Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a legerősebb érved Isten...

Mi a legerősebb érved Isten létezésére és mi a legerősebb érved a nem létezésére?

Figyelt kérdés
Ha hiszel Benne, akkor elég az elsőt leírnod, ha nem, akkor elég a másodikat. De leírhatod mindkettőt is.

2020. febr. 8. 09:42
 41/92 Kornikus00 ***** válasza:
Ja, és hogy Jézus válaszolt nekem, 'komunikált' velem. A hitem nem vakság hanem meggyőződés. Ha te még nem győződtél meg, az a te bajod, de nem fogsz míg nem közeledsz felé, addig meg maradj ateista, és okoskodj, a 'hívőkhöz', csak nem fogsz elérni vele semmit.
2020. febr. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
A bűnbeesés megtorlása azzal, hogy az egész világnak szenvednie kelljen két ember miatt, az nagyon nem igazságos. Isten nem igazságos, hanem helyette az ok-okozatot tartja fontosabbnak.
2020. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
0%
Érvem nincs rá, csak benyomások, tapasztalatok. De az a baj az istennel hogy egy faşz.
2020. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 effre ***** válasza:

Nem tudom , hogy szeretném -e ,ha örökké tartana egy életszakaszom -

inkább megbecsülöm azt az egy életem amit kaptam

az pedig hogy fiatal,egészséges, boldog, szerelmes ,vidám,szép - család - szép volna - csak pl sohasem nőnének fel a gyerekeim ...nem biztos hogy örökké kamaszt szeretnék nevelni , meg el sem tudnám képzelni egyszerre az évmilliárdokon keresztül éltek feltámadását



az örök életben mindig van egy szerep- egy mindig gyerek, egy mindig nagymama , egy mindig unalmas szomszédbácsi stb - tehát egy pontban megállt életet lehet elképzelni ? - ha ez volna az eredeti elképzelés ..



én máshogy értelmezem



szerintem az örök élet más -


az emberiség végeláthatatlan élete egy körforgásban -

egy csodás harmónia


olyan mint az évszakok ..kikelet, tavasz - nyár ősz tél ...

benne van a fogantatás - és az elmúlás is egy-egy élőlényre nézve


minden élőlénynél - és ezáltal létezik az örök élet a földön , amiben részt vehetek és hálás lehetek azért hogy itt lehetek ...


A csoda pedig hogy ilyen - eddigi adatok szerint máshol nincs az univerzumban .


Tényleg : hol van még kék ég, zöld fák, patakok, tenger , évszakok , élőlények , napsugár ? nézzétek meg milyen gyönyörű természeti csodák léteznek ...


Az emberek által kitalált UFO szektánál .. akik tésztaszűrővel a fejükön sétálgatnak, nehogy a földönkívűliek kiolvassák a gondolataikat- ?

az ész megáll ..


Akkor mi most hol vagyunk ?


Igy is lehet értelmezni : nevezhetjük Földi Paradicsomnak -



Azt, hogy az emberek menyországgá vagy pokollá változtatják ..erről ír átvitt értelemben a Biblia ..- ettől int

Gondoljunk bele a világszerte dúló háborúkba az anyagi érdekekből, vagy a "kinek az Istene igazabb" - alapú vallási háborúkra ..

Na "szép"...


és azt is értelmezni kell hogy önmagunknak tesszük, mármint az emberiség önmagával teszi ezt -


ha helyesen élsz - milyen lesz az életed a paradicsomban- lehet szép életed , de ha nem akkor a pokolra kerülsz - tehát a saját életed teheted pokollá ..

Az életed ajándékba kaptad- mint kiválasztott a sokmillió sejtből .


A másik csoda a lélek - érzések minden mozgó élőlényben - még a kiscsibe is fél vagy fut az anyja után , a kotlósban pedig ott van az anyai ösztön ..-


mi ez ha nem egy átfogó fogalom - a Szentlélek a földi paradicsomban


a teremtés - az élet ,a fogantatás az élőlény kifejlődése - az alkotás - a Teremtő - az Isten ...



