnan kell nyugdíjba menni,de a semminél jobb és ráadásul lesz egy kis tapasztalata a munka világába!szted egy friss diplomást felfognak venni,pont oda ahova ő elképzeli,aki még életében nem dolgozott 1 percet se?csak hogy mondja egy pl:kerestek egy céghez diplomásokat,alegtöbb diplomás aki jelentkezett mind frissen végzős volt,de nem őket vették fel,hanem felvette a sima érettségi és 1 szakmával rendelkezőt,mert neki 28 évessen volt már 8 év munka tapasztalata,a friss diplomásnak meg 0!akkor miről is beszélünk?

2010. júl. 11. 14:36
 67/75 anonim ***** válasza:

8:43-as vagyok.


Az előző válaszolóval nem értek egyet, mivel valamiből élni kell és egy egészséges 23-26 éves ember már hasznos tagja akar lenni a társadalomnak, ergo már nem akar élősködni a szülein. Itt jön ki az, hogy ki milyen családból jön. Aki alulról jön az még inkább akar bizonyítani, neki sokszor a túlélésért kell küzdeni.

Azonban azt ne felejtse el senki, hogy több szociológiai kutatás bizonyítja, hogy a tudományegyetemeken, tehát az elitegyetemeken a felső középosztály gyerekei végeznek, tehát nem, azok a gyerekek, akik faluról jönnek és elsőgenerációs értelmiségiként próbálnak utat törni, messze nem olyan anyagi és szellemi körülmények közül.

A kérdezőnek, akik nem mennek el dolgozni egyetem után, azok ebből a felső középosztálybeli rétegből kerülnek ki, akik úgymond megengedhetik azt, hogy 1 évig otthon üljön, mert van, amiből eltartsák.

Ui.: Mesélte nekem egyetemi oktató is, hogy van olyan ember a rokonságába, hogy azért nem megy el dolgozni, mert nem éri meg. Merthogy ő diplomásként nem végez lealacsonyító munkát, lealacsonyító fizetésért.

A másik, amit én is tapasztalok és érzem a hozzászólásaidon, mivel munkáscsaládból jövök, hogy a szakmunkások úgy gondolják, hogy mi nem dolgozunk, lógatjuk a lábznkat, nem értünk semmihez, mert hát a tanulás az nem munka, pedig igenis keményen fel kell készülni a vizsgaidőszakokra, azért itt komoly áldozatokat is kell hozni.

2010. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
Az előző válasz részben a 12:45- ösé is volt, de még neki. Én nem engedhetném meg, sőt nem is engedném meg magamnak, hogy diplomázás után 1 évig ne legyen munkám. Azért annak a 40 vagy akárhány évnek össze kell jönnie...
2010. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 A kérdező kommentje:
Na végre egy diplomás,aki elismerte ezeket a tényeket és felfogta miről beszélek és nem lázadozott az igazsággal szemben!Valoszinü azért mert tudja mi az hogy kemény munka,vagy nem is feltétlenül kemény munka,hanem hogy egyeltalán dolgozni!Itt mindenki támadásba lendült,amit nem is értettem,mert akinek nem inge nem veszi magára,én csak annyit mondtam hogy sok ilyen diplomás van,aki nem végez el számára lealacsonyitó munkát,még akkor se ha éhen döglik!de miért is végezne majd a többi dolgozó eltartja!nem azt mondtam hogy mindenki ilyen,én csak annyit mondtam hogy sok ilyen van!de hogy mondjak egy ellen példát is,hogy ne feketitsem be a diplomásokat,volt olyan is,akinek 2 diplomája volt,de inkább elment pizza futárnak,mert ő azt mondta hogy nem fog egy irodába megrohadni,ilyen is van!de ez a kevessebb!de ő valoszinü az a kategoria mint az elöző hozzászoló!még egyzser mondom a tévedések elkerülése végett,én csak azt mondtam hogy van ilyen!nem azt mondtam hogy mindenki ilyen és ezzel megbántani se akartam senkit,de még nem is általánositottam!
2010. júl. 12. 11:13
 70/75 anonim ***** válasza:

Vegyél már vissza, nem kellene ilyen lenézően beszélned, úgy látszik nem értetted amit írtam.Nem azt mondtam, hogy évekig ne fogadjon el más munkát, de frissen szerzett diplomával még nyugodtan keresgéljen az adott szakában, amit elvégzett, gondolom te sem azt csináltad, hogy elvégeztél pl egy cukrász szakmát és nem ilyen meló után néztél, hanem felszolgáló.

Egyszóval, nem arról van szó, hogy ne fogadja el, de amiért nem fogadta el egyből, sztem nem kellene leugatni, mert te itt ezt csinálod.Én nem azt mondom h ez a leghelyesebb, de mkinek magánügye, ő nyilván úgy volt vele h hamar fog munkát kapni azzal a végzettséggel, amit elvégzett, erre mondtam h így járt, h nem talált -.- Nem kell egyből kiforgatni más szavát, az meg undorító, amit itt művelsz, hogy szerinted aki Egyetemre jár az mihaszna meg nem tanul(te biztos sosem buliztál meg ittál míg suliba jártál)

Bárkiről lehetne ilyeneket mondani, a drága szakmunkásokról is, szóval ez a téma amit felhoztál annyira képtelenség.

2010. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!