Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért akarják a feministák ez...

Miért akarják a feministák ez évezredek alatt bejáratott szerepeket megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Miért kellene nekem mosogatni? Én sm zavarom ki a feleségem fát hasogatni, füvet nyírni, havat lapátolni stb.

2013. máj. 6. 23:14
 41/92 anonim ***** válasza:
Köszönöm és elfogadom az elnézést a panellakók nevében! :)
2013. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
83%

Azért az a jól bejáratás mégsem volt annyira jól bejáratott, ha ennyien a nők közül másképp gondolkoznak ma már, nem gondolod? És ez nem feminizmus, hanem józan ész. Ha van egy szupertehetséges mondjuk orvos nő, az inkáb húzzon vissza gyereket szülni meg port törölni egész nap, csak mert höööö, hát a szerepek? Az normális, hogy a nő nem tudja megvalósítani önmagát emiatt (azokat, akik nem dolgoznak, és tényleg csak a seggüket meresztik, ne vegyük ide, a rendes életcéllal rendelkező nőkről beszélek)? Akiket csak háztartási robotnak vesznek, még ha sokkal jobbak is adott területen, mint egy csomó férfi? És az is normális, hogy a férj agyba-főbe csalhatta a feleségét, mert annak kuss a neve, vagy megverte, amiért nem volt elég meleg a vacsora? Mert azért a nagy jóóóól bejááááratott szerepekben ez is benne volt és van vaskosan.

Aztán te csak a saját helyzetedet látod. Manapság a legtöbb kapcsolatban két kereset kell, hogy normálisan el tudják magukat tartani. Olyan esetben, amikor mind a két fél ugyanannyit gürcöl a munkahelyén, a férfinak erkölcsileg kutya kötelessége lenne besegíteni a háztartásba. Ha van kinti munka stb., akkor abban. Ha nincs, akkor igenis segítsen be a mosogatásban, nem szakad le a keze tőle. Még szerencse, hogy az én párom nem cselédnek néz engem, hanem társnak...

2013. máj. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
11%

# 27


Nem vagyok se katona se atomtudós. De még lehetek mert nem neked kell majd azokért harcolni akik ma leköpik azt aki majd a sz*ros s*ggüket védi. És itt ez nem rólad és nem is rólam szól hanem a férfiakról és a nőkről. Eléggé szembetűnő hogy a két nem mit tett le az asztalra az évszázadok során. Soha senki nem hozzá fel ezeket a témákat ti vagytok azok akik semmibe nézik a férfiakat és csak saját önző érdekeitek érdekelnek. Mi férfiak megmaradtunk férfinak az ezzel járó kötelezettségekkel de a nők a feminizmusnak hála ott próbálnak kibújni a kötelességeik alól ahol lehet. Nem az a fő probléma ha egy nő nem végez házimunkát hanem az a sunyi eszmeiség amit itt e köré próbálnak felépíteni egyesek.


"És mi bajod a magyarul beszélő négerekkel? Én is ismerek párat, itt járnak egyetemre, és képzeld, megtanultak magyarul."


Személyesen nincs bajom velük csak ez egy folyamat része. Amikor a fehérek mentek oda akkor nem volt jó de ők jöhetnek ide tömegével. Nem kérünk a bevándorlókból maradjanak ott ahol vannak. Lehet ide egyetemre jönni, lehet itt dolgozni de kitúrni az itt őshonos nemzetet az már felháborító dolog.


"és véletlenül az ő segítségére szorulsz egy infarktus után (nem kívánom), akkor is azt mondod, hogy inkább meghalsz, de a néger doki hozzád ne érjen?"


Ez aztán hogy jön ide? Már mondtam hogy személyes problémám nincs velük. Ezek az eszmék komoly társadalmi és politikai folyamatot eredményeznek amiből nem kérek.


"ezzel vitatkoznék azért. Meg csak az irodai munkát említi mellette, hát, nem tudom akkor miért vannak nők a gyárakban a soron, kórházakban, iskolákban miért tanítanak, miért lesz belőlük ügyvéd, bíró, mérnök... Én is az építőiparban dolgozok, férfiakkal. "


Ez nem bizonyít semmit. Az arányok legalább 70-30-ra jönnek ki magad mondtad hogy férfiakkal dolgozol és te csak egy vagy a sok közül.