Lehet bármennyi vallás -


egy Budhista gyereke is ugyanúgy fejlődik ki a Teremtő által megszabott ütemben , mint egy indiáné a teremtés mit cselekedet által .. ..



de egy hörcsögé és egy elefánté is ..



tehát az Atya a Fiú és a Szentlélek - örök életet átkaroló együttes



a termemtés mint cselekvés az életadó-elindító , a Fiú mint megtestesült földi lény testben- a Szentlélek mint a tudat, érzések .. - az Atyja pedig a Teremtő

Tehát a Teremtő - Atya , Fiú ,Szentlélek - Szentháromság -az örök élet körfogása a földön megközelítőleg 4,6 milliárd éve


egyik sem létezik a másik nélkül - ezt senki sem tudja bebizonyítani, megmagyarázni ,honnan van ..

De van és létezik .

Nincs olyan hogy téged kiközösít és nem fog szeretni - vallásnézeted miatt..


Ez a tudományok mellett nekem okot ad arra,hogy higgyek és tiszteljem a Teremtőt - Istent .


Mert bennem van , benned is , mindenben ami a földön van él , létezik ....

2020. febr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 effre ***** válasza:

A bibliát pedig vagy megtanulja az ember helyesen értelmezni- vagy ha nem ,akkor tönkreteszi nagy igyekezetében a saját és embertársa életét


Nem ok nélkül íródott

2020. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 MBbpg ***** válasza:

#33

Úgy tűnik nem fejtettem ki eléggé, sajnálom, az én hibám.


Tehát ugyebár aki (vagy kedvedért: ami) a teret és az időt létrehozta, az nem lehetett benne a térben és az időben. Ha nincs benne a téridőben, akkor mi az amit biztosra tudhatunk róla? Azt, hogy immateriális és időtlen. Időtlen? Nos, ha nincs benne az időben, akkor nincs kezdete. Ha nincs kezdete, akkor pedig szimplán "volt". Ezért nem szükséges hogy Őt bárki létrehozza.

2020. febr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:

"Ha nem hiszel minek írsz?"

Tudod, itt a kérdésben az ateistákat is megszólították.

Légy szíves, először értelmezd a kérdést, és csak utána írjál rá.


"Engem ha nem érdekel valami, vagy nem hiszek benne, nem állok le azzal, mert úgyse értünk egyet!"

Tehát akkor (ha feltételezem, hogy nem hiszel az atomerőművekben, hogy jók lennének), sosem írsz pl. atomerőműről?


Tudod, itt meg az a helyzet, hogy ha istenek nem is léteznek, hívők azok nagyon is - és ha csak rajtuk múlna, akkor még mindig megégetnék az ateistákat!

Szóval értelmes ember foglalkozik ezzel a kérdéssel is.

2020. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:

"Jézus válaszolt nekem, 'komunikált' velem."

Ha tényleg ezt képzeled, akkor nagyon gyorsan menjél orvoshoz. A saját érdekedben.

Létezik ugyanis ilyen elmebetegség.


"A hitem nem vakság hanem meggyőződés."

Az orvosnál kiderül.

2020. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:

"az örök életben mindig van egy szerep- egy mindig gyerek, egy mindig nagymama , egy mindig unalmas szomszédbácsi stb - tehát egy pontban megállt életet lehet elképzelni ? - ha ez volna az eredeti elképzelés .."

𝐄𝐙 az eredeti elképzelés, és 𝐄𝐙𝐓 mondja a Biblia is.

Ha te másképp képzeled, akkor alapíts egy másik vallást, mert a kereszténységben ez így megy!

2020. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 Kornikus00 ***** válasza:

58

"Jézus válaszolt nekem, 'komunikált' velem."


Ha tényleg ezt képzeled, akkor nagyon gyorsan menjél orvoshoz. A saját érdekedben.


Létezik ugyanis ilyen elmebetegség.



"A hitem nem vakság hanem meggyőződés."


Az orvosnál kiderül.


Köszi, de nem. jól érzem magam így ;)

2020. febr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!