Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Fiatalok. Miért használjátok...

Fiatalok. Miért használjátok az XD-t és társait?

Figyelt kérdés

Nem veszitek észre, hogy teljesen elcsúfítsátok a magyar anyanyelvet? Egy külföldi mese miatt? Igen. Régen volt rovásírás, de az is a magyar nyelvhez tartozott. Most meg: Sanyii, Miniiiszoknyaaa, XD, Lol, Puxxyy. Ezek vannak.


Már úgy érzem, ez kényeskedés kicsit.

Bármit keresek a google-on, mindenütt az XD jön ki utánna. Már UNOM!!!


2011. júl. 18. 04:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:

KÉRDEZŐŐŐŐŐŐ

Hajlandó leszel végre az eredeti kérdésedhez kapcsolódó, neked feltett kérdésre is válaszolni, vagy csak a 13/L vita érdekel? :)))


Harmadszor kérdezek viszza: "Külföldi mese=South Park."

Hogy kapcsolódott a kérdésedhez a South Park? Mi az, ami szerinted e "külföldi meséből" miatt van?


Köszönöm!

2011. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 A kérdező kommentje:

A South Parkban vannak ezek az X jelek: A szemek. A száj a D.


Mielőtt azt kérdeznéd: Honnan tudod ezt, akkor te is nézed?


Én nem nézem ezt, sem meséket. Én ennek utánnanéztem az interneten.

2011. júl. 19. 16:22
 63/83 anonim ***** válasza:

Jajj, eszembe se jutott, hogy ilyet kérdezzek, engem nem zavar, akár nézed, akár nem :)))

De szerintem épp gépelt írásban alakult ki sok emoticon :) :D XD, ill. az ázsiai "szemes" változatok. Inkább az internől vette át a South Park (ha szerepel ilyesmi benne bárhol)


Írásban nem megy át a hanglejtés, érzelem, esetleg épp félreérthető valami, az ilyen kis jelek segítenek megadni az "alaphangot" :)

2011. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:

* internetről

ehh, bocs :)

2011. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 A kérdező kommentje:

Na és 40-60 évesek miért nem használnak ilyen jeleket, írásuk után?


Itt a különbség.

2011. júl. 19. 21:53
 66/83 anonim ***** válasza:
Használnak ilyet. Magyarországon és külföldön is.
2011. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:

Nézd csak, van egy jó leírás a történetéről

[link] (angol)


A lényeg, hogy a nyolcvanas évek elején terjedt el. Akkor még weblapok sem léteztek, nemhogy South Park! :)

Szóval ez nem a fiatalok rettenetes szokása, hanem nagyon praktikus, a gépelt informális kommunikációt segítő elem.


Ha furcsának találod, azt jelenti, hogy nem régóta netezel? Ha idősebb vagy (az előbbi kérdés alapján gondolom), akkor le a kalappal, hogy belefogtál :)

2011. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 A kérdező kommentje:

És mi ez, hogy fényképezik magukat a lányok a tökürben, és puxii, dáájóó, dáácukiii, Katii nyenyenye szavakat írkálnak össze-vissza.


Mint Sanyi az üvegtigris c. filmben.

2011. júl. 20. 00:58
 69/83 A kérdező kommentje:
Vagyis tükörben.
2011. júl. 20. 01:13
 70/83 A kérdező kommentje:
Kényeskednek össze-vissza. Pffff.
2011. júl. 20. 01:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!