Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem furcsa (és...

Csak szerintem furcsa (és valahol tiszteletlen) vállaltan ateista embernek egyházi temetést szervezni, úgy, hogy ő ezt szinte 100%, hogy ellenezné?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm, aki nagy ateista volt nemrég hirtelen elhunyt. Biztos nem tért meg a halála előtt, mert előtte nem sokkal is ateista tartalmakat posztolt, tudományos területen tanult, az egyházat semmi jóra se tartotta, stb. Számomra megdöbbentő volt, hogy a családja mégis egyházi szertartást igényelt, és nem, ne értse félre senki, nem a beleszólás miatt (nem is tudok és nem is akarok), csak elgondolkodtam rajta, hogy szerintem ez elég tiszteletlen az elhunyttal szemben. Én nagyon nem szeretném, ha a családom ennyire nem venné komolyan halálom után a személyiségemet és az akaratomat.

2020. márc. 5. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
41%

"Nem vagyok ateista. 3. Úgy, hogy ha tudom valakiről, hogy ateista volt, akkor eleve nem fogok egyházi szertartást szervezni neki, mert hiába nincs már tudatában, a személyiségét akkor is tisztelni fogom! Hiába nincs tudatában annak, ami történik, ez erkölcsi kérdés!"

Ha csak ketten lennétek a világon, te, meg egy ateista, és az ateista meghalna, neked kéne eltemetned, tényleg képes lennél úgy eltemetni, hogy vallásos létedre se előtte, se közben, se utána soha egy fél imát se mondanál érte csak azért, mert ő ateista volt? Hogy férne ez bele a vallásos lelkiismeretedbe?

2020. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
61%

Imát mondhatsz érte, ha nem tiltotta meg.

De egyházi szertartást nem tarthatsz neki!

Úgy tudom, az akaratát még az isten is tiszteletben tarja, akkor te miért nem?


Ez az egész társadalom megcsúfolása: mert ha abban sem bízhatsz, hogy 5 perccel a halálod után nem gyalázzák meg az emléked, akkor miben bízhatsz?


Ja, és az az "ateista vallás" az olyan, mint a "vízparton úszás".

2020. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 A kérdező kommentje:
Azért, mert ne cselekedjen úgy MÁSSAL, ahogyan az 100%, hogy nem szeretné! (Halála után se!) Éljen Istennek tetsző életet, de ne úgy, hogy egyházi szertartást erőltet rá egy már védekezésre képtelen személyre! Az én családomban nem divat a halott akaratával szemben cselekedni, és döbbenet látni, hogy sokaknál azonban ez teljesen természetes, mondván ha nem tud róla, nem fáj neki...
2020. márc. 7. 19:37
 44/64 A kérdező kommentje:
41-es imát magamban igen, de semmilyen egyházi szertartást nem igényelnék neki, még a legközelebbi hozzátartozóimnak sem! Hogy fér bele? Úgy, hogy hinni csak őszintén lehet, és aki vállaltan ateistaként élt, arra nem fogom halála után csakazértisből ráerőltetni ezt az egészet! Tudod, Istennél van olyan, hogy szabad akarat!
2020. márc. 7. 19:41
 45/64 anonim ***** válasza:
22%

"ne cselekedjen úgy MÁSSAL, ahogyan az 100%, hogy nem szeretné! (Halála után se!) Éljen Istennek tetsző életet"

Pont arról szól az első parancsolat, hogy amikor ez a kettő ellentmondásba kerül egymással (mint pl. ebben az esetben), akkor mi a helyes döntés, úgyhogy nincs benne semmi furcsa, ha egy vallásos nem az emberi elvárásoknak próbál megfelelni, amikor a temetésről dönt.

2020. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
46%

"semmilyen egyházi szertartást nem igényelnék neki"

Nem értetted meg a kérdést.

2020. márc. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 A kérdező kommentje:
Igen, de az a te személyes életedre és döntéseidre szól, és nem egy másik, tőled független ember életére! Ha Isten tiszteletben tartja a szabad akaratot, akkor te miért nem?
2020. márc. 7. 19:50
 48/64 A kérdező kommentje:
A kérdésed imára vonatkozott, amire írtam, hogy azt magamban mondanék, talán akkor nem, ha kifejezetten megtiltotta volna nekem azt is. Talán nem olvastad el teljesen.
2020. márc. 7. 19:52
 49/64 anonim ***** válasza:

"Az én családomban"

Gyakorló vallásosok vagytok, vagy a magad módján vagy hívő?

2020. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 A kérdező kommentje:
Az én vallásságomhoz mit ad vagy vesz el, ha a családom gyakorolja-e a vallást vagy sem? Arra írtam, hogy a mi családunkban senki nem erőltet semmit, van aki hívő és van, aki nem, és ezt maximálisan tiszteletben tartjuk.
2020. márc. 7. 19:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!