Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a legerősebb érved Isten...

Mi a legerősebb érved Isten létezésére és mi a legerősebb érved a nem létezésére?

Figyelt kérdés
Ha hiszel Benne, akkor elég az elsőt leírnod, ha nem, akkor elég a másodikat. De leírhatod mindkettőt is.

2020. febr. 8. 09:42
 11/92 anonim ***** válasza:
19%

"Vagyis a vallásos félnek kell bizonyítania, hogy az általa elképzelt isten létezik. A bizonyítás terhének megfordítása helytelen volna."


Nekem kell bizonyítani, hogy a te olvasható szöveged mögött intelligencia van, ami bizonyít téged. Tehát te nem bizonyítod magadat a szövegeddel, hogy vagy, a bizonyítás terhét nem veszed magadra. Egyébként igazad van, mert intelligenciát abszolút nem bizonyít az érvelésed, csupán olvasható.

A Nobel-díjjal meg elmehetsz a sóhivatalba, csak ott van tekintélye, abban a világban, ahol egy festményt többre tartanak egy ember életéért. Gonosz világban élsz, és az gondolkodásod is ezt szolgálja ki.

2020. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
72%

A keresztény Isten létezése ellen a világunk állapota, ami összeegyeztethetetlen vele.

Dióhéjban ugye azt állítja a Biblia, hogy Isten egy jó világot alkotott. Ehhez képest ez a világ teli van rosszal.

Erre meg szokták próbálni kifogásként hozni a szabad akaratot, viszont a szabad akarat csak lehetőséget ad a döntésre. Lehetőséget a rosszra, motivációt a rosszra és hajlamot a rosszra ettől még ugyanúgy meg kellett teremtenie Istennek, ami viszont máris ellentétes a jó világ elképzelésével.

Nem is beszélve a természet működésének számos olyan megoldásáról, ami semmiképp nem lehet egy jó tervező agyszüleménye. Pl ha egy új hím oroszlán kerül egy falka élére, az összes kölyköt megöli, hogy tüzelésre kényszerítse a nőstényeket és tudjon velük párosodni. Egyes ászkarák fajok halak nyelvét rágják ki majd parazitaként befészkelik magukat a szájukba. Fürkészdarazsak még élő állatokba petéznek bele hogy a kikelt lárvák belülről fel tudják falni az áldozatot. Igazán jóságos tervezőre vall...

2020. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 imakommandós ***** válasza:
87%

Az öntudat létezése nem lehet mellékterméke tudattalan, céltalan erőknek. Az, hogy létezel, nem véletlenek műve.

Ezen kivül pedig Pál apostol szerint Isten létezése a világ értelmes vizsgálatával igazolható. Vagyis aki értelmesen vizsgálja a világot az megismerheti, hogy az univerzum mögött létezik értelem és cél. Pl. absztrakt matematikai képletekkel fedezték fel azt, hogy az univerzumot rejtetten járja át harmónia és rend. De ezek sohase lesznek mindenki számára cáfolhatatlan érvek, hiszen Pál apostol szerint Isten pont amiatt haragszik, hogy Ő megjelentette mindenkinek azt, hogy nyilvánvalóan létezik, mégis az emberek hazugsággal feltartóztatják az igazságot és ezért választják a hitetlenséget. A Biblia igenis azt állitja, hogy meta szinten mindenki tudatában van Isten létezésének de a felszinen hazug okoskodásokkal akadályozzák azt, amit Isten ezzel szeretne elérni, hogy mint Atya a gyermekeivel személyes kapcsatba kerülhessen hit által.

2020. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
Agnosztikus vagyok, számomra a bizonyíték hiánya Isten létezésére nem elegendő bizonyíték az Ő nemlétezésére.
2020. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
23%

"A keresztény Isten létezése ellen a világunk állapota, ami összeegyeztethetetlen vele."


A bűnbeesés előtt nem ilyen volt a világ berendezkedése.


„Agnosztikus vagyok, számomra a bizonyíték hiánya Isten létezésére nem elegendő bizonyíték az Ő nemlétezésére. „


Nem a bizonyíték hiánya van, hanem hogy a bizonyíték fogalmát az akarja meghatározni, aki tagadja a bizonyíték létezését. A tolvaj szerint sem lopás az, amit csinált, csak elvett valamit, amire szüksége volt.

2020. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
100%

"A bűnbeesés előtt nem ilyen volt a világ berendezkedése"

A bűnbeesésnek is már előfeltétele, hogy nem lehet minden jó a világban.

Az pedig, hogy a világban hirtelen megjelenik a parazitizmus, kannibalizmus, stb, csak mert egy emberpár egyszer nem fogadott szót, hát, ez elég irdatlan tervezési nonszensz lenne.

2020. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
0%
Meddig fogsz még itt pszihopata lódobogást árasztani szamár létedre?!
2020. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
52%

Érveim Isten léte ellen vagy mellett? Kedves Kérdező, a kérdésed egy intelligens vicc. Nagyon intelligens kérdés, az tény -de a felszínt megkaparva rá kell ébredj, h alatta mi van.


Ha létezne Isten létére egy megcáfolhatatlan érv, senki nem lehetne hívő: mindenki tudó lenne, mindenki bizonyos lehetne. Ha lenne Isten létezése ellen megcáfolhatatlan érv, nem létezhetnének hívek, csak elmebetegek.


Isten léte/nem léte az érvek szintjén nem eldönthető, csak valószínűsíthető.

2020. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 A kérdező kommentje:
#18 Én pontosan tudom, hogy Isten létére vagy nem létére sohasem lesz semmilyen bizonyíték. Én csak azt akartam megtudni mi az, ami alapján az emberek eldöntik miben hisznek valamint szerettem volna én is picit közelebb kerülni az igazsághoz. Sose kértem megcáfolhatatlan érvet.
2020. febr. 8. 17:53
 20/92 anonim ***** válasza:

18-as vagyok


Jól látod, némely emberek maguk döntenek arról, milyen "érvek" alapján hisznek/utasítják el Isten létét/nem létét.


Csak intellektuális síkon próbálsz válaszokat találni? Elég az neked?

2020. febr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!