Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár mohamedán miért gondolja,...

Pár mohamedán miért gondolja, hogy helyes hazudozni a keresztények bemocskolása érdekében?

Figyelt kérdés

Korábban nem annyira ismertem a mohamedán vallást, csak amit történelem órán tanultunk és néha szemem elé akadt egy-egy érdekes cikk, azt elolvastam. (Én például a terrorizmust se közöttem ehhez a valláshoz, hanem ettől függetlenül kezeltem.)


Viszont a fórumot olvasva, látva Mohamed követőinek néhány hozzászólását, teljesen elborzadtam. Szó szerint rossz, s talán fájdalmas volt olvasni azt a sok gyűlöletet, amivel hazug rágalmaikat megfogalmazták. Pedig tényleg olyan egyszerű dolgok tekintetében, amire fél perc alatt rá lehet keresni interneten is, vagy amit gimiben mindenki tanult.


Lényegében ilyen sárdobálást még a legfanatikusabb, keresztényellenes ateistáktól se hallottam, pedig olvastam néhány ilyen kiragadott mondatukat.


Azt gondolják, hogy saját istenük majd jó néven veszi ezt a sok hazudozást?



2021. ápr. 19. 17:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/415 anonim ***** válasza:
95%

"Nem én kezdtem, de talán jobban tettem volna ha a "keresztények" támadására inkább szó nélkül elvonulok onnan ?"

Rémlik hogy láttam én is azt a kérdést, és ott inkább keresztények ellentámadásáról volt szó, amivel az ottani kérdező direkt provokatív módon kiforgatott sületlenségeire reagáltak.

És igen, egyébként ilyenkor az a jó, ha szimplán ignorálja az ember a provokátort. Felesleges volt ott is mindenkinek belemennie a vitába, hisz a kérdezőnek pont ez volt a célja, felesleges alá adni a lovat.

2021. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/415 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként ha megnézed, én azzal kezdtem, hogy a fogyasztói társadalom a kereszténység és az Iszlám közös ellensége. Az emberek a pénzt istenítik... és a muszlimok és keresztények között nincs akkora különbség mint gondolják.


Ezt továbbra is így gondolom, sajnálom, nagyon csúnyán beszéltek ott velem, és visszavágtam. Bántották a vallásomat is.


Sajnálom, peace ! Neked fáj, pedig talán részt sem vettél benne.


Abdullah

2021. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/415 A kérdező kommentje:

#11

Sajnos a kérdező társa nem hogy nem ignorálta az egészet, hanem ő is erőteljesen beleszállt a kérdésbe és méltatta a provokációt minden egyes mondatával :(

Rendkívül szomorú, hogy a keresztényeknek már itthon is ilyen nemtelen és ócska támadásokat kell látnia, amit művelnek ott ketten.


Az egész kérdés olyan volt, mintha azt kérdezném, hogy minden muszlim terrorista? Majd magam meg is válaszolnám, hogy igen, közben pedig verbálisan rugdosnám is őket, ahogy azt ők teszik a keresztényekkel.

De szerencsére ilyen kérdést nem láttam, szívből örülök, hogy a keresztények nem alacsonyodnak le erre a szintre. Még akkor sem, ha egy ilyen egyértelmű provokációra írtak néhány erősebb választ.

Őszintén megmondva, én se szívesen hallgatom, ha valaki minden második mondatával valami alávaló bálványimádónak tart engem és nem győzi ezt hangsúlyozni.


Rendkívül szomorú ez a hozzáállás részükről :(


#12

"Egyébként ha megnézed, én azzal kezdtem, hogy a fogyasztói társadalom a kereszténység és az Iszlám közös ellensége. Az emberek a pénzt istenítik... és a muszlimok és keresztények között nincs akkora különbség mint gondolják."


Engedd meg, hogy idézzek tőled, mert megtaláltam ott az első hozzászólásodat most.


"én azt gondolom, hogy egy 300 évvel ezelőtt élt keresztény sok szempontból, közelebb állna az Iszlám szokásokhoz, mint egy ma élő hitehagyott vagy csak formaságokban "keresztény" személy."

Mintha a ma élő keresztények hitehagyottak lennének.


