Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért akarják a feministák ez...

Miért akarják a feministák ez évezredek alatt bejáratott szerepeket megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Miért kellene nekem mosogatni? Én sm zavarom ki a feleségem fát hasogatni, füvet nyírni, havat lapátolni stb.

2013. máj. 6. 23:14
 61/92 anonim ***** válasza:
80%
59: Én inkább tanultam, hogy ne kelljen húsüzemben ládákat tologatnom, bocsi. :) Nem kell minden férfinek ezt csinálnia. Jogom van eldönteni, hogy milyen munkát szeretnék csinálni. Ha nem szeretnék ládákat tologatni, akkor nem fogok, nem ettől leszek egyenlőbb, mint mások. A férfiaknak sem kötelező ezt csinálni, lehet elmenni tanulni, vagy egyéb állás után nézni. Úgy beszélsz, mintha a nők egész nap csak körmöt reszelgetnének míg a férfiak napi 12 órában kemény fizikai munkát végeznek, pedig ez nyilvánvalóan nem így van. A(z értelmes) nők nem azt akarják, hogy nekik mindent, a férfiaknak semmit, hanem azt, hogy ha akarnak, akkor ugyanazokkal a lehetőségekkel tudjanak élni, mint a férfiak. Tehát ha én szarvasmarhákkal szeretnék zsonglőrködni, akkor senki ne mondja, hogy én ezt nem tudom megcsinálni, mert nő vagyok, hanem legyen egy egységes szint, amit a pályázó erőnlétének meg kell ugrania, és akkor mehessen csinálni, amit akar, ha nő, ha férfi. Ne nemhez kössünk lehetőségeket, kiváltságokat, fizetéseket, hanem a képességekhez, szorgalomhoz, munkamorálhoz, személyiséghez, hozzáálláshoz. Ha valaki azt mondaná egy fekete férfinak, hogy nem jöhetsz vonatot vezetni, mert fekete vagy az egész sajtó ettől zengene, de az, hogy nem jöhetsz vonatot vezetni, mert nő vagy teljesen elfogadott. A nők nem előjogokat akarnak, hanem egyenlő bánásmódot. Persze vannak olyanok, akik átestek a ló túlsó oldalára, de a férfiak között is vannak hímsoviniszták. Ezt kellene megérteni a férfiaknak. Mi nem elvenni akarjuk a ti jogaitokat, hanem szeretnénk, ha mindkét nem egyenlő lenne.
2013. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
10%

Hagyjuk ezt a hülye dumát.


"A férfiaknak sem kötelező ezt csinálni, lehet elmenni tanulni, vagy egyéb állás után nézni. "


De mert akkor majd egy másik férfit fognak felvenni helyette és nőt soha. Ha tényleg egyénlóbánásmódot akarsz azt csak törvénybe foglalva lehet elérni mint ahogy a svédek tették ahol lassan törvénybe kerül hogy a férfiak nem hugyozhatnak állva. [link]


Világosan látszik hogy mire megy ki a játék. Kezdve a homoszexuálisok színre lépésétől a színebsörű bevándorlókig. Az évszázados fehér európai civilizáció (amelyet főként mi férfiak építettünk fel) céltudatos rombolása zajlik. Erre kell az Európa Egyesült Államok hogy mindenhol betudják vezetni ezt az erkölcsi fertőt. Az a szomorú hogy ti nők kicsinyes módon saját önző érdekeitek mellett foglaltok állást amikor itt sokkal komolyabb dolgokról van szó. Persze tisztelet a kivételnek. A házimunka elvégzése pont a kemény munkáktól való óvás miatt jutott a nőknek és a felállás ma se változott a férfiak sokkal keményebb munkákat végeznek.

2013. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
82%

"a férfiak sokkal keményebb munkákat végeznek"


Igen kevés munkához kell nagy fizikai erő, és ezek jelentős részét érettségi és diploma nélkül végzik.

2013. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 female_superiority ***** válasza:
85%

A világon ezek évezredeken át kényszerített, nem pedig évezredeken át bejáratott szerepek!!!

Az emberiség alapállapota a matriarchátus, oda is tartunk ismét (szerencsére), csak ez persze a hímeknek nem tetszik, mert legbelül tudják, hogy jogtalanul vannak ott, ahol vannak :-D


"Kezdve a homoszexuálisok színre lépésétől a színebsörű bevándorlókig."

Biszex vagyok, és? Nem reklámozom, de attól még az vagyok. Dolgozom, fizetek adót, ne gyere be a hálómba. Kérlek.

