Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem barbár szokás...

Csak szerintem barbár szokás a disznóvágás?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a magyar kultúrának erre kellene büszkének lenni, pedig nagyon sok helyen ezt hirdetik, hogy a falusi disznótoros + házi pálinka a magyar kultúra szerves része. Nos, én ezzel nem értek egyet, hogy egy állat kivégzése a nemzeti kultúra része legyen.


Én magam egyébként nem is eszem sertéshúst.



2013. jan. 18. 20:25
 71/92 anonim ***** válasza:
26%
Na légyszi, ne mondd azt, hogy te még soha nem mondtad emberre azt, hogy rohadt egy alak, vagy hasonlót. Te meg azon lovagolsz most komolyan, hogy egy állatra írtam ingerültségemben? Ne viccelj már... (Istent meg ne keverd ide, ha létezne akkor nem hagyná ezt... bár lehet, hogy létezik, viszont akkor egy nyomorult beteg állat.)
2013. jan. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
87%

"bár lehet, hogy létezik, viszont akkor egy nyomorult beteg állat.)"

Igen, még véletlenül sem mi, emberek vagyunk azok.

2013. jan. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
12%
És ki teremtette a mesekönyve szerint az embert a saját képmására? :) Ráadásul a mesekönyv szerint mindenható és tévedhetetlen, vagyis tudta, hogy mi fog történni :)
2013. jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
Akár hisz valaki a "mesekönyvnek", akár nem, a felelősséget nem kell másra kenni. A boltba se megyek be lopni azzal, hogy "sajnálom, isten lopósnak teremtett, nem az én hibám".
2013. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
85%

Hova kerültünk.... Aztamindenit! :D Kapjatok már a fejetekhez. Mindenkinek igaza van. Azt kell felfogni hogy igenis szükség van arra hogy disznót, csirkét, nyulat, őzet, szarvast, fácánt őljünk. Mivel az embernek gumós zápfoga alakult ki az evolúció során ezért egyaránt fogyasztunk növényi és állati eredetű élelmet is. Azzal sincs baj hogy ha valaki vega, mert már nem muszály húst enni hogy a szükséges rostok, tápanyagok bekerüljenek a szervezetbe. De erre nem mindenkinek van lehetősége.


Egyébként meg a kérdésre válaszolva: Az emberek számottevő részének igenis a szokásai közé lehet sorolni a disznóvágást már nagyon régóta. A disznóvágás fortéjai pedig öröklődnek apáról fiúra, anyáról leányra... Ezért van az hogy ahány ház annyi szokás... valahol a disznót derékig érő hastokon, valahol meg fa padozaton földszinten bontják szét. Mégis a végeredmény szinte azonos, gondoljunk a jó magyar kolbászra. Ezek tudatában Igenis a magyar kultúra részeként lehet tekinteni eme szokásra.....

2013. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
Most akkor igazunk van, vagy kapjunk a fejünkhöz? :D Amúgy sok újat nem mondtál.
2013. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
:D Lehet hogy sok újat nem mondtam (neked), de már olyan szánalmas parttalan vita alakult ki hogy az már bosszantó.... :D :D
2013. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:
46%

75-ös


A gumós zápfogból eredezteted, hogy az embernek mindenevőnek Kell lennie?


Lehet mindenevőnek lenni. Lehet. De nem mindegy, hogy milyen módon tartott állat húsát fogyasztod. Hogy volt tartva az az állat, hogy ölték meg?

2013. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 Brigi_830220 válasza:

Szerintem -eltekintve a kevés kivételtől- a mai állatok korrekt tartásban vannak, és korrekt halált halnak. Lehetne rosszabb is, pl: KiszelTünde naptárak közé zárni őket, hogy puhább legyen a húsuk. A világ még nem ért el a végéhez. Rántotthusi rulz!


Amúgy Douglas Addamsnak van igaza...nem tudnék olyan állat húsából enni, aki maga ajánlja fel magát nekem vacsorára.

2013. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
76%
Növényt egyenek az állatok én meg azt mondom! Egy jó falusi desznyóvágásnál nincs jobb, jó kis fogópálinkával!
2013. jan. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!