"A többség az élvezeteket habzsolja, erkölcstelen cselekedeteket visznek nap mint nap... Ezek az emberek a pénzt imádják, és sokan egész életüket feláldozák a pénzért.


"

Majd következik az általánosítás. Szerintem minden vallásban van ilyen és olyan is, miért kell a keresztényeket így kiragadni?


"Biztos vannak kivételek, dehát nagyon kevesen."

Én is mondjam, hogy minden muszlim terrorista, biztos vannak kivételek, de nagyon kevesen? Nem mondom, mert akkor olyan lennék, mint ti.


Miután a nyugati harácsoló életvitelt megpróbáltad általánosítani minden keresztényre, áttértél arra, hogy a keresztények mennyire de mennyire bálványimádók és egyebek.


Bocsánat, de nem volt gyomrom minden hozzászólást elolvasni, én is emberből vagyok és rendkívül bánt, amikor ok nélkül, csak mert más a hitem, csak mert Jézust a Biblia alapján Istennek tartom, elhordjanak mindenféle alávaló bálványimádónak. Nekem ez sok.


Én sose neveztem a mohamedánokat bálványimádónak, még ha Mohamedet nem is tartom/tartjuk követendő prófétának, akkor se hiszem, hogy én vagy bármelyik keresztény ilyet érdemelne, amit már kap eleve a kérdésből és utána személyesen tőletek is.


Tényleg ilyen az iszlám? Mert akkor küzdeni kell ellene, nincs mese. Most még a keresztényeket támadják bálványimádás vádjával, holnap már az ateistákat fogják hitetlenségük miatt.

2021. ápr. 19. 19:30
 14/415 anonim ***** válasza:
78%

"Igazából mi célt szolgál ez a nemtelen támadás, amit keresztények ellen vívtok?"


Egyszerűen csak láttam a kérdést a Valláskritika rovatban. És gondoltam leírom a véleményem.


Részemről semmi támadás nincs a kereszténységgel szemben. Oké, igen kritizáltam a vallást.

A stílus nagyon rossz volt, de ez elsősorban nem rajtam múlott, mindennek elhordták az Iszlámot is.


Ha ez számít valamit, akkor bocsánatot kérek.


Abdullah

2021. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/415 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező !


Én nem az Iszlám vagyok, én csupán egy esendő ember vagyok, ahogyan Te is.

Sajnálom.


Abdullah

2021. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/415 A kérdező kommentje:

"de ez elsősorban nem rajtam múlott, mindennek elhordták az Iszlámot is"

Valóban, ez a szintén muszlim kérdezőn múlott, aki már kérdésében elhordta minden rossznak a keresztényeket és kiprovokálta azokat a válaszokat.

2021. ápr. 19. 20:08
 17/415 A kérdező kommentje:

Egyébként ahogy néztem, a pontozás alapján a keresztények pont úgy elítélik a szélsőséges, magát kereszténynek tartó egy két válaszoló kommentjét is, mint azokat, amiben te gyalázod a keresztényeket és hordod el őket bálványimádónak és minden rossznak.

A keresztények legalább ennyiben fair hozzáállást mutattak. Ezzel szemben te több kommentedben is védted az évek óta itt provokáló kérdezőt. Védted ezt a rosszindulatú kérdést.


Pedig csak a hozzászólások jó résztét nem is volt már kedvem elolvasni, elég volt azt a "néhányat".

2021. ápr. 19. 20:12
 18/415 anonim ***** válasza:
91%
Én szándékosan nem megyek a valláskritika rovatba, mert ott csak rossz van. Kerüljétek ti is.
2021. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/415 anonim ***** válasza:
11%
Eléggé szánalmas ez mártírkodás keresztények részéről, de ez náluk alap. Tele van muszlimokat provokáló kérdésekkel és válaszokkal ez az oldal, ha pedig feltesznek egy iszlámmal kapcsolatos érdeklődő kérdést, egyből megjelennek ott a fanatikus keresztények és elkezdenek hazudozni az iszlámról. Ha meg nagyritkán muszlimok tesznek fel teljesen jogos és indokolt kérdést a kereszténységről a valláