Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért akarják a feministák ez...

Miért akarják a feministák ez évezredek alatt bejáratott szerepeket megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Miért kellene nekem mosogatni? Én sm zavarom ki a feleségem fát hasogatni, füvet nyírni, havat lapátolni stb.

2013. máj. 6. 23:14
 11/92 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk nálunk nem is dolgozik az asszony. Csak a háztartási teendők aztán elmegy amig én dolgozok fitnessre. Kerti munkákat én megcsinálom ő főz mos takarit és nem is akar dolgozni menni én se akarom hogy menjen. Nálunk minden régimódian van és nagyon jól mükódik
2013. máj. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
83%

Empátia, kedves kérdező. Csak a saját helyzetedre gondolsz.


Szerinted a panelházak tök üresen állnak? Szerinted mindenkinek vannak állatai meg szőlő meg minden egyéb?

2013. máj. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg nem az olyan emberek miatt akarják megváltoztatni a szerepeket, mint te. Te munka mellett sok fizikai munkát végzel, akkor nyilván a nő meg elvégzi a házimunkát. De nagyon sokan laknak panelban ahol a pasinak meg se kell mozdulni. A nő mosson, főzzön rá, szedje is ki neki a kaját, nevelje is a gyerekeket, de közben nézzen is ki jól. Persze a munkahelyén is hajtson nehogy véletlenül kirúgják mert akkor el kell tartani pár hónapig. Közben a pasi hazamegy leül a tv vagy a számítógép elé és sajnáltatja magát hogy ő mennyire fáradt. Ugye te is beismered hogy ez nincs teljesen jól?
2013. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 A kérdező kommentje:

A feleségem otthon van a kislányunkkal. Keresek annyit, hogy abból kényelmesen megélünk. Kertes házban lakunk falun. A virágokat is én gondozom. Meg az álatokat is. Meg a konyhakertet is. Meg a szőlői is. Meg a mosógépei is én javítom. Meg a füvet is én nyírom. Az atóban az olajat is én cserélem. A kerítést is én festem. Télen eljárok az erdőre fáért. Én fűtök. Kaszálok az állatoknak szénát. Szobát festek. Maszekolok. Cseresznyét szedek. Megpermetezem a fákat. Elhárítom a dugulást. Felásom a kertet. Ősszegereblyézem a lombot. Eltüzelem...

EGYEDÜL. És senkit nem b*szogatok érte.

2013. máj. 6. 23:56
 15/92 anonim ***** válasza:
67%

És a feleséged téged kér meg mosogatni?

Nem hinném.


Miért nem érted meg kedves kérdező, hogy sok helyen nincs kert, nincsenek állatok, max. egy kanapén heverő kutya. Vagyis a férjnek nem kell semmi olyant csinálni, mint neked. Nyilvánvaló, hogy akkor ő is ugyanúgy kiveszi magát az otthoni teendőkből, ha mindketten dolgoznak.

2013. máj. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
83%
Végképp nem értem, mi a problémád. Reklamált a feleséged, hogy végezz a lakásban is házimunkát?
2013. máj. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
90%
De értsd meg, hogy festeni, permetezni, dugulást hárítani, olajat cserélni nem kell minden nap, sőt még csak minden héten sem. De főzni, mosni, porszívózni, port törölni, vasalni, teregetni, mosogatni, bevásárolni, a gyerek után elpakolni, foglalkozni vele, megfürdetni, lefektetni, éjjel felkelni hozzá, ezek legtöbbjét minden nap, de legalább heti egyszer tuti kell. És tök jó, hogy nálatok működnek a hagyományos szerepek, bár biztos vagyok benne, hogy a feleségednek nem áll meg a nap este nyolckor. De a legtöbb családnál nincs veteményes, szőlős meg állatok, sok helyen még kert sincsen. Ott mit csinálnak a férfiak? Tegyük fel, hogy meg tudja szerelni a kocsit, elhárítja a dugulást (ami azért lássuk be nem nagy feladat), kifesti a szobát és kicseréli az olajat az autóban. Ezt te őszintén egyenértékűnek érzed azzal, amit a "női" szerepeknek neveznek, főleg ha mindkét félnek állása van? Tényleg úgy gondolod, hogy nekem, miután este hétkor hazaesem a munkahelyemről egyedül kellene főznöm, mosnom, vasalnom, takarítanom, felmosnom, porszívóznom, elpakolnom, elmosogatnom míg a férjem a tv előtt sörözik, azért, mert évi egyszer kicseréli az autóban (amit ő használ) az olajat?
2013. máj. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
77%

Ismerek olyan nőt,akinek férje van és a nő fát hasogat!!Bejáratott szerepek??Szerintem ez már régimódi!


Hülyesééééég

2013. máj. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
94%

Értsd meg, lehet, hogy nálatok falun ez tök jól működik, de máshol, ahol mind a két fél irodában dolgozik majd hazamennek a lakótelepi lakásukba, ott már nem. Ráadásul sok munka van, amiből a férfi nem tudja eltartani a családot... Evvan, vedd észre, hogy nem csak a te sorsod, a te életed létezik, hanem sok más.


Na meg van olyan, hogy egy nő nem vágyik arra, hogy mosogasson és háztartást vezessen, hanem képesnek érzi magát más munkára is. Sok nő egyrészt szeret dolgozni, meg nem is vágyik olyan kiszolgáltatottságra, hogy nincs saját jövedelme, ha a házassággal elégedetlen, akkor nem tud kilépni belőle, mert nem tudna megélni.


A feministák (kivéve a szélsőségeseket, de azokat ki nem sz.rja le?) pedig csak annyit akarnak, hogy ha egy nő karriert akar, akkor dolgozhasson. Ez nem jelenti azt, hogy minden nőt kötelezően elzavarnának valamilyen munkahelyre, ha a te párod háztartásbeli akar lenni, akkor megteheti. De ahogy én nem kényszerítem rátok az én életem, te se kényszerítsd másra a ti életformátokat, mert én meg abban nem lennék boldog.

2013. máj. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
78%
18: Na igen, és utána ne legyél unott, fáradt, hanem még lejts csábtáncot, nehogy a férjurad más nőt megkívánjon.
2013. máj. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!