Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem barbár szokás...

Csak szerintem barbár szokás a disznóvágás?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a magyar kultúrának erre kellene büszkének lenni, pedig nagyon sok helyen ezt hirdetik, hogy a falusi disznótoros + házi pálinka a magyar kultúra szerves része. Nos, én ezzel nem értek egyet, hogy egy állat kivégzése a nemzeti kultúra része legyen.


Én magam egyébként nem is eszem sertéshúst.



2013. jan. 18. 20:25
 51/92 anonim ***** válasza:
25%
Barbár szokás a holokauszt ünneplése, szerintem ....
2013. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
100%
Mustafa33, tökéletesen egyetértek azzal, amit írsz. És akkor még a bikaviadalokról nem is beszéltünk.
2013. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek Mustafa-val.

Sokan szörnyülködnek egy disznóvágáson hogy mennyit szenved, aztán kimennek a konyhába és csinálnak egy szalámis szendvicset. És azt a szalámit nem sajnálják, pedig az többet szenvedett amíg élt, mint egy disznó a disznóvágás előtt.

2013. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
100%

Ismét 41# vagyok

Bocs de mos off -olok.


Az vadászat, az élelem szerzés és az állat ölés már ősidők óta rituálé... Megelőzi a felkészülés gyakorlás, és ima a sikeres végrehajtásért, majd miután vége mindennek hálaadás.... Ez a mai napig fenn áll lásd vadászok, vagy nagy bevásárlásra készülő háziasszonyok ( tudom ez így egy kicsit sarkos, de igaz). Igaz ez már lassan kezd kihalni, mert az emberek már annyira civilizáltak hogy már szinte nem is értékelik a körülöttük lévő dolgokat mivel már természetesnek veszik a szalámit, a mirelit krumplit, a tejet, tojást. Viszont azok valójával, értékével nincsenek tisztába, és azzal sem hogy a nagyipari élelmiszer előállítással mekkora pazarlást visz végbe az ember. Egy disznóvágáson a gyomortartalmon kívül mindent hasznosítanak!!!!

Nemrég néztem egy ralityt ahol városi és falusi embereket raktak ki a semmibe, semmivel. Csak a termékeny valóság vette őket körül. Az egyik srác katona volt, és valamiyen uton módon fogott halat, igaz, csak egy kb 50-60dkgos volt, de megosztotta a többiekkel. Mire az egyik csajszi egy falatot nem evett belőle mert rajta volt a feje!!! :D (biztos csak igló halrudacskát látott és az volt a baja hogy nem papír csomagoláson látja az iglo kapitány fejét) Mondanom sem kell hogy a 3. napon még mindig füvet rágott, ereje nem volt megmozdulni és a 4. nap kórházba kellet szállítani....


Na mind1! Bocs az off-ért!!!

De azért ne legyünk már ennyire túl civilizáltak... Ha ez így megy tovább akkor önálló életre alkalmatlan emberek fognak zombulni a világon mindenhol. És ezzel senkit nem akarok megbántani, felőlem bárki lehet vega, vagy vadász, vagy városi, vagy paraszt, egyik sem zavar, de mindenki lássa be hogy így kerek a világ!!!

2013. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
22%

Sziasztok!


először is, én egy 300 kg-os kan disznó vagyok.

Sok mindent láttam az ólból, ahogy a társakat kirángatták és megölték. A fül rángatása vagy a farok húzása koránt sem kellemes, főleg annak tudatában, hogy ki is lehetne terelni őket. De ez sajnos nem így szokott lenni, hanem ráncigálják őket. Én pedig hallom a visításukat, és érzem a vérszagot. Sose tudom, értem jönnek, vagy máshoz. Folytonosan félelemben élem az életem.

Ráadásul egy betonpadlón kell élnem, ami nagyon kellemetlen, őseink ahhoz szoktak, hogy az erdő hűvösében a földön, avaron sétáljanak és feküdjenek. Itt pedig belekényszerítenek a betonra és a picike ólba, és úgy ahogy kitakarítanak, de sose igazán. Az erdőben kilométereket gyalogoltunk, itt pedig egy-két lépest tudunk megtenni. Nem tudom, mit szólnának, ha velük, emberekkel tennék ezt.

Az emberek a gyilkolás közben van, hogy nevetnek is, ez is mind áthallatszik hozzám. Talán fel se fogják, mit tesznek. Nincs bennük tisztelet az állat iránt. Nem tudom, hogy volt, de talán régen nem így volt.

2013. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:

Szép beszéd!

De nézd meg ezt

http://www.youtube.com/watch?v=DNzVdi5NphE

Aztán nézd meg azt hogy faluhelyen hogy mennek a dolgok.

Igazából tudnék még mit ésszerűen hozzászólni, de szerintem parttalan "vita" lenne. Egyébként meg kivalló pro/kontra érveket hozott ez a kérdés és nagyon tetszik is. Ennek ellenére ez az utolsó hozzáoszlásom....

2013. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
36%
22:10 Egy szó ami neked nincs: agy. Legyél már épeszű, ez egy rohadt haszonállat. Nem lehet 10 millió embert etetni úgy, hogy minden deszjant erdőben terelgetsz.
2013. jan. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
93%

55. válaszoló!


Néhány dolgot rosszul tudsz. A disznót muszáj a fülénél fogva kihúzni, mert magától nem jön, megijed a sok embertől, aki kint várja. Ha meg nem várja odakint senki, akkor meg kimegy ugyan, de utána megy amerre kedve van, és ha ekkor lesből ugranak rá hárman az nem csakhogy nevetséges, de a disznónak van helye kitörni, elszaladni.

A másik tévedésed, hogy a disznó ad a higiéniára. Nem ad. Kifejezetten imád a saját trágyájában dagonyázni, ha a disznóól egyik sarkába belapátolod a ganéjt, tutira az lesz a kedvenc helye. Persze ha lenne egy normális dagonyája sárból, akkor lehet hogy nem ezt tenné, de hát a túlszaporodott emberiségnek muszáj kis helyre zsúfolnia őket sajnos.

A betonon fekvéstől egy gondos gazda megkíméli némi szalmával, vagy egyéb növényi maradvánnyal.

Ahol most ülök, és neked gépelek, onnan kb tíz méterre egy disznóól található, tehát tapasztalatból beszéltem.

2013. jan. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Pimbula!


Először is megjegyzendő, hogy ha te se tudnál izzadni, és meleged lenne, valamint bolhák és más állatok csípnék a bőrödet, te is megfontolnád, hogy belefeküdj a trágyába, mert kínodban nem tudnál mit tenni.Egyébként pedig a disznók higiénikusak, már ha van rá lehetőségük. De ezt a lehetőséget nem adják meg nekik.

A másik pedig, hogy nem muszáj kis helyre zsúfolni őket, ilyet csak az mond, aki le akarja egyszerűsíteni magának az állattartást. Meg lehet nézni Dániát, ahol szabadon szaladgálnak az állatok a füvön, hatalmas területen, és rengeteg disznót tartanak, jóval többet, mint ahány ember van ott.

2013. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
50%
A kérdés szempontjából semmi jelentősége, hogy szeret-e a saját trágyájában dagonyázni. Ő dolga. A másik, valaki megint azzal jött, hogy van még rosszabb (gondolom, a belinkelt videón valami szörnyűség lehet), de ez nem érv. Amúgy a többi érvvel egyetértek, de nem kellene ezeket is közéjük keverni.
2013. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!