Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a hülye divat, hogy...

Mi ez a hülye divat, hogy akármerre nézek, mindenhol fülhallgatóval járkálnak az emberek, kicsitől a nagyig mindenki?

Figyelt kérdés

Nem tudok úgy leülni a buszon, hogy ne lógjon ki a fülhallgató szára a fülükből, legyen szó bárkiről. Múltkor leültem egy négyes ülésre, hát a 3 másiknak mind ott volt a fülhallgató és bambán néztek maguk elé. Ennyire kell a zene az utcán, buszon, vonaton, mindenhol? Na jó, még a vonat talán, de amikor a zebránál azért állok, mert a gyalogos bamba képpel sétál át, mert nem figyel kifelé, csak a b@zi zenéjét hallgatja, az azért kicsit sok.

A legdurvább egy pici kislány volt, aki szintén fogott a kis kezében egy nem olcsó nokiát és benne a fülhallgatót, az anyukája meg fogta a kezét. Mi ment benne, talán oroszlánkirály? Az utcán, sétakor? Ennyire kell, tényleg?

Mostmár egyre több kisebb-nagyobb gyereket is látok, nem egyedi eset. A másik véglet meg egy idős néni volt, ő is ült a buszon, fülhallgatóval, ment a zene.

Mi van már? Az egyenrágózás korszaka lemúlt, most a zenetelefonok fülhallgatójáé jött el, vagy mi van?


2010. jún. 27. 19:26
 11/94 anonim ***** válasza:
84%

Én csak a buszon hallgatom a rádiót.Utcán nem merem,mert hátha nem veszek észre egy autót,mentőt vagy egy ismerőst.Ha a buszon nem hallgathatnám,rosszul lennék a körülöttem ülő mamik kórházi történeteitől,emésztési problémáitól,betegségeitől.

És különben pedig lemaradnék a Bumerángról!!!Ez a legnyomósabb érvem.

30/L

2010. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/94 anonim ***** válasza:
73%

Téged ez miért érdekel?

Foglalkozz a saját dolgoddal!

Én mindenhol zenét hallgatok, és?? Ártok vele valakinek? Zavar téged? Ne nézz rám! Utálom a büdös bkv busz szenvedését hallgatni, azt, hogy mindjárt lerobban, utálom az embereket beszélgetését hallgatni marha fontos dolgokról..


15/L

2010. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 anonim ***** válasza:
90%
Jézusom!! Te nem vagy normális. Ez mégis, téged miért foglalkoztat? Ezen fennakadni. uhhff hát ezen jókat mosolygok:))
2010. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/94 anonim ***** válasza:
94%

Ha utazom egyedül énis hallgatom a zenét a telomról!

Miért mit kéne csinálnom? Inkább hallgassam az alkeszok káromkodását vagy megjegyzéseit? Vagy hogy mások mit beszélnek? Hát nemigazán érdekel.

Ha ismerőssel találkozom azonnal kiveszem a fülemből és lehalkitom vagy kikapcsolom... de ha egyedül vagyok akkor lelazít, felvidit stb.

A zene a legjobb dolog a világon:) Nem tudnék élni nélküle!:)

17/L

2010. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 anonim ***** válasza:
87%
ez már jó pár éve így van :D , amúgy engem nem zavar van amikor én is ezt teszem .
2010. jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/94 anonim ***** válasza:
92%
Én is szoktam zenét hallgatni ha egyedül megyek valamerre, mert feldob egy kicsit mivel mostanában eléggé rossz kedvem van:/ és legalább nem unalmas a buszozás.
2010. jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 anonim ***** válasza:
44%

Jól írod, ez is egy tömegjelenség. Az a legviccesebb, mikor semmi nem szól a fülesben, mégis kilóg a fejéből a hallgatóka.

Én nagyon szeretem a zenét, de utcán csak akkor hallgatok, ha normális környéken sétálok. Közlekedési eszközön nem hallgatok zenét. A zene elvonja az ember figyelmét, tompul a zene miatt a hallás, meg a figyelem is, így potenciális áldozattá válik az ember a zsebtolvajoknak is.

2010. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/94 anonim ***** válasza:
61%
Jó lovas nemzet lévén nem tudunk mégsem megülni a ló hátán! Hol innen, hol átesve a túloldalra. Emlékezz, mikor jött a mobilmánia. Egy megállót utaztál a buszon, vagy bármin, és legalább 10 embernek szólalt meg a telója. Szétröhögtem az agyam, mert nem volt ennyi csengőhang, és egy hívásra 5-6 ember kereste a telóját. Mindenki (ha még tudat alatt is) villogott, hogy neki már van. Azóta ez lecsengett, sokkal több embernek van mobilja, de rezgőre állítva, fülhallgatóval. Ez is le fog csengeni. Mikor a fele füleses nagyothalló készülékkel jár, nem lesz olyan feltűnő.
2010. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/94 anonim ***** válasza:
94%

Az biztos, hogy nem hangoskönyvet hallgatnak (legalábbis a nagytöbbség).

Nem baj, hogy zenét hallgat. (Engem mindaddig nem zavar, amíg én nem hallom).

Ritkán szoktam zenét hallgatni, inkább olvasok, vagy becsukom a szemem és teljesen máshol vagyok. Szeretem a csöndet, néha csak nézem az embereket, megfigyelek. Kikapcsolok, relaxálok, rendbe szedem az excel táblázatot a fejemben ... ilyenek.


Ezt végül is zene mellett is meg lehet tenni.

S már írta más is, hogy lehet, hogy a napi pörgéshez, jó hangulathoz elengedhetetlen. Mint egy jó kávé. Van, aki ezzel doppingolja magát.


Az, hogy kislányoknak miért szükséges, nem tudom...

2010. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/94 anonim válasza:
94%
Micsoda hülyeség, hogy azért hallgatnak az emberek zenét, mert nem mernek szembenézni a gondolataikkal. A te fejedben se lehet túl sok alkotó idea, ha ilyet írsz. A zene pont hogy serkenti a gondolkodást, a képzeletet. Tudjátok, a zene egy szórakoztatási eszköz, ilyen tekintetben nem divat kérdése a dolog. Én napjában több órát utazok, de ha csak a kisboltba megyek le, akkor is zenét hallgatok, és képzeld, közben még gondolkodni is tudok, meglepő módon.
2010. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!