Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem furcsa (és...

Csak szerintem furcsa (és valahol tiszteletlen) vállaltan ateista embernek egyházi temetést szervezni, úgy, hogy ő ezt szinte 100%, hogy ellenezné?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm, aki nagy ateista volt nemrég hirtelen elhunyt. Biztos nem tért meg a halála előtt, mert előtte nem sokkal is ateista tartalmakat posztolt, tudományos területen tanult, az egyházat semmi jóra se tartotta, stb. Számomra megdöbbentő volt, hogy a családja mégis egyházi szertartást igényelt, és nem, ne értse félre senki, nem a beleszólás miatt (nem is tudok és nem is akarok), csak elgondolkodtam rajta, hogy szerintem ez elég tiszteletlen az elhunyttal szemben. Én nagyon nem szeretném, ha a családom ennyire nem venné komolyan halálom után a személyiségemet és az akaratomat.

2020. márc. 5. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
25%

""Nem az a legfontosabb szempont (főleg nem egy vallásos embernek), hogy egy másik ember mit mond, mit szeretne, vagy épp mit tilt meg."

Na, 𝐄𝐙𝐓 ki lehetne írni mottónak például a templomra!"


Ki van írva:

[link]

Vagyis: nem mások, hanem Jézus az út, az igazság és az élet. Magyarul aki azt állítja, hogy nincs Isten, nincs túlvilág, nincs örök élet, stb., azaz ateista (és ennek kapcsán vallásmentes temetést kér magának), az téved. A vallásos embereknek pedig nem az a dolguk, hogy a tévedésekhez ragaszkodjanak, hanem hogy Jézushoz, Jézus tanításához.


""Nem az a legfontosabb szempont (főleg nem egy vallásos embernek), hogy egy másik ember mit mond, mit szeretne, vagy épp mit tilt meg."

Na, 𝐄𝐙𝐓 ki lehetne írni mottónak például a templomra!"

A kérdező kommentje:

Utolsó, sajnos igazad van"

Miben van igaza? Abban, hogy ki kéne írni a templomra? És miért sajnos ez?


"pont ezért határolódom el nagyon sok vallásos embertől én is. Tojnak ők a szabad akaratra magasról..."

Nem tojunk rá: használjuk. Többek között arra, hogy eldöntsük, hogyan temetjük el a halottakat. Az illető családja is szabad akaratából döntött úgy, hogy vallásos szertartás keretében temeti el a fiút. A szabad akarat tiszteletben tartása pontosan az lenne, ha nem problémáznál ezen, hanem elfogadnád, hogy ők így döntöttek. De persze érthető, hogy nem tetszik mindenkinek - egyszerre mindenkinek képtelenség is a kedvében járni.

Ha te szervezted volna, és vallásmentesre szervezted volna, azt hiszed, az mindenkinek tetszene? Nyilván nem. De érdekelne? Ha tiszta lelkiismerettel döntöttél volna úgy, ahogy, akkor nem foglalkoznál vele, hogy ki mit gondol.

2020. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ateista, de ezek szerint te nem csak tudatlan, hanem konkrétan analfabéta is vagy. Az ateizmus pedig nem vallás, de égesd csak le magad ezredjére is ezzel!


Utolsó: a szabad akarat rád vonatkozik, nem másra, ne más ember életén (vagy épp halála alkalmán) demonstráld Istennek azt, hogy neked szabad akaratod van! Mellesleg mutasd már meg kérlek, Istennek hol vívod ki a tetszését azzal, hogy ateista emberre te csak azért is egyházi temetést kérsz! :) Sehol egy szóval sincs írva tudtommal, hogy ezzel te elérsz bármit is, vagy jelentene egyáltalán egy fabatkát is. Hitegetheted magad ezzel, de ez hazugság.

2020. márc. 9. 14:47
 63/64 A kérdező kommentje:
U.i.: Ha nem érted, miért sajnos az, hogy te tojhatsz magasról más érzésére és kérésére, akkor remélem hasonló jó és toleráns emberrel találkozol az életedben, aki majd a te érzéseidre és kérésedre fog tenni magasról!
2020. márc. 9. 14:49
 64/64 anonim válasza:
83%
Nem olvastam végig a kommenteket. Az elolvasásuk nélkül azt mondom, hogy nem kellett volna egyházi szertartást rendezni a családnak. Ha közülük valakinek van gyereke, és az ateista, megnézném mit szólnának még életükben, ha a gyerek azt mondaná, nem veszem figyelembe a halálotok után, ti mit akartok...
2020. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!