Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem barbár szokás...

Csak szerintem barbár szokás a disznóvágás?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a magyar kultúrának erre kellene büszkének lenni, pedig nagyon sok helyen ezt hirdetik, hogy a falusi disznótoros + házi pálinka a magyar kultúra szerves része. Nos, én ezzel nem értek egyet, hogy egy állat kivégzése a nemzeti kultúra része legyen.


Én magam egyébként nem is eszem sertéshúst.



2013. jan. 18. 20:25
 11/92 anonim ***** válasza:
81%
De most komolyan, ennél humánusabban hogy lehetne megölni egy állatot? Altassák el injekcióval vagy mi az isten?
2013. jan. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
49%
Hát, én húsevő vagyok, mégis egyetértek abban, hogy csendben, gyorsan, kíméletesen lenne jobb megölni őket, ha már mindenképpen kell. Főleg, hogy ők éltetnek, ezért egy kis tisztelet kijárna ennek az egész témának, nem pedig úgy hozzáállni, hogy "ez csak haszonállat, kitérdekel, haha, azévan, hogy megdögöljön értem". Még a primitívnek mondott természeti népek is alázattal állnak hozzá, és tisztelik az állatot, és az elejtése után imát mondanak a lelkéért, és hálát adnak az isteneiknek, hogy táplálékhoz jutottak általa. A vegetarianizmust meg egy időben magamutogató divatnak gondoltam, de most már kezdek rájönni, hogy nem is olyan hülyeség. Mondom ezt húsevőként, és ha leszoknék róla, akkor sem vetném meg a többi húsevőt. És igaza van annak is, aki azt mondja, hogy ilyen alapon a növényt is megöljük. Ennünk kell. Csak hát a hozzáállás, az nem mindegy, mert az teszi szerintem barbárrá az embert.
2013. jan. 19. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
13%
Az viszont nem jó érv, hogy a vágóhidakon még rosszabb a helyzet! Mert képzeld el, ha ellopnak tőled 100 000 Ft-ot, elmész a rendőrségre, és azt kapod az arcodban, hogy lesz@rják az ügyedet, mert valakitől meg 1 milliót loptak el. Minden rossznál van mégrosszabb, de ez nem jelenti azt, hogy akkor úgy jó, ahogy van.
2013. jan. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
77%
Nézd más szemszögből: a halál az élet része, a természetben sem pusztulnak el az állatok, hanem előbb-utóbb elejti valami ragadozó, így táplálék lesz belőle. Mi része vagyunk a természetnek, csak már eszközökkel ejtjük el a zsákmányt. Én a vadászokat nézem le, hogy tőbb tíz méterről lövik meg az állatokat. Menjenek test-test ellen max egy késsel. Amit a vadászok csinálnak mészárlás... Bocs az off-ért.
2013. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
45%

Én hallottam olyat, hogy a székelyek úgy csinálják, hogy este levágják a farkát, és reggelre elvérzik a disznó. Persze ez lehet csak hülyeség, ne sózzatok szét, ha nem így van.

Amúgy dolgoztam kínai étteremben, ott pedig a lepényhalat kezdték el úgy sütni, hogy még élt, mert ez állítólag fontos a zamat szempontjából.

2013. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
79%
hát ez röhejes :) egyél salátát.. csak meg ne sajnáld, hogy szerencsétlen növényt kitépik az élőhelyéről.
2013. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 maxgold válasza:
90%

Itt egyik-másik okos hozzászólás gazdája rohadtul nincs képben.

Én falun élek,és minden évben megölünk 2-3 disznót.Igen,mert a hagyomány része,és igen,mert minőségi húsételt akarunk enni.Nem azt az ipari szemetet amit megvesztek a hiperszuper marketekben.Az pedig óriási tévedés,hogy mindenki bepálinkázva kergeti a disznót egy krvanagy késsel keresztbe-kasul az udvaron.Mi is sajnáljuk,de nincs más módja a jó minőségű hús előállításának,és én biztosan nem fogok salátákon,rügyeken,és zuzmókon élni.

2013. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
81%
Akármilyen húst eszel, tudd, hogy azt az állatot megölték... Ez ugyan az, csak a tradicionális megoldással. Az állatnak meg amúgy sem fáj, ha azzal a pisztollyal ölik meg, ami egy kis fémdarabot lök a fejébe. A késes megoldás viszont én is ellenzem.
2013. jan. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
62%

Is-is! Sajnos az állati eredetű táplálék kinyeréséhez el kell venni az állat életét. De ne legyünk képmutatók, a természetben a ragadozók sem ájtatoskodnak.

Azzal viszont egyetértek, hogy kissé aberrált dolog ebből mulatságot és népünnepélyt csinálni.

2013. jan. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a mikéntjén van a hangsúly. Mi emberek vagyunk, így az eszközeink és az eszünk is megvan ahhoz, hogy kíméletesen csináljuk, nem úgy, mint a vadállatok a természetben. És attól, hogy megesszük a húst, még sajnálhatjuk az állatot, nem? Nem arról van szó, hogy bűntudatot kellene érezni, meg felkötni magunkat bánatunkban. Csak arról, hogy valamennyire együttérzünk velük, ezért megpróbálunk minél kevesebb kínt okozni, a lehetőségekhez mérten.
2013. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!