Színesbőrűek. Nemrég jöttem haza Los Angelesből (munka), a cég egyik ottani középvezetője egy intelligens harmincas fekete Nő volt. Inkább ezer ilyen színesbőrű, mint egy hozzád hasonló hímsoviniszta bolond...


"Az évszázados fehér európai civilizáció (amelyet főként mi férfiak építettünk fel) céltudatos rombolása zajlik."

Hála Istennek. Épp ideje eltakarítani ezt a szemetet.


"Az a szomorú hogy ti nők kicsinyes módon saját önző érdekeitek mellett foglaltok állást amikor itt sokkal komolyabb dolgokról van szó"

Vicces vagy kandisznó. Az a szomorű, hogy kicsinyesen félsz, hogy valaha egy Nő fog neked parancsolni, mert azt a hímméltóságod nem viselné el, igaz? :-D Rettegsz a matriarchátustól, mert tudod, hogy jobb társadalom lenne, és persze a tolvaj félti a zsákmányt, nem pedig az átlagember ajogos tulajdonát. A Nők nem féltik azt a keveset, amit meghagyta(to)k nekünk, adunk szívesen, de ha (vissza)kérünk valamit, akkor már rögtön éhes ribancok vagyunk. Kösz az általánosítást :-D

2013. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
83%

"A házimunka elvégzése pont a kemény munkáktól való óvás miatt jutott a nőknek és a felállás ma se változott a férfiak sokkal keményebb munkákat végeznek."

Kérlek magyarázd már el nekem, hogy az irodában dolgozó panellakásban élő férfi miért végez keményebb munkát, mint a nő, akivel él? Mégis elvárja, hogy a nő mindent megcsináljon, amíg ő a tökét vakargatja. Egyszerűen már nem aktuálisak a nemi szerepek, mert már nem arról van szó, hogy a férj egész nap szánt és kapál, így a szerepek felosztását is aktualizálni kell. Az, hogy néhány férfi ettől retteg, mert most roppant kényelmes neki, az hadd ne menjen már az egyenlő jogok rovására..

2013. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
78%

A fűnyírás és a hólapátolás miért férfi munka? Én úgy emlékszem már 10 éves kislányként tologattam a fűnyírót és lapátoltam a havat a ház előtt...

Erre most 33 éves nőként megtudom, hogy 10 évesen férfimunkát végeztem????

2013. máj. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
2%

"A világon ezek évezredeken át kényszerített, nem pedig évezredeken át bejáratott szerepek!!! "


Szó sincs kényszerítésről. Az úgynevezett matriarchátus valószínűleg nem is létezett soha és nem is fog mert a nők képtelenek vezető szerepet betölteni és képtelenek új dolgokat feltalálni. Nem kell ezen megsértődni nekik más fontos szerepük van a társadalomban. Ezek inkább fantáziadús szájhagyomány útján terjedő képzelgések korunk férfigyűlölői próbálják a múlt miatt igazolni magukat miközben ők maguk az állítólagos múlt eltörlésének ürügyén hirdetnek egyenlőséget.


"Az emberiség alapállapota a matriarchátus, oda is tartunk ismét (szerencsére), csak ez persze a hímeknek nem tetszik, mert legbelül tudják, hogy jogtalanul vannak ott, ahol vannak :-D "


A természet alakította így ki. A férfiaknak köszönhető hogy végre kibújtunk a barlangból elkezdtük megismerni a világot. Meglehet nézni a tudósokat, feltalálókat alig találni nőt köztük még ma is pedig már legalább száz éve egyenlőség van ilyen téren.


"Biszex vagyok, és? Nem reklámozom, de attól még az vagyok. Dolgozom, fizetek adót, ne gyere be a hálómba. Kérlek. "


Nem meglepő fentebb írtam az önzőségről és itt van. Egyértelmű hogy bomlasztás céljából képviseled ezeket az eszméket.


"Nemrég jöttem haza Los Angelesből (munka), a cég egyik ottani középvezetője egy intelligens harmincas fekete Nő volt. Inkább ezer ilyen színesbőrű, mint egy hozzád hasonló hímsoviniszta bolond... "


Ezek az egyéni tapasztalatok nem érnek semmit érvének. Szó szerint semmit. A feketék évezredek óta megrekedtek egy bizonyos szinten ahonnan nem tudnak továbblépni és az egyértelműen az intelligenciájuknak köszönhető. Nem kell ezt tagadni ezeket tudományos tények bizonyítják. http://www.youtube.com/watch?v=fdti5Rr8rhs 20 körül érdekes


Nem lehet az éghajlatra fogni Ázsiában civilizációk épültek hasonló éghajlattal. És ez nem rasszizmus és nem is gyűlölködés.


