Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a hülye divat, hogy...

Mi ez a hülye divat, hogy akármerre nézek, mindenhol fülhallgatóval járkálnak az emberek, kicsitől a nagyig mindenki?

Figyelt kérdés

Nem tudok úgy leülni a buszon, hogy ne lógjon ki a fülhallgató szára a fülükből, legyen szó bárkiről. Múltkor leültem egy négyes ülésre, hát a 3 másiknak mind ott volt a fülhallgató és bambán néztek maguk elé. Ennyire kell a zene az utcán, buszon, vonaton, mindenhol? Na jó, még a vonat talán, de amikor a zebránál azért állok, mert a gyalogos bamba képpel sétál át, mert nem figyel kifelé, csak a b@zi zenéjét hallgatja, az azért kicsit sok.

A legdurvább egy pici kislány volt, aki szintén fogott a kis kezében egy nem olcsó nokiát és benne a fülhallgatót, az anyukája meg fogta a kezét. Mi ment benne, talán oroszlánkirály? Az utcán, sétakor? Ennyire kell, tényleg?

Mostmár egyre több kisebb-nagyobb gyereket is látok, nem egyedi eset. A másik véglet meg egy idős néni volt, ő is ült a buszon, fülhallgatóval, ment a zene.

Mi van már? Az egyenrágózás korszaka lemúlt, most a zenetelefonok fülhallgatójáé jött el, vagy mi van?


2010. jún. 27. 19:26
 71/94 anonim ***** válasza:
76%
dehogy. azonnali hedsát.
2010. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! És ahhoz mit szólsz, hogy én lefekvés előtt is hallgatok zenét az mp3-amon?
2010. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:
72%
21:29-es! Na, ne! Mégis mit képzelsz te magadról? Lefekvés előtt zenehallgatás? Hát mi megy benne tévémaci? El vagy magadtól szállva, nem gondolod?
2010. jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:
73%
Apropó nagyokoskám! Honnan tudod, hogy a kislány fülében nem éppen mondjuk egy angol szöveg szólt, ami kifejezetten kisgyerekeknek készült? Hallás után a legkönnyebb tanulni, főleg, ha gyerekkorban elkezdi az ember. Ráadásul teli van már az ország többnyelvű óvodákkal, iskolákkal, és nagyon sok a kétnyelvű gyerek is.
2010. jún. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:
100%
21:29-es vagyok: persze, meg Mézga Géza...
2010. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
92%

Nem olvastam el az összes választ.Nem tudom ajánlotta-e már valaki,hogy te is hallgass zenét,akkor nem idegeskednél mindenen,ilyen dolgokon is mint ez.Hidd el,neked is jobb lenne,ha kevesebb dolgon stresszelnél.Azene megnyugtat,kikapcsol,ellazít.(De ezt te is láthatod,egy zenehallgató sem háborodott fel,hogy mi az,hogy valaki nem hallgat zenét az utcán.:) )Nekem külön tettszik,hogy az idős néni is zenét hallgat az utcán,ha az idősek fejlődnek a korral.Abban viszont igazad van,hogy egy négy év körüli gyereknek nem kéne a fülében lennie a fülesnek.Még ha valami oktató anyagot hallgatott is.Sztem ott a szülő volt a hunyó,így legalább nincs gond a gyerekkel,el van magában.:(

Ja,és én nem szoktam zenét hallgatni az utcán,nem azért írok ellened mert az én fülemben is ott lóg a füles.Egyszerűen csak mindenkinek a saját dolga hogy mit csinál,ha nem árt vele másnak.

2010. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan azt mondják, unatkoznak. Furcsák, szerintem az embernek még jót is tesz egy félóra a tömegközlekedésen, amikor a saját gondolataival foglalkozik. Nekem mindig az az érzésem, hogy ezek az emberek nem mernek szembenézni a gondolataikkal, vagy nincs is nekik."


Aha, akkor utazgass heti kétszer 3 órát távolsági buszon, kíváncsi vagyok mit szólnál hozzá ha 4 évig minden héten ez lenne a programod, az utazásnak még a gondolatát is megunnád!

Egyébként meg tényleg, kinek mi köze van hozzá? Ha akarok egy fülhallgatós embernek valamit mondani, akkor eléállok vagy megbököm a vállát és leveszi a fülhallgatót és tudunk is beszélni. Ennyi. Ez lenne ilyen bonyolult?

2010. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem sokaknak nem a zenerol szol ez, hanem arrol, hogy addig se a valo vilagban eljek a kis eletuket, hanem abrandozzanak.
2010. jún. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 anonim ***** válasza:
97%
nemolvtastam el a válaszokat szal bocs ha olyat irok ami már volt. mondcsak normálisvagy? téged az mért zavar ha más zenéthallgat? örülj neki h nem ugy hallgatják mint a cigányok meg a menőcsávok h kihangositva... engem pl lenyugtat és én jobban tudok gondolkodni zenehallgatás közben mint aközben h hallgatom ahogy esnek ki a csavarok a buszbol meg h a nénike felháborodik azon h 5ft-al drágább lett a pipicomb.... kinem szarja le? ha vki kérdez tőlem akkor persze kiveszem a fülemből válaszolok aztán visszarakom. olyan a fülhallgatom h ne hallatszik ki akármilyen hangosan hallgatom de ha megkérnék h halkitsam le azon se sértődnék be. én imádom a zenét nekem az egy életfeltétel. jobbkedvűen utazom. és zene még sok mindenre jo de az már más témakör.. nemértelek. az öregnéniknek ugyanannyi joguk van zenéthallgatni mint akárki másnak lehet kicsit fura a fülükbe de én pl birnám azt gonolnám h fiatalos nagyi vagy vmi:) a kis 4évesnél nemtom mit keres de mindenki más családban nő fel lehet h ott ez a normális. neked se ártana találni vmi jo zenét ami tetszik is mert eléggáz h ezen kiakadsz. és igen zene alatt a legjobb gondolkodni ! 16l
2010. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/94 anonim ***** válasza:
100%
egyébként nekem a gondolkodás is sokkal jobban megy zene alatt. valahogy így szoktam meg, utcán az autók zajától, meg a többi ember hülyeségeitől, otthon meg a csendtől nem tudnék gondolkodni ha nem menne a zene. szóval nálam kb napi 24-ben megy a zene, mindegy hogy utcán vagyok vagy épp otthon, sőt alvás előtt is megy a fülemben. és tudok gondolkodni mellette a való világ dolgairól, a saját dolgaimról, és ha épp ahhoz van kedvem, akkor meg ábrándozok. ennyi.
2010. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!