Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem barbár szokás...

Csak szerintem barbár szokás a disznóvágás?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a magyar kultúrának erre kellene büszkének lenni, pedig nagyon sok helyen ezt hirdetik, hogy a falusi disznótoros + házi pálinka a magyar kultúra szerves része. Nos, én ezzel nem értek egyet, hogy egy állat kivégzése a nemzeti kultúra része legyen.


Én magam egyébként nem is eszem sertéshúst.



2013. jan. 18. 20:25
 21/92 anonim ***** válasza:
94%
aki volt már igazi disznóölésen és nem alkoholistákkal volt körülvéve az tudja egy igazi disznóvágás..................................... . ...... ................................
2013. jan. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
76%

Elképesztő mennyi funkcionális analfabéta van itt. :D

Nem az a baj a kérdés szerint, hogy megölik az állatot, hanem, hogy ez egy ünnepet is kell csinálni a gyilkosságból, nem csak egy szükséges rosszként felfogni.

2013. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
74%
Hát de mit nem értetek azon, hogy a disznóvágás hagyományosan összehozza a rokonságot, a barátokat, ráadásul megtelik a kamra étellel. Ezt ünneplik ti nagyon egyszerűek, nem azt, hogy egy sz.ros disznót leböknek. Ennyi erővel minden csirkevágás is népünnepély lenne. De nem bakker, megint olyanok okoskodnak akik még az életükben nem láttak nemhogy disznóvágást, de még disznót sem.
2013. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
31%

"sz.ros disznót leböknek"


grat

2013. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
96%
Szó szerint értettem a sz.rost. Pont ezért mondom, hogy nem látott még itt a válaszolók 90%-a disznót sem, nemhogy disznóvágást.
2013. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
19%
Disznóólban voltam már :D szóval láttam disznót dögivel, sz.ros vagy nem, az mindegy, de igazad van, vágást még nem láttam élőben, csak tv-ben. (Mondjuk ember gyilkolást is csak tévében láttam, de gondolom, igaziból is valami hasonló lehet.) De miben tér el akkor attól, amit a kérdező (vagy vmelyik válaszoló) leír? (Komolyan kérdezem, nem vitatkozni akarok.) Nincs részegeskedés, ünneplés? Amúgy én szeretem disznóhúst, csak szerintem az lenne a lényeg, hogy minél gyorsabban és fájdalommentesebben végezzenek vele, akkor is, ha "sz.ros". És ez nem "kirakat állatvédelem", csak sima jóérzés. Ha így csinálják, akkor ok, nem szóltam.
2013. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
68%

"nem csak egy szükséges rosszként felfogni."


Szükséges rossz, szerintem is ez a jó szó rá. Amúgy nevessetek ki, még egy növényt is tudok sajnálni, amikor el kell pusztítani. De hát ha kell, akkor kell, ez van.

2013. jan. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
97%
Azért akik hőbörögnek szerintem azt nem fogják fel, hogy mekkora nagy munka egy disznót feldolgozni. Nem azért jön át a rokonság, mert az akkora poén, hanem mert elég nagy munka. Ha meg már össze kell csődíteni a rokonságot erre a "szükséges rosszra", ahogy fogalmaztak itt előttem, akkor már miért ne teljen jó hangulatban az egész. Pláne, hogy ünnepelhetjük a kamra megtöltését meg a finom ételeket is.
2013. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
83%

Már voltam disznóvágáson. Nálunk sosem csináltak belőle ünnepet, sem társasági eseményt. A sok ember, rokon csak azért kell, hogy gyorsabban végezzenek, azért egyedül nehéz feldolgozni egy egész disznót. Senki sem mulatozott, mindenki tette a dolgát. A disznót lelőtték, aztán kivéreztették.

A "mulatozós" disznóvágás csak azok kedvéért van, akik még sosem láttak olyat, és elmennek megnézni egyet, mert ilyenre sajnos van igény. Na ha ott nem lenn pálinka és csak végignéznék, elég lapos lenne a hangulat. Nem is tudom minek kell az ilyen, mégis hogy képzelnek egy disznóvágást?

2013. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
97%

Én vidéki gyerek vagyok, és rendszeresen ölünk disznót.

Ez egy kisebbfajta mulatság, van pia, jókedvű a társaság. De nem azon örömködünk, hogy szenved az állat, hanem a bőséget ünnepeljük, meg azt, hogy egyben van a család.Szóval ne úgy képzeljétek, mint egy középkori kivégzést, kínzással megspékelve. Igazából magát az ölés műveletét még nem övezi a vidámság, az csak azután kezdődik, inkább amikor már sül a bográcsban a tepertő, és a toroskáposzta, és kavarognak a finom illatok. A disznóval az elején igyekszünk gyorsan végezni, minél kevesebb szenvedést okozva. Erre a célra van egy fejbelövő szerkezet, ami azonnal letaglózza, vagy egy villamos szerszám, ami közvetlenül az állat agyába vezeti az áramot. Ezek az eszközök régebben még nem voltak, így a disznót teljesen elevenen szúrtuk nyakon, de hamar elvérzett. Ez pár perc szenvedéssel járt szegénynek. Hidd el, egyikünk sem röhögött rajta.

2013. jan. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!