Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem barbár szokás...

Csak szerintem barbár szokás a disznóvágás?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a magyar kultúrának erre kellene büszkének lenni, pedig nagyon sok helyen ezt hirdetik, hogy a falusi disznótoros + házi pálinka a magyar kultúra szerves része. Nos, én ezzel nem értek egyet, hogy egy állat kivégzése a nemzeti kultúra része legyen.


Én magam egyébként nem is eszem sertéshúst.



2013. jan. 18. 20:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/92 anonim ***** válasza:
90: Elég csúnyán általánosítasz. Én gyerekként és tinédzserként vagy egy tucat disznóvágáson voltam, és egyik sem így zajlott. Senki nem volt mattrészeg. Nem azt mondom, hogy nem fogyasztottak alkoholt, de az csak kb. 1 vagy 2 kupica páleszből, és még egy pohár forralt borból vagy egy üveg sörből állt. Alapjában véve a disznó feldolgozása fizikai munka, egész nap úsznak a tennivalókban. Nem igazán lehet úgy csinálni, hogy mindenki be van mákolva.
nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/92 anonim ***** válasza:
Élve mégse' lehet megenni.
nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!