Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem barbár szokás...

Csak szerintem barbár szokás a disznóvágás?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a magyar kultúrának erre kellene büszkének lenni, pedig nagyon sok helyen ezt hirdetik, hogy a falusi disznótoros + házi pálinka a magyar kultúra szerves része. Nos, én ezzel nem értek egyet, hogy egy állat kivégzése a nemzeti kultúra része legyen.


Én magam egyébként nem is eszem sertéshúst.



2013. jan. 18. 20:25
 61/92 anonim ***** válasza:
Igazából ha annyira érzékeny valaki, hogy nem tud megenni egy húsáért tenyésztett haszonállatot, az megérdemli, hogy vega legyen, vagy hogy egy vagyont fizessen egy fél cafat húsért. Tarthatják bárhogy az állatot, ha belegondoltok elég silány és rövid az élete, de máshogy nem megy. Ő a mi szemünkben kaja.
2013. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
Az.De próbáltál már halálba énekeli egy malacot?
2013. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
84%
Halálba énekelni? Nagyon vicces, de nem csak végletekben lehet gondolkodni. Az még nem kényeskedés, ha valaki pl egy kicsit nagyobb területen tartja a disznókat. Aki meg azt mondja, hogy nem számít, mit érez a büdös disznaja, hisz az a létének az értelme, hogy megegyem (engem szolgáljon), az ne felejtse el ilyenkor, hogy az elit, a politikusok, és sorolhatnánk, is pont így vélekednek a kis emberről, mi is csak jelentéktelen haszonállatok vagyunk nekik, fogyóeszközök, akik az ő érdeküket szolgáljuk. És mi is a trágyában fetrengünk! Csak épp morális és kutlturális trágyában, csak nem nagyon vesszük észre! Disznók vagyunk számukra, nem többek, akik elé moslékot löknek, amíg hasznot hajtunk, mi meg röfögve bezabáljuk (tisztelet a kivételnek). De ez már más téma, bocs az offért.
2013. jan. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy mi emberek vagyunk, nem állatok.
2013. jan. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
70%
Hát de épp ez az, hogy aki feljebb van, annak a lejjebb lévő az csak "állat". De attól, hogy valaki lejjebb van, még ugyanúgy tud szenvedni. És a feljebb lévő, ha nem csak erőben, vagyonban, értelmileg áll feljebb, hanem lelkileg is, akkor képes az empátiára.
2013. jan. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 mustafa33 ***** válasza:
91%

Utolsó előtti jól írja. A 300 kilós meg sajnos örülhet ha beton van alatta, és nem rács amin kitöri a csülkét és tüdőgyulladást kap(bocs, ha esetleg ez van az utána következő felvételen is, nincs elég Gigám a megnézésre). Én is szívesebben eszem a vaddisznót, aki hozzá méltó életet élt amíg le nem lövöm esetleg, hogy megegyem.

62%-os, mi az hogy "rohadt haszonállat"? Ilyen hozzáállás szerint te is csak egy rohadt haszonlény vagy, amíg adózol jó, ha meg már nem akkor dö...j meg.

Láttam olyat mint te, megrugdosta az általa lelőtt vaddisznót. A 16 jelenlévő vadászból egy sem ált vele szóba ezután, hiába ő volt az egyik újgazdag fizető vendég, a terítéknél a vadászgazda nem is adott át neki törettet, egyszerüen kihagyta és továbblépet a következőhöz.

2013. jan. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
Valaki csak táplálékszerzés céljából öl állatot, ami jogos és elkerülhetetlen, és valaki pedig a rejtett szadista és hatalmaskodó hajlamait éli ki ezzel legálisan.
2013. jan. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:

"62%-os, mi az hogy "rohadt haszonállat"? Ilyen hozzáállás szerint te is csak egy rohadt haszonlény vagy, amíg adózol jó, ha meg már nem akkor dö...j meg.

Láttam olyat mint te, megrugdosta az általa lelőtt vaddisznót. "


Rosszul ítélsz meg, én is azt mondom, hogy a lehető legemberségesebben kell bánni a haszonállatokkal, jól etetni, a lehetőségek között jó szállást és normális halált biztosítani nekik. Azért jöttem ki a sodromból, mert egyesek már annyira elrugaszkodtak a valóságtól, hogy az röhejes. Hajtsam ki a disznókat az erdőbe legelészni? Ezt az emberek addig csinálták, amíg nem termeltek takarmányt és nem volt ilyen nagy a népsűrűség. Ilyen módszerekkel ma már nem lehet élelemmel ellátni a lakosságot, így teljesen feleslegesnek érzem az ezen való rágódást. Olyan már sosem lesz, hogy a lakosság 90%-a ne "ipari" körülmények közt termelt húst egyen.

2013. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:

"Valaki csak táplálékszerzés céljából öl állatot, ami jogos és elkerülhetetlen, és valaki pedig a rejtett szadista és hatalmaskodó hajlamait éli ki ezzel legálisan."


Aki ezt lepontozta, legyen szíves fejtse már ki, hogy mi ebben az, ami nem állja meg a helyét. Azt egy szóval sem mondtam, hogy az ide írogatók a szadista kategóriába esnének!

2013. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 mustafa33 ***** válasza:
62%-os, éppen azért mert ha már ipari körülmények között kénytelen "nyersanyag" sorsban élni, nem kellene "rohadt haszonállatként" kezelni. Nem azt mondom, hogy szeresd, egy állattartásból élő ember nem engedheti meg magának, hogy szeresse az állatott, de mint élőlényt, Isten teremtményét még tisztelheti. Csak annyira, amennyire egy "szerencsétlen" (nem rohadt) haszonállatot lehet.
2013. jan. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!