Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar mindenki diplomát?

Miért akar mindenki diplomát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
Apukám gyárban dolgozik, anyukám szociális gondozó egy öregotthonban, még a mamám is ruhagyárban dolgozott. A családban mindig én voltam a "jó tanuló", szeretnék ha többre vinném, mint ők, és a legfontosabb, hogy nem szeretnék hogy én is megrokkanjak a robotolásban, mint ők. Ez nem finnyáskodás, csak jobb sorsot szeretnének nekem, ha már szorgalmas vagyok és tudok tanulni - hátha feljebb tudok jutni. Nem volt sose diplomás a családban, így valószínűleg én leszek az első. Az egyetemen úgy is meglehet élni ha ügyes az ember, hogy ne kelljen hatalmasakat beruházni. Államin kerültem be, szóval nem hogy nekem nem kell fizetnem a tandíjért, még összejön némi pénz is az ösztöndíjakból. Ebből lehet fizetni a könyveket, jegyzeteket. Helyben lakok, ennyiből szerencsém van, nem kell költeni albérletbe. Nyáron dolgozok, suli mellett is heti 1-2 napot összetudok hozni. A családommal élek, etetnek, jól meg vagyunk. Szóval nem csak a gazdagok kiváltsága az egyetem, de az tény, hogy többségben a fizetős diákok vannak, akik amúgy nem jutnának be. ( Nem sértésnek szántam. Amúgy láttam olyan szakot is, ahol a költséges hely ponthatára elérte az államisét.) A szüleim még azt látták, hogy aki tanul, az többre viheti, és még mindig az a beidegződés él, hogy aki diplomás, jobban él. Sajnos azzal nem vannak képben, mennyit is ér ma egy diploma... Semmire se biztosíték, de hogy mondandómat zárjam, amit tanultam azt nem vehetik el majd tőlem, majd meglátjuk mire jutok ebben a magyar f0stengerben.
2010. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 A kérdező kommentje:

tegnap 19:49


Köszi a normális hozzászolást!Lényegében ilyenekre vártam,de maeg is kaptam,pont azoktól a diplomásoktól,akik dolgoznak vagy dolgoztak életükbe!Köszi az utolsó 2 dolgozó diplomás hozászólonak!


tegnap 16:27


Te meg elmehetsz melegebb éghajlatra,lehet hogy diplomás vagy,de buta és érthetetlen!Nem tudtál válaszolni a kérdésemre,amit konkrétan kérdeztem!,Tessék leülni 1 kisfiam!Így ne akarjál diplomát,ha még egy nyomoronc kérdésre se tudsz válaszolni!Mert nem arra válaszoltál amit kérdeztem!

2010. júl. 13. 11:15
 73/75 anonim ***** válasza:

A diplomával könnyen érvényesülni.Anyám érettségivel és 2 szakmával rendelkezik az egyik vasút-üzemvitel ellátó és egy informatikai OKJ-s.Irodában dolgozik 2 műszak 12 óra , mint adatrögzítő.Elég jó a fizetése 160-170-et kap kézhez + autóval jár.De szellemileg nagyon fárasztó.Nekem mindig azt mondja hogy elrontotta , megbánta hogy nem ment egyetemre és hogy én ne kövessem el ezt a hibát.És nem is követtem el.Ő a végzettségének megfelelően helyezkedett el de aki elvégzett egy egyetemet a volt munkatársa a központban dolgozik 2-3x annyi fizetésért és kevesebb óráért.És ez a nem mind1!Egy nem diplomás ember nem kerülhet olyan helyre hogy középvezető vagy netán felső legyen.


Én dolgoztam már fizikai és szellemi munkát is mind a kettőben ki lehet fáradni.Mikor kijöttem az irodából (gépíró diákmunka) két darab 2 jegyű számot nem tudtam volna összeadni.


A diploma egyáltalán nem divat ez baromság.Nem szenved senki 4-5 évig az egyetemen hobbiból ez hülyeség.Azért végzi el az egyetemet és azért szerez diplomát mert az adott szak érdekli pl:Humán erőforrás ami nem "büfé" szak

mivel minden cégnek szüksége van HR osztályra ahogy Marketingre és még sorolhatnám.


Nem csak a "klasszikus sláger" tehát itt gondolok jogász m orvos , mérnök , közgazdász

én az utóbbi egyik szakára járok ami behatóan tanulmányozza azt az ágat.És nem büfészak vagy ahogy sokan mondják.Nincs olyan hogy büfészak!Minden szaknak van értelme attól mert egy ilyen országban élünk attól még nem büfészak mondjuk a kommunikáció-média.Azért mert itt nincs rá nagy kereslet attól nem értelmetlen vagy büfészak!

2010. aug. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
2010. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim válasza:

Igen, kedves kérdező igazad van: egy jó szakmunkás többet keres mint egy diplomás. Egy szerelő öt perces munkáért többet kér, mint amit a tanár egész nap keres. És mégis mindenki diplomát akar.

Talán a mai világ egyik beetetése ez, aztán koppannak, amikor diplomával mehetnek pl. mekibe keccsölni

Én is úgy érzem, hogy hiába diplomáztam, szakiként többet keresnék.

2011. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!