Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért akarják a feministák ez...

Miért akarják a feministák ez évezredek alatt bejáratott szerepeket megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Miért kellene nekem mosogatni? Én sm zavarom ki a feleségem fát hasogatni, füvet nyírni, havat lapátolni stb.

2013. máj. 6. 23:14
 21/92 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként vettem neki mosogatógépet, most béke van. A baj a feministákkal van akik összeugrasszák a nemeket. Ezért van ennyi válás. Ha mindenki megbékélne a sorsával nyugalom lenne.
2013. máj. 7. 00:23
 22/92 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem te még nem beszélgettél feministával. A feministák sem akarnak elválni, egyedül gyereket nevelni, nem akarnak rosszat senkinek. A feminizmus lényege, hogy nem számít, mi van a lábam közt, lehetek bármi. A véleményem ugyanúgy számít, a munkám ugyanannyit ér, a döntéseimet magam hozom meg.


Valaki lehet úgy is feminista, hogy boldog házasságban él, 3 gyereket nevel, ha ezeket a döntéseket önszántából hozta meg, a férje magával egyenlőnek tekinti, és ő maga is úgy gondolja, hogy nem ér se többet, se kevesebbet, mint egy férfi.

2013. máj. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
93%

"De a kérdésre visszatérve a nőknek amúgy is könnyebb munkájuk van. Vagy az irodában ülnek vagy legtöbbször olyan munkát végeznek ami nem jár nagy felelősséggel."


utolsó, XD te még nem láttál bírónőt, női orvost? nekik aztán tényleg nincs felelőségük, mi?



Kérdező, nem értem mi a problémád. Ha nálatok minden rendben van, akkor miért írtad ki a kérdést? Vagy a feleséged megkért, hogy segíts többet? Mert háztartást vezetni minden nap kell, az ebéd nem fő meg magától, a ház nem takarítja ki magát. Azért ezeket ne hasonlítsuk már össze az olajcserés munkákkal..Egyébként én nem emlegetném plusznak hogy egy órát foglalkozok a gyerekkel, ennek természetesnek kéne lennie, nem pedig plusz dolognak.

2013. máj. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
84%

:)) Van, aki azért nem akar mosogatni, mert Szeles Mónika annó csak 2 szettet játszott?


LOL

2013. máj. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
100%

Vegyetek egy mosogatógépet, ha a nejed inkább füvet nyírna.

Egyébként én szeretem tologatni a fűnyírót nő létemre, csak behúzni nem tudom a benzinest, ha leáll. De amúgy jó játék :D

2013. máj. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
30%

A család egységének megbontása az Illuminátus rend ötlete.A feminizmus is lehet,hogy enyhén Illuminátus ötlet:

http://www.youtube.com/watch?v=v9fMw5EkRTc

Utalok erre a felvilágosító videóra,ha már történelemről beszélünk.De az,hogy a nők nem akarnak családot,azt kétségbe lehet vonni,hiába a karrierhajszolás.A legtöbb nő még a mai világba is akar családot.Egy biztonságos hátteret.És ez az egészséges.Meg az,hogy ELFOGADJUK,hogy minden embernek saját döntésének kellene lenni az életről!


én már válaszoltam egyszer amúgy.

2013. máj. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
92%

#24-es: És te a felsoroltak közül mi vagy? Harcoló katona vagy atomtudós?

Szerintem inkább meló után a kocsmában a felsőbbrendűségét hirdető pasi, akinek a feleségét csak sajnálni tudom, már ha van, vagy esetleg egy magányos, megkeseredett ember?


És mi bajod a magyarul beszélő négerekkel? Én is ismerek párat, itt járnak egyetemre, és képzeld, megtanultak magyarul. Te hány nyelvet beszélsz? És ha lediplomázik, és itt marad Magyarországon, már ha nem üldözik el az olyan emberek, mint te, és véletlenül az ő segítségére szorulsz egy infarktus után (nem kívánom), akkor is azt mondod, hogy inkább meghalsz, de a néger doki hozzád ne érjen?

2013. máj. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
90%

Én nőként és családanyaként szívesebben hasogatom a fát (pontosabban körfűrésszel fűrészelem a deszkákat). És az állatokat is egyértelmű, hogy én látom el. Max. a szénát együtt gyűjtjük be és a disznót nem én szúrom le én csak a lefogásában és utána a feldolgozásban segítek.


A kerti veteményest viszont nem akarom csinálni, az a férjem feladata.


...meg még mondhatnék jó néhány dolgot ami eléggé össze-vissza van nálunk. A lényeg, hogy mindenki azt a munkát végezze el, amihez kedve és érzéke van, amit szívből és jól tud csinálni.


A kényszermelók, mint pl. a mosogatás viszont nálunk is neuralgikus pontok. Bevallom (bármilyen antipatikus leszek is ettől) sokszor már csak akkor mosogatok el, ha már belebüdösödött a maradék a tányérba...megvárom az utolsó után i pillanatot annyira, de annyira utálok mosogatni...így pl. a kávéscsésze (mivel én nem iszom kávét csak ő) felőlem addig maradhat koszos ameddig magától el nem enyészik...azt, ha tiszta csészéből akar inni, magának kell elmosnia...

2013. máj. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
91%

Valaki írta, hogy nők nem tudnak felelősségteljes munkát ellátni... ezzel vitatkoznék azért. Meg csak az irodai munkát említi mellette, hát, nem tudom akkor miért vannak nők a gyárakban a soron, kórházakban, iskolákban miért tanítanak, miért lesz belőlük ügyvéd, bíró, mérnök... Én is az építőiparban dolgozok, férfiakkal. Egyetlen egy sem mondta nekem, hogy rosszul látom el a feladatom és egy ház sem dőlt még össze amin dolgoztam.

Kedves kérdező, szerintem nem rád gondoltak a feministák, mivel te otthon is kiveszed a munkából a részed. Esetleg az fájhat a feleségednek, hogy kerek perec kijelented, hogy az nem a te dolgod, pedig a te dolgod is. Nálunk mindent vackot ami a lakásba kell én szerelek meg. A polcokat én rakom fel, én raktam össze a konyhabútort stb. mert nálunk én vagyok az akinek ehhez tehetsége van. A férjem informatikus, szoftverekkel foglalkozik. 12 órában dolgozik a munkahelyén. Nálunk olyan a beosztás, hogy vannak kijelölt feladatai, amiket meg kell csinálni és nekem is vannak ugyanilyen feladataim. Ráadásul itt van a gyerek is, aki egy éves.

2013. máj. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
90%

Mindenki úgy él ahogy akar, lényeg hogy legyen választás. Ha én nőként fát akarnék vágni, vághatnék, dolgozhatok, tanulhatok, mosogathatok.

Ha nektek így megfelelő hogy ő csinálja ezt te meg azt, akkor legyetek boldogok. Ismerek olyan családot ahol az apuka vezeti a háztartást, mert ő dolgozik kevesebbet. És? Lényeg hogy mindenki olyan életet alakítson ki, amiben boldog.

2013. máj. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!