Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért hagyják el az emberek a...

Miért hagyják el az emberek a ban, ben szavak végéről a n betűt? A ba, be mást jelent. Ez nem zavar senkit?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 09:30
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Valahol most elég komolyan veszik. Meg is tudom érteni, ez kéne hogy legyen az alap:


[link]

2011. ápr. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim válasza:
Sok okostojás ilyen butaságokról vitatkozik, és közben a legtöbb válaszBAN hemzsegnek a helyesírási hibák.
2011. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:

Mert nem tanultak meg rendesen beszélni!

De szerintem inkább a falusiak beszélnek így!!

2011. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

„De szerintem inkább a falusiak beszélnek így!!”


Miből gondolod?

2011. ápr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel, hogy változik a nyelv, elfogadott ez így vagy sem,engem zavar mert elég hülyén hangzik pl: "-Hol van a gyerek?- Benn a szobába." Borzalmas.
2011. ápr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. ápr. 5. 13:25
 27/38 anonim válasza:

Beszédben nem lehet mindig észre venni,hogy épp mit mondott a másik vagy éppen én.Viszont írásban már igenis is számít,mert ott nem érezzük a hangsúlyokat sem így más a jelentése a házban/házba és valóban sokszor értelmetlen.Ennek ellenére nem vonnék le ebből semmilyen következtetést bárki tudásával és intelogenciájával kapcsolatban.Valaki írta,hogy falusi paraszt,miért is?

Ez lehet tájszólás is,ami nem egyenlő a falusi paraszttal.Lehet,hogy műveltebb,mint itt bármelyikünk.Én személy szerint az ilyeneken vagyok kiakadva,mint pl vok/vagyok,asszem/azt hiszem,szerintem ez az igazán zavaró.Megcsúfítják szép magyar nyelvünket,na ez az ami egyenlő a butasággal,ebből már vonok le negatív következtetést magamban.

2011. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Engem csak kicsit zavar szóban (mert nagyothalló vagyok, így amúgy sem veszem nagyon észre) :) Írásban rosszabb.

Azt sokkal förtelmesebbnek tartom, hogy valaki "a húsz kerületben lakik." , vagy "a macska föl van mászva a fára"... grrrrrrrrrrrrrrr

2011. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
51%
engem zavar!! de cask a degenerált bunkók beszélnek így! (szoval szerintem mindenki válogassa meg a beszédét -.-' )
2011. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 N.Balu ***** válasza:

Azért hagyják el, mert tanulatlanok, lusták, főleg együtt a kettő.


És igen, engem is zavar. Mert nem egyértelmű, mert nem magyar.

2011. ápr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!