Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért hagyják el az emberek a...

Miért hagyják el az emberek a ban, ben szavak végéről a n betűt? A ba, be mást jelent. Ez nem zavar senkit?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 09:30
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

A főiskolán tanultuk, hogy Magyarországon a nyelvhasználat miatti megbélyegzés nagyon esősen jelen van. Akkor nem igazán akartam elhinni, mert nekem nem voltak ezzel kapcsolatban rossz élményeim, de most már látom, hogy van benne valami. Szeintem elszomorító, és kicsit nonszensz is:

"-Hol vagy?

-Itt a szobába'.

-Az SZOBÁBAN, te h.ülye bunkó!"


Így nem lehet kommunikálni!

2011. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Látod ebben igazad van, de van aki szándékosan beszél helytelenül, mert menő olyan lazának lenni. Nyilván itt elsősorban a fiatalabbakról van szó, szerencsésebb esetben ezt kinövik, rosszabb esetben meg így maradnak.
2011. ápr. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, azért hagyják el, mert tanulatlan/nemtörődöm suttyók, akik jellemzően "Való Világon" és társain szocializálódtak és szocializálódnak jelenleg is. Jellemzően az a réteg, amelyik előszeretettel használja (helytelenül) az ikes ragozást is. A kommentekből láthatod az érveiket is, melyek kimerülnek szociolingvisztikai utalásokban és az angol nyelv primitívségével vont párhuzamban, de találkoztam már olyannal is, aki Kazinczyval példáulozott...


No ezz olyanyira fellzaklatott, hogy asszem kimék franciába oszt eszek egy kroászant.

2011. ápr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Igen, vannak még hasonló dolgok, amik idegesítenek mind a beszédben, mind az írásban.

Pl. Innák egy pohár vizet.15 óra magasságában ott leszünk.

A rövidítések, am, mien, meik, külföldi szavak magyar változatai lájk, Dzsenifer, Dzsesszika, stb.

Jelen pillanatban ezek helytelenül használt szavak.

Ok, hogy rövidebbek, és a mai rohanó világban ez kényelmesebb, de akkor legyen hivatalos.

Használja mindenki így, vagy töröljük el, mert így nem jó szerintem, hogy sokan így írják, de közben helytelennek számít.

Akkor nevezzék ki nyelvújításnak, és egységesen használja mindenki így.

2011. ápr. 6. 11:06
 35/38 anonim ***** válasza:

"Használja mindenki így, vagy töröljük el, mert így nem jó szerintem, hogy sokan így írják, de közben helytelennek számít.

Akkor nevezzék ki nyelvújításnak, és egységesen használja mindenki így."


Na ez az, amit soha nem lehet megtenni egy élő nyelvvel. Bár mindig van egy hivatalos nyelvváltozat, de a hétköznapokban mindenki különbözően beszél, olyan nincs, hogy mindenki ugyanúgy használja a nyelvet. Persze van, akinek a beszéde közelebb áll a hivataloshoz, és van, akinek távolabb.

Ez már csak azért is így van, mert mindenki a saját regionális köznyelvén kommunikál, azaz a lakhelyének megfelelő nyelvváltozatot használja. És ehhez nem kell feltétlen palócnak vagy "szögedinek" lenni, mindenhol vannak a köznyelvitől alaktanilag vagy jelentésben eltérő szavak.

2011. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

„Ez már csak azért is így van, mert mindenki a saját regionális köznyelvén kommunikál...”


Ezeket nem tudom melyik dialektushoz lehet kötni:

„A rövidítések, am, mien, meik, külföldi szavak magyar változatai lájk, Dzsenifer, Dzsesszika stb.”


Mondjuk a Dzsenifer, Dzsesszika most már hivatalosan is használható nevek, még ha elég szokatlannak is tűnik:

[link]

2011. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
Vagy esetleg Dzsingiszkán?
2011. máj. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
Ha már a babe,ban ben ennyire elfajult témává vált.LG,Bab
2011. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!