Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem barbár szokás...

Csak szerintem barbár szokás a disznóvágás?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a magyar kultúrának erre kellene büszkének lenni, pedig nagyon sok helyen ezt hirdetik, hogy a falusi disznótoros + házi pálinka a magyar kultúra szerves része. Nos, én ezzel nem értek egyet, hogy egy állat kivégzése a nemzeti kultúra része legyen.


Én magam egyébként nem is eszem sertéshúst.



2013. jan. 18. 20:25
 31/92 ratata válasza:
88%
ezek a városi barbárok micsoda kérdéseket találnak ki? egyétek csak az ipari génkezelt vackokat.senki sem röhög meg vigad a disznó szenvedésén, van olyan gazda aki megkönnyezi.annak kell örülni hogy megtelik akamra és beköszönt a bőség.a disznót sajnálják az emberek de azon már ne szomorkodjunk hogy több tízezer ft értékű finom élelmiszerrel gazdagabbak leszünk
2013. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
96%

" Disznóólban voltam már :D szóval láttam disznót dögivel, sz.ros vagy nem, az mindegy, de igazad van, vágást még nem láttam élőben, csak tv-ben. (Mondjuk ember gyilkolást is csak tévében láttam, de gondolom, igaziból is valami hasonló lehet.) De miben tér el akkor attól, amit a kérdező (vagy vmelyik válaszoló) leír? (Komolyan kérdezem, nem vitatkozni akarok.) Nincs részegeskedés, ünneplés? Amúgy én szeretem disznóhúst, csak szerintem az lenne a lényeg, hogy minél gyorsabban és fájdalommentesebben végezzenek vele, akkor is, ha "sz.ros". És ez nem "kirakat állatvédelem", csak sima jóérzés. Ha így csinálják, akkor ok, nem szóltam."


Magyarul láttad ahogy a Való Világban meg ilyen h.lyeségekben elviszik a lakókat disznóvágásra, ahol úgy berúgnak a pálinkától, hogy utána összehányják a fél falut. Ja... szerinted ha ilyen lenne akkor ki a makkom bontaná szét és készítené el a disznóhúst normálisan?

2013. jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
94%

A következő disznóvágásra mindenki hívjon siratóasszonyt meg temetkezési vállalkozót...

A nagy állatvédőktől, akik szerint a húsevés az "mánia", kérdezném, hogy tudják, milyen, amikor a sólyom elkap egy nyulat? Vagy a sas? Vagy a róka?

2013. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
68%
Senki fanatikus állatvédő nem írt ide. Én is pártatlan voltam, mégis lepontoztátok a hsz-emet, köszi.
2013. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 miki 2000 válasza:
85%
Végülis nemérez fájdalmat ha sokolóval csinálják szinte csak 1 másodpercig érez fájdalmat.ugyan azt a fájdalmat érzik kb mit más állat és a disznó egy olyan állat amelynet a húsáért hasznositanak és hogy ha betiltanák a disznóvágást akkor ki halna a faj mert az emberek nem hobbiból tartanak disznót.
2013. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
96%
Ja és az elején a pálinkát hideg ellen isszák, télen azért hideg van hajnalban. Részegen nem lehet disznót vágni.
2013. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 Szabó Joe ***** válasza:
94%

Nem csak szerinted,sokan gondolják mert teljesen elszakadtak a természettől és elhiszik azt a sok baromságot amit a média éget bele az emberek fejébe.Azt hiszed,hogy a hagyományos disznóvágás a barbár szokás nos elhiheted nekem sehol nem vágják le a disznót humánusabban mint háznál.Nem csak a Magyar kultúrának része a disznóvágás,minden kultúrában megvannak a gasztronómiai szokások mindenhol megölik a haszonállatokat tudod ezek azért vannak.(Nem lenne jó élve megenni őket)Ezeket az állatokat nem kivégzik (háznál biztos,hogy nem)hanem föláldozzák őket mégpedig azért,hogy az embernek legyen mit ennie,és azt se gondold,hogy ez egy mulatság.Szerinted az a gazda aki egy évig vagy még tovább gondozza azt az állatot örömmel fogja megölni,NEM sőt sajnálja de megteszi mert tudja,hogy ez így helyes.Minden élőlény elpusztít valamilyen vásik élőlényt azért,hogy ő maga életben maradjon ez egy olyan törvény amit az ember sem tud kikerülni.A disznótoros és a házi pálinka is a magyar kultúra szerves része,sőt minden amit a Magyar nép beépít a szokásaiba hagyományaiba az mind a Magyar kultúra részévé válik./A házi disznóvágást tartod barbárnak akkor járj utána,hogy csinálják az egyébként humánusnak nevezett vágóhídon na az tényleg barbár/

A vegásoknak csak azt írom,hogy a növény is egy élőlény amit ugyan úgy megöltök sőt élve eszitek meg.Csak azért mert nem tud kiabálni,hogy ez fáj ne harapj belém még nem jelenti azt,hogy nem is fáj!

2013. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
11%
szerintem barbár szokás, mert nagyon sokat visit a szegény állat, amig vágják.
2013. jan. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
100%

38. válaszoló.


A visítozásának 90%-a az ijedtségéből fakad. Nagyon megrémül, mikor az emberek körbeveszik és ráncigálják, talán nem csak ösztönösen, hanem tudatosan is sejti, hogy bántani fogják, eléggé intelligens állat.

2013. jan. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
90%
Igen, a disznó tudja hogy valami rossz fog vele történni. Egyébként a vágóhidakon is visít biztos, ott is tudja, érzi hogy mi fog vele történni. Sőt, ott sokkal tovább tart az ijedség. Ezért is van, hogy annak a húsnak rosszabb az íze. Az ijedség és stressz miatt termelődő hormonok befolyásolják.
2013. jan. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!