Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem barbár szokás...

Csak szerintem barbár szokás a disznóvágás?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a magyar kultúrának erre kellene büszkének lenni, pedig nagyon sok helyen ezt hirdetik, hogy a falusi disznótoros + házi pálinka a magyar kultúra szerves része. Nos, én ezzel nem értek egyet, hogy egy állat kivégzése a nemzeti kultúra része legyen.


Én magam egyébként nem is eszem sertéshúst.



2013. jan. 18. 20:25
 41/92 anonim ***** válasza:
96%

Nem, szerintem még nagyon sok ember van így vele, de én nem!!!

Ha csak azt végiggondolom hogy hogyan kellene elejtenem és megölnöm egy állatot ha magamra maradnék, és az életem múlna rajta akkor a disznóvágás ahhoz képest egy kedves gesztus és segítség hogy átjusson a másvilágra szerencsétlen állat.


Egy mai házi disznóvágás sokkal humánusabb mint gondolnád. Senkinek nem az az érdeke hogy megkínozzanak egy "ártatlan élőlényt".... Más helyeken a világon a halálbüntetésnél többet szenved az ember, nem beszélve a fogvatartottakról akiket ténylegesen megkínoznak esetleg éheztetnek....

2013. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
31%
Akkor miért visít? Miért nem lehet felhajtás, körbeállás nélkül, gyorsan végezni vele? És mégegyszer: nem a mégrosszabbhoz kell hasonlítani a dolgokat, mert mindennél van rosszabb. Egyébként mindenhez hozzá lehet szokni, a középkorban az ember égetés is normális volt, és kiröhögtek volna és túlérzékenynek mondtak volna, ha azt mondod, hogy sajnálod azokat ez embereket. Jöhetnek a piros kezek.
2013. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
97%

#41 vagyok

Voltam már pár disznóvágáson, idáig 4 módszerrel találkoztam.... Fejbe lövés, nyaki ütőér átvágás, leütés és sokkolás.

Ahhoz hogy ezek a módszerek minél gyorsabbak, pontosabbak, hatásosak és biztonságosak legyenek a malacot le kell fogni. Na a malac akkor visít amikor kihozzák az ólból és lefogják, mivel ezt ő nem akarja. Ha a böllér gyakorlott és ügyes akkor pár másodperc alatt végez az állattal és már síri csend is lesz.....

Tehát, nem a öléstől visít az csak pár pillanat. Hanem attól hogy kihozzák és lefogják (persze biztos érzi hogy mi fog vele történni, tehát fél) ez a macerásabb művelet, de ez alatt minimális fájdalmat okoznak neki...

2013. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
5%
Jaa, csak attól visít, hogy lefogják, kihurcolják, és közben halálfélelme van, és ettől stresszel? Akkor minden rendben.
2013. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
95%

Miért, akkor énekeljenek altatódalt neki?

Szegény állat, szánom én is, de senki sem hobbiból tartja (illetve már vannak azok a cuki minimalacok, amik inkább "ölebek", de mindegy), hanem azért, hogy megegyék. Ha hozzáértők vágják le, nem szenved sokat, és nagyon remélem, hogy senki sem azért vág disznót, mert micsoda buli, ahogy szenved szerencsétlen. Egy egész évre ellát egy családot hússal, meg miegyébbel.

2013. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ezért is írtam, hogy szükséges rossz. Azaz rossz, de szükséges. És szükséges, de rossz. Ezért nem húzok egyik véglet felé sem, hanem mind a kettőt elismerem. Altatódal helyett pedig valahogy úgy csinálnám, hogy ahol le akarom vágni, oda engedném/terelném már korábban a disznót, és így se ráncigálni, se kergetni a késsel, se hurcibálni nem kell. Amúgy nem igazán csípem a habzó szájú állatvédőket, ezt még hozzátenném a félreértés elkerülése végett.
2013. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim válasza:

A disznó gondolkodás nélkül megenné az embert, ha ott feküdne előtte eszméletlenül, nem védekezne.

Manapság már vannak normális módszerek, nem szenved, lesokkolják, elalszik, nem érez semmit, nem is visít. Annak én sem vagyok híve, hogy addig szúrják, míg meg nem hal, az kínzás.

De az ember már az őskorban is vadászott, mert ennie kellett. Ez az élet nagy körforgása.

A csirke vágásnál még el is szalad fej nélkül. Szerintem az durvább.

2013. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 mustafa33 ***** válasza:
94%

Sok disznóvágáson működtem már közre, ketten szoktuk csinálni. Bent én vagyok a szaki a feldolgozásnál, kint a sógor a mester, ő lő és szúr, én csak a tálat tartom a vérnek. Más nincs is ott. Azután jön agazda a pálinkával, mikor már ég a pörzsölő. És bizony sok gazda azért rúg be mert sajnálja azt akit majd egy évig nevelt. A rokonságban általában mindenkinek megvan a specialitása, a munka mit a legjobban tud. Nem a kivégzés a nemzetiu kultúra része, hanem az amit azután csinálunk belőle. Azok mind valódi hungarikumok.

