Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem furcsa (és...

Csak szerintem furcsa (és valahol tiszteletlen) vállaltan ateista embernek egyházi temetést szervezni, úgy, hogy ő ezt szinte 100%, hogy ellenezné?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm, aki nagy ateista volt nemrég hirtelen elhunyt. Biztos nem tért meg a halála előtt, mert előtte nem sokkal is ateista tartalmakat posztolt, tudományos területen tanult, az egyházat semmi jóra se tartotta, stb. Számomra megdöbbentő volt, hogy a családja mégis egyházi szertartást igényelt, és nem, ne értse félre senki, nem a beleszólás miatt (nem is tudok és nem is akarok), csak elgondolkodtam rajta, hogy szerintem ez elég tiszteletlen az elhunyttal szemben. Én nagyon nem szeretném, ha a családom ennyire nem venné komolyan halálom után a személyiségemet és az akaratomat.

2020. márc. 5. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
72%

Megdöbbbentönek találom a válaszokat, ezek szerint a meghalt ember akarata és elvei nem számítanak a családjának semmit és ezt mindenki rendbenvalónak találja?

Ugyanez lenne a véleményük akkor is, ha a halott lenne az, aki vallásos volt, a többiek nem és ezért nem egyházi, hanem polgári temetést rendeznek neki? Vagy akkor megintcsak az egyházi temetés lenne az egyetlen elfogadható megoldás?

2020. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
16%

Na de most tényleg, ha az ateistát vallásosan temetik, akkor az lemossa róla az ateizmust, vagy mi?

Egy biztos, ha ezt megcsinálták vele, akkor nagyon rühellték, márpedig azért neki is tennie kellett valamit...

2020. márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
61%

"Egy biztos, ha ezt megcsinálták vele, akkor nagyon rühellték, márpedig azért neki is tennie kellett valamit..."


Amit "tett", hogy nem úgy élt, ahogy ezeknek a valláskárosult fanatikusoknak tetszett volna!

2020. márc. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
80%

Annál nagyobb ökörséget, mint az 1. írt...

Hol volt arról szó, hogy ő tevékenyen akadályozta volna a család vallásgyakorlását, vagy a meggyőződésük ellenére rájuk kényszerített volna valamit?

2020. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
24%
Tiszteletlen v. sem, a temetés a gyászfeldolgozás része, a családja - aki közelebb állt hozzá bárkinél - így gondolta. Mindegy mi volt a temetésen, maradjon meg emlékeitekben pozitívnak az aki elment.
2020. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
78%

Látszik a pontozásból is a sok fanatikus...

tényleg: ti mit szólnátok hozzá, ha egy vallásos ember ateista temetést kapna?

Azt már ugye nem fogadjátok el!

Látszik az álszentség rögtön. Nem tisztelitek sem az ateizmusát, sem a végakaratát, sem magát az embert.

Volt olyan ismerősöm, aki megmondta, hogy ha a temetésen pap lesz, visszajön kísérteni.

Szerintem egy egész élet megcsúfolása az ilyen temetés.

2020. márc. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
33%

én hivő emberként most is úgy gondolom az ateista ismerőseimről, hogy nem baj, majd ha meghaltak, rájönnek, mekkorát tévedtek...

és ilyen értelemben én erről az elhunytról is csak azt tudom feltételezni, hogy már biztosan rájött a tévedésére odaát...

a valódi hit nem bármiféle egyházról, vagy vallásról szól, hanem a meggyőződésről, hogy Isten valós létező Lény. Nem alternativa. Nem olyasmi, ami a hivők számára létezik, az ateisták számára nem.

Igy hivő embeként én is egyértelmúen egyházi temetést kérnék egy ateistának is. Annál is inkább, mert ha az ateistának lenne igaza, akkor neki már úgyis tök mindegy lenne, hiszen a hite szerint a halál utáni élet csak mese, és ő már megszűnt létezni, amennyiben igaza volt. A temetésről már nem tudhatna, nem árthatna és nem használhatna neki. Ha viszont nem volt igaza (és nem volt igaza!) akkor a temetés talán segit békére lelnie.

2020. márc. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:

Nem, kedves 15-ös, a temetés az elhunytról szóljon leginkább, ne a rokonságról! Igen, marhára nagyon közel állhat az olyan család, akik ennyire tesznek a saját elhunytjuk személyiségére...


17-es! Szépen írtál, de pont ez a burkolt lenéző, lekezelő stílus az, ami tömegeket tántorít el a kereszténységtől. A hit ajándék, amit ha ő nem kapott meg, mégis mit bánna meg? Ártott bárkinek is az ateizmusával? Tudtommal nem, sosem hallottam tőle, hogy a hívőket pocskondiázza, pusztán vállaltan ateista volt, őt ez nem érdekelte, és igen, az egyház borzalmas múltját elismerte - teljesen jogosan. Egyházi iskolába járt, úgyhogy nem volt teljesen laikus a témában.


16-os! Számomra is döbbenet, hogy teljesen normális véleményeket pontoznak le pusztán azért, mert nem tudják megemészteni, hogy a halott akaratát / személyiségét illik tiszteletben tartani! Komolyan olyan világot élünk, hogy az ember a saját családjában sem bízhat?

2020. márc. 6. 05:24
 19/64 anonim ***** válasza:
22%

"17-es! ... ez a burkolt lenéző, lekezelő stílus ..."

Nem lenézés, lekezelés van benne, hanem a meggyőződés ereje.


"A hit ajándék, amit ha ő nem kapott meg, mégis mit bánna meg?"

Nem megbánásról beszélt, hanem arról, hogy majd rájön, hogy mekkorát tévedett.


"Ártott bárkinek is az ateizmusával? Tudtommal nem"

Tudtoddal... De ha belegondolsz, ha csak annyit tett, hogy nem adott reményt annak (pl. éppen valakinek a halála kapcsán), akinek pedig szüksége lett volna rá, már azzal ártott - ha nem is szándékosan.


"vállaltan ateista volt

...

a halott akaratát / személyiségét illik tiszteletben tartani! Komolyan olyan világot élünk, hogy az ember a saját családjában sem bízhat?"

1. Olyan világot élünk, hogy ha valaki illemre hivatkozik, körülröhögik... Sajnos!

2. Ő maga azt vallotta, hogy a halál után nincs semmi, tehát hogy őt már nem lehet semmivel sem megbántani, ami a halála után történik, hiszen akkor ő már nincs. Te is ezt vallod, ha jól értem. Vagyis ami kifogásod van, az azért van, mert a még mindig élőknek (köztük neked) nem esik jól a család hozzáállása. A család számára viszont - pont azért, mert hívők - nem a még élők a legfőbb szempont: Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj. Ez az első parancsolat, és ebből bizony az is következik, hogy nem a családod az, akiben elsősorban bíznod kell, hanem Isten. Vagyis ha akár a szüleid, akár a gyereked azt szeretné, hogy ne úgy élj, ahogy Isten tanítja, akkor nem őket, hanem Istent kell választanod. A temetés kapcsán is.

2020. márc. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
79%

"a halál után nincs semmi"

DE!

A végakarat és a tisztelet.

A normális emberek ezeket figyelembe veszik.

2020. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!