Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem barbár szokás...

Csak szerintem barbár szokás a disznóvágás?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a magyar kultúrának erre kellene büszkének lenni, pedig nagyon sok helyen ezt hirdetik, hogy a falusi disznótoros + házi pálinka a magyar kultúra szerves része. Nos, én ezzel nem értek egyet, hogy egy állat kivégzése a nemzeti kultúra része legyen.


Én magam egyébként nem is eszem sertéshúst.



2013. jan. 18. 20:25
 81/92 anonim ***** válasza:

"Amúgy Douglas Addamsnak van igaza...nem tudnék olyan állat húsából enni, aki maga ajánlja fel magát nekem vacsorára."


Ezt biztos viccnek szánta volna eredetileg és nevetni kellene rajta :), de ez nem igazság kérdése, mert szubjektív, hogy kinek mit vesz be a gyomra. :) Ahol meg jól vannak tartva az állatok, ott minden oké, nem is velük van a baj. Remélem, a többség ilyen hely.

2013. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 czifa botond válasza:

egyébként ha tartasz disznót, s nem vágod le akkor mit csinálsz vele??

hiába sajnálod. gondolj bele

2013. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
39%

Én ma hajnalban hallottam egyet,teljesen rosszul lettem tőle.

Legalább hozhatnának vmi törvényt,hogy lehető legfájdalommentesebben öljék meg azt a szerencsétlent.

Percekig visít,küzd az életéért.Ez elég barbár.


Ha hoznak egy ilyen törvényt és vki nem eszerint járna el,én feljelenteném.

2014. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
83%
Van rá törvény, hogy kábítani kell, szóval feljelenthetnéd
2014. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy nem vagyok benne biztos melyik szomszédnál volt,de ha legközelebb meghallom,akkor kimegyek és szétnézek az utcában.
2014. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
De azért remélem csak nem fél óra volt
2014. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
Nem,szerencsére.
2014. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:

3aska!


Te tápláléklánc csúcsán lévő.. ha már így felküzdötted magad oda ahova képzeled akkor egy oroszlán, tigris és egyéb vadállatokkal próbáld ezt elhitetni.. szerinted sárgarépa főzeléket esznek? Ja lehet nem, majd téged. A hülyeség csúcsára viszont felértél önerőből, erre büszke is lehetsz.

2021. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:

„Nem azért küzdöttem fel magam a tápláléklánc csúcsára, hogy vegetáriánus legyek.”


Nem küzdötted te fel magad sehova:D

nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
Természetesen abban a formában amiben ez zajlik, egy kulturálatlan barbár dolog. Ha elvesszük egy állat életet mi magunk, abban legyen tisztelet. Az, hogy már hajnalok hajnalán magukról sem tudó emberek pia gőzben óbégatva disznót ölnek, abban semmi nemzeti értek sincs.
nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!