"Hála Istennek. Épp ideje eltakarítani ezt a szemetet. "


Látod a te fajtád nem tisztel semmit. Ilyen alapvető dolgokban nem lehet leállni. Newton, Faraday, Descartes csak nem az európai civilizációhoz tartoztak? Még az ún. felvilágosodás élharcosait se tartod európai civilizációnak?


"Vicces vagy kandisznó. Az a szomorű, hogy kicsinyesen félsz, hogy valaha egy Nő fog neked parancsolni, mert azt a hímméltóságod nem viselné el, igaz? :-D Rettegsz a matriarchátustól, mert tudod, hogy jobb társadalom lenne, és persze a tolvaj félti a zsákmányt, nem pedig az átlagember ajogos tulajdonát. A Nők nem féltik azt a keveset, amit meghagyta(to)k nekünk, adunk szívesen, de ha (vissza)kérünk valamit, akkor már rögtön éhes ribancok vagyunk. Kösz az általánosítást :-D"


Nincs mit féltenem mert a hatalom az emberek kezében van mi nem osztjuk szét nem szerint az embereket ti vagytok azok akik egy bizonyos réteget képviseltek mi az egész emberiséget. Az ilyen nyelvezet rendkívül tudatlan olcsó lotyóra utal aki nem bírja elviselni ha nincs igaza. Nem kell ide a mellébeszélés egy primitív ribanc vagy nem tudsz értelmes gondolatokat kipréselni magadból. Nem is érdemes itt matriarchátus és patriarchátusról beszélni mert világosan látszik hogy hol indult meg a fejlődés már ha valóban létezett matriarchátus. Valószínűleg nem nőuralom volt mint ahogy azt sok idióta feminista szeretné elképzelni inkább az anyaság és az anya kiemelése. Ez az ún. patriarchátus alatt sem szűnt meg.


Amit ma ti képviseltek az a szégyen kategória gonosz, aljas dolgok. Kezdve a férfiak számának lecsökkentéséig Mary Dalytól és a "svéd radikális feminizmusig" ezek nem egyenlőséget hirdetnek hanem női felsőbbrendűséget. Te is bemutattad magad már a primitív szajha nyelvezeteddel ne is tagadd.

2013. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
93%

A férfiak maguk választották a frontot, a bányákat, a favágást, a vadászatot és a többit; senki sem kötelezte őket erre.


A nőkre viszont rákényszerítették, hogy ne járjanak iskolába és ne dolgozzanak, v.mint sok országban a mai napig erőszakkal adnak hozzá kislányokat, tiniket öregemberekhez.

2013. máj. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
8%

"A férfiak maguk választották a frontot, a bányákat, a favágást, a vadászatot és a többit; senki sem kötelezte őket erre."


Édes Istenem, ilyen megállapítást is csak egy nő képes tenni...

Oké, akkor legyen az, hogy ezentúl minden komolyabb fizikai munkát csak nő fog végezni. A kezdetek kezdetétől.

Vagy most már itt vannak a gépek, amikhez nem kellenek a férfiak?

Mert ugye, a gépeket is a nők alkották...ők tervezték, szerelték össze. Hiszen az érdeklődési körüket is nagyban ezek töltik ki a nőknek, nem igaz?

Jó eséllyel kijelenthetem, hogyha csak a nők lettek volna a földön, valószínű még kb a bronzkorszakban valahol tartanának, sárkunyhóban laknának, stbstb...


De egyszerűbb nőként fikázni a férfiakat, mintsem bizonyos nőkre osztott feladatot elvégezni csendben.

Egyre több jogot formálnak maguknak, egyre több mindent követelnek meg maguknak.

Így is nagyon sok nő van már egyedül, bár akik ezeket hangoztatják, nem is lesz mellettük soha senki.

Persze a férfiak által alkotott eszközöket vidáman használják...

2013. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
17%
Hát igen ez a nagy női logika. Ha körbenézünk a világban látszik a két nem közti különbség. Az egyetemeken is jól látszik hogy a nőket nem igazán érdekli a tudomány, a felfedezés. Míg mi férfiak filozofálunk és a valóság értelmét keressük a nők elvannak az ezotériával és a hasonló humbugokkal.
2013. júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!