Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a hülye divat, hogy...

Mi ez a hülye divat, hogy akármerre nézek, mindenhol fülhallgatóval járkálnak az emberek, kicsitől a nagyig mindenki?

Figyelt kérdés

Nem tudok úgy leülni a buszon, hogy ne lógjon ki a fülhallgató szára a fülükből, legyen szó bárkiről. Múltkor leültem egy négyes ülésre, hát a 3 másiknak mind ott volt a fülhallgató és bambán néztek maguk elé. Ennyire kell a zene az utcán, buszon, vonaton, mindenhol? Na jó, még a vonat talán, de amikor a zebránál azért állok, mert a gyalogos bamba képpel sétál át, mert nem figyel kifelé, csak a b@zi zenéjét hallgatja, az azért kicsit sok.

A legdurvább egy pici kislány volt, aki szintén fogott a kis kezében egy nem olcsó nokiát és benne a fülhallgatót, az anyukája meg fogta a kezét. Mi ment benne, talán oroszlánkirály? Az utcán, sétakor? Ennyire kell, tényleg?

Mostmár egyre több kisebb-nagyobb gyereket is látok, nem egyedi eset. A másik véglet meg egy idős néni volt, ő is ült a buszon, fülhallgatóval, ment a zene.

Mi van már? Az egyenrágózás korszaka lemúlt, most a zenetelefonok fülhallgatójáé jött el, vagy mi van?


2010. jún. 27. 19:26
 31/94 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak én szeretek el lenni a kis világomban néha, és igen fülessel megyek mindenhova. Miért fáj ez neked? Nem hallgatják meg a megrögzött hülyeségedet? Nem menőségből csinálom ez az én minden napom, ilyen vagyok. Hallgatom a Tankcsapdát Mari néni hülyesége helyett. Azt vettem észre mindenkit minősítesz csak magadat nem. Sokat utazom és szeretek a saját dolgaimmal foglalkozni, és képzeld gondolkodom és jegyzetelek zenehallgatás közben. Köpjél le, de van PSP.-m és játszom rajta fülhallgatóval mert le szarom a mellettem ülő élettörténetét
2010. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/94 anonim válasza:
90%
Igen, hallgatok zenét a buszon utazás közben telóról, ha egyedül vagyok. Reggel felpörget, délután segít lazítani. Mivel nem vagyok kíváncsi mások beszélgetésére, hadd ne azt hallgassam. Ez téged miért zavar? Most nem azért, de nagyon nem bírom, ha valaki mindenbe beleköt. Ha nekem valami nem tetszik (pl hogy pár ismerősöm nem képes köszönni az utcán), nem foglalkozom. Pont.
2010. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/94 anonim ***** válasza:
88%

Néha én is mászálok úgy, bár nem jellemző mert ált. mire kibogozom a fülest már odaérek ahova tartottam:)

Egyébként én sem értem miért zavar ez téged annyira. Az emberek már egy jópár éve nem beszélgetnek tömegközön, sőt idegenkednek (pl bocsánatot kérnek ha hozzáérnek a másikhoz, mintha ez akkora bűn lenne) Antiszociálisak vagyunk, ez van, de zene nélkül is. Az hogy te megszólítottál valakit és ő zenét hallgatott és nem hallotta... hát kérlek. ha egyedül sétálok és zenét van hallgatni kedvem én sem gondolkozom azon, hogy nem teszem be a fülest, hátha az a ffi/nő ott meg akar szólítani:)

Az hogy mennyire fiatal korban kezdik a telefonozást az nekem is fura, mert bár én sem vagyok idős, 14voltam mikor az első telomat megkaptam, most meg tényleg ott figyegnek a jobbnál jobb készülékek a legaprobb gyerekek kezében is... Hát furcsa, mert szerintem felesleges gps-es wifis telefon egy hatévesnek, de ez van, ha anyuka megteheti hát engem nem dob vissza az egyedfejlődésben.

2010. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/94 A kérdező kommentje:

19:45, azért, mert régen azért megvoltak az utcán való közlekedés szabályai, amire most magasból sz@rnak.

Pl borzasztó nagy neveletlenség ez a mostani fülhallgatós tömegjelenség, legyen akármi is a magyarázata. Az utca köztér, és nem magánszféra, azaz nem viselkedhetünk akárhogy, nem illik akármiben kimenni, stb. De könnyebb felrúgni a szabályokat, sz@rni rájuk.

Ugyanaz van, mint a nyolcvanas évek hippikorszakában, csak pepitában. Akkor mindenki a vállán hordta a b@szott nagy kazettás magnót, most csak azért nem, mert fejlődött a technika. De akkor is csak a lázadó taknyosok csinálták!