A feminizmus nagyon jó ferdítésben és statisztikák meghamisításában. A feministák tudnak sipákolni a egyenjogúságért de amikor az utcán az ember férfiakat lát falazni, kaszálni, betonozni akkor már nem is annyira kell nekik az egyenjogúság. Persze kitalálom az ő döntése volt hogy minek tanult, milyen iskolát választott de persze ezt a választ már elfelejtik amikor a nők fizetéséről van szó az egészségügyben vagy egyéb gyenge fizetéssel járó munkakörökben.

2013. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
75%
Jelentettelek a moderátoroknak, remélem kitörölnek és eltűnsz innen az összes primitív kommenteddel együtt. Ha rajtad múlna szerintem még rabszolgatartás lenne, a nőket őlmeg nem vennék emberszámba. De szerencsére nem rajtad múlik és a legtöbb férfi értelmesebb mint te. Látod jót is lehet írni a férfiakról. :)
2013. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
32%

45/46 tényleg az internet is:)

Igen már rengeteg nő kommunikáció és médiatudomány meg nemzetközi tanulmányok-s.Fogalma sincs ezeknek amikor a támogatják a szülők őket,hogy mik akarnak lenni.Aztán szidják a kormányt,hogy nem ér semmit a diplomájuk.

Én az olyan nőket tisztelem,akik tudják mit akarnak és tényleg segítenek az embereknek,mint pl:a fodrásznők.

Nem az ilyen kamu asszisztensek,akiket teljesen fölöslegesen alkalmaznak.A telefont már egy kisgyerek is feltudja venni és 6-7 éves korára már írni is tud....

2013. máj. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
15%
16:12 Ha az értelmi képességeimet vonod kétségbe,akkor ezt benézted,mert mensa tag vagyok.Ami annyit jelent,hogy hivatalosan 130 feletti az intelligencia hányadosom:)
2013. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, hogy a nők a te szemszöged szerint "kevesebbet tettek le az asztalra" (Ezen szintén lehet vitatkozni, de hagyjuk. A sok férfiak által kirobbantott háború nagy dicsőség ugye? :)


De ott tartottam, hogy a nők lehetőséget sem kaptak kibontakozni a hozzád hasonlók miatt. Viszont fog ez még változni, a felsőoktatásban már most is több a lány, mint a fiú.

2013. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
63%
És hozzáteszem, én műszaki diplomás nő vagyok, nem büfészakon végeztem.
2013. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
55%
A lehetőségek kibontakozásáról jut eszembe,hogy nem olyan rég beszélgettem egy agykutatóval.A férfi és a női agy intelligencia hányadosait mérték.A vizsgálat kimutatta,hogy a nők között kevesebb volt az alacsony iq-val rendelkezők száma,viszont sokkal kevesebb volt a kiemelkedő iq-val rendelkezőké is.Tehát nagyjából ugyanolyan volt az összes női elme,egy átlagos színvonalon.Viszont a férfiaknál hatalmas kilengéseket találtak,voltak nagyon rosszul teljesítők és zseniális elmék is.
2013. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
14%
Nem a hozzám hasonlók miatt nem kaptak lehetőséget a nők,egyszerűen az alkotásban átlagosabbak.Senki nem tiltotta meg a nőknek,hogy feltaláljanak bármit a világon.Mégis a tudósok hatalmas százaléka férfi.Tudod mi ennek az oka?Az,hogy a férfiaknak 1 csatornás az agyuk,a nőknek pedig 4.Ezt lehet úgy is érteni,hogy a nők egyszerre több dologra képesek odafigyelni.Viszont maradandót,csak úgy lehet alkotni,ha egyszerre 1 dologgal foglalkozunk.A jóisten teremtette így,hogy érdekes legyen a világ és ne legyünk ugyanolyanok,de a feministák ezt nem képesek megérteni és elfogadni.Ha Pl.150 évvel ezelőtt Semmelweis Ignác helyett egy nő veszi észre,hogy meg kell mosni a kezüket az orvosoknak,akkor hidd el,egy nő lett volna az anyák megmentője.
2013. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!