A csirke vágás sokkal drasztikusabb, mikor levágják a szerencsétlen madár fejét és az fej nélkül repked az udvaron.

Sokkal brutálisabb már az állatok utaztatása a vágóhidakra. Mennyi elhul útközben és a rakodás közben. mert ott aztán nem bébicsőszök dolgoznak. Azoknak nem probléma fejszével levágni a marha lábát csülökből ha az beszorul a palló közé. Azután lánc a másik lábára és daruval egylábon lógva bedobják a hajóba. Ez szebb? Ami a vágóhídon megy az még egy mai horroron nőtt tini legvéresebb fantáziáján is túltessz. Csak ezt nem látjátok. Szörnyűlködtök a disznóvágáson, de szórakoztok a cirkuszban a szerencsétlen vadállatok hosszú kínok között betanult mutatványain. Ugyanakkor büszkén hordjátok a nercbundákat meg ezüstrókáprémeket, pedig azért a nyomorult állatna egész élete szenvedés, fagyos rácson tartva, hogy sűrű legyen a prém, olyan módon kivégezve, nehogy sérüljön a bunda, azaz egy elektród a torkába, másik a végbelébe szúrva és mehet az áram, csak a belseje roncsolódik. vagy a kissebeket élve nyúzva mert úgy könybben lejön. Még írni is szörnyű. A finnyás dáma meg feszít bene, és a disznóölésen szörnyűlködik. Ez az igazi álszentség.

2013. jan. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:

Utolsó, amit az elején írsz a disznóvágásról, annak örülök és egyetértek.


Amit utána írsz a csirkevágásról és vágóhidakról, arra már mondtam, hogy nem ahhoz kell mérni. Ha eltörik a lábad, az orvos sem mondja neked, hogy nem baj, van ennél rosszabb is, mert valakinek mindkét lába eltört, úgyhogy ne panaszkodj. (Ettől függetlenül, mondom, az elejével egyetértek. Csak nem kell a többi témával összemosni, mint pl vágóhidak. Elhiszem, hogy az még borzalmasabb, de itt most nem ez a téma.)


Amit a végén írsz, azt nem tudom, kinek címzed így látatlanban, és mondhatod, hogy akinek nem inge, ne vegye magára, de ha senki nem veszi magára itt a topicban, akkor értelmetlen volt a kirohanásod, részemről soha nem megyek olyan cirkuszi előadásra, amiben akár egy állat is szerepel, bundát sem vennék fel semmi pénzért.


Nincs itt semmiféle álszentség. "Ál" az, amikor valaki megjátssza magát, másnak mutatja magát, mint amilyen, nem mond igazat stb. Vannak ilyenek is, de nem mindenki ilyen, aki szörnyülködött a disznóvágáson. Legfeljebb nem tudja, hogy hogyan is zajlik. Ez nem bűn. Max el kell magyarázni. És itt jól le is írtátok egy páran, akik részt vettetek ilyenen, és én el is hiszem, hogy így történik, és hogy nem olyan borzalmas, mint a tv-ben. :) Úgyhogy szerintem szent a béke. :)

2013. jan. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 mustafa33 ***** válasza:
100%
Utolsó, kissé félreértetted . nem azért írtam a csirkevágást, a vágóhidakat, a prémállatokat, a cirkuszt, hogy azzal könnyítsem a disznóvágást. A disznóvágás a disznó szempontjából végeredményben szörnyűség, bárhogy is menjen végbe. De az ember szempontjából elfogadható és szűkséges. És ugyanúgy bármilyen haszonállat leölése. Anélkül egyszerűen nem válhat táplálékává az ember nevű ragadozónak. A többi amit írtam, azért írtam, mert azzal nem tudok én sem azonosulni. Mármint a módszerekkel, az azt végző emberek hozzáállásával. mert az ilyen szükséges rosszat is lehet emberibb módon csinálni, ha már egyszer szükséges. Más dolog a szőrme, ami nem szükséges, ami luxus. Persze a prémállat tenyésztő szempontjából nagyon szükséges, de ez nim igaz, nem muszáj neki azzal foglalkozni, abból élni. Termeljen karfiolt (például). A cirkusz is fölösleges és brutális. A fölösleges szenvedés okozása egyformán bűn, akármilyen élőlény a szenvedő. Én az olyan kijelentésel sem tudok azonosulni, amit egy tojástermelő gazdától hallottam, hogy a tyúk dolga az hogy tojjon, nem az hogy jól érezze magát. Ez az ő anyagi szempontjából biztosan így van, de humánus szempontból végtelen cinizmusra vall. És aki egy állat iránt érzéketlen az gyakran az embertársa iránt is az. Hogy egy farkas a szarvast hátulról kezdi ki, először a combját és lába inát harapja el, hogy lefektesse utána a puha részén folytatja, nem a nyakán. De ez egy állat. Az ember megadatott ismerni tettei következményét és megadatott neki az érzelem és empátia. Ezért nem viselkedhet farkas módra.
2013. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!