Az utcán késznek kell lenni arra, hogy bármikor megszólíthatnak, figyelned kell, közösségben veszel részt, ha akarod, ha nem. És mindennek a teteje az, hogy nem elég, hogy így elzárják magukat a külvilág elől (nagyon nevetséges a sok kis elzárkózott figurát egymás mellett látni jönni-menni), hanem még személyes sértésnek veszik, ha megszólítják őket.

2010. jún. 27. 19:52
 35/94 anonim ***** válasza:
86%
Te tipikus az az ember vagy, aki mindenbe a rosszat, a tömeget, és a negatívumokat keresi.. De komolyan, mégis neked hány óra gondolkodást vett el az életedből? :'D Miért kell mások szokásain kiakadni? Szegény, egyenesen sajnállak hogy meg kellett böknöd egy embert:O Mekkora fáradtság lehetett..
2010. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/94 anonim ***** válasza:
92%

Én is szoktam zenét hallgatni, ha utazok vagy suliba menet/jövet vagy ha a kutyával sétálok. Szeretek zenét hallgatni, feldob jobb kedvem lesz tőle. De nem ordít a fülemben, nem vagyok bamba ugyanúgy figyelek a járművekre. Nyitott szemmel járok és figyelem a külvilágot. Nem fordulok magamba. Sőt én még arra a 200méterre is berakok egy zenét amig a kutyámmal elérek a futtatóra. Ott kikapcsolom és beszélgetek. Persze van mikor olyan hangulatom van, hogy nincs kedvem zenét hallgatni akkor természetesen nem hallgatok :)

Szerintem ettől nem vagyok menő. Ez egyfajta szórakozás. Minden embernek jár függetlenül attól hogy 4 vagy 70éves.

16/l

2010. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/94 anonim ***** válasza:
87%

szerintem nem nagyon fogsz találni embert, aki azt mondja: fúj, zenét hallgatni, ha egyedül megyek valahová??? Nem!

Autóban aki vezet, bekapcsolja a rádiót, cd-t. És? Nem emiatt fog elütni valakit. Semmi baj nincs azzal, ha valaki zenét hallgat (természtesen hogyha nem zavar vele mást a hangerővel). Én is mindig zenét hallgatok a tömegközlekedésiken. Néha vannak olyan egyének, akik hangosan horkolnak/beszélgetnek/visítanak/viháncolnak, ezt nem szívesen hallgatnám 2 percnél tovább.

És azért, mert te pont olyanok mellé ültél be, akik bambán merednek maguk elé, nem kell mindenkit megítélni ezalapján. Én sokat gondolkozom zenehallgatás közben is, nem csak bámulok ki a fejemből. Úgyhogy amelyik azt írta, hogy a zenehallgatók a gondolataik elől menekülnek, annak csókolom... barom.

2010. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/94 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező, én komolyan nem tudom, hogy ez téged miért zavar és, hogy neked mi közöd van mások dolgaihoz.Egyszer próbáld ki, hogy milyen zenét hallgatni buszon, szerintem neked is tetszene, sokkal jobb úgy utazni egy órát a buszon, hogy közben hallgatod a kedvenc előadódat minthogy mások idióta történeteit hallgasd arról, hogy milyen jól beb*sztak a hétvégén.Én személy szerint zenehallgatás közben tudok figyelni is, nem bambulok ki a fejemből mint ahogy azt te hiszed, nézem, hogy jön-e az ellenőr és odafigyelek a többi utasra is.

Nem kéne egyből minden utast aki zenéz hallgat hülyének és idiótának titulálni...ezzel csak magadat minősíted...

Komolyan mondom borzalmas a természeted, eléggé besavanyodott lehet ha már az is zavar ha más jól érzi magát...szerintem nézz magadba sürgősen és változtass, mert ezzel a hozzáállással csak azt éred el, hogy mindenki megutál és egy öreglánynak fog gondolni!:)

Szórakozz és ne szólj bele mások dolgaiba, foglalkozz magaddal...

2010. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/94 A kérdező kommentje:
Nem jól olvastál. Nem volt fáradság, hogy meg kellett bökni, hanem az volt pofátlanság, ahogy kiakadt rajta, és kioktatott.
2010. jún. 27. 19:55
 40/94 anonim ***** válasza:
94%

Én is szoktam zenét hallgatni mármint nem csak otthon. Nem tudnék meglenni zene nélkül. Megnyugtat, kikapcsol.Általában a buszon szoktam,mert elég sokat utazom, 1 2 óra hosszát, de akkor se úgy, hogy bömböltetem.

Engem megnyugtat.

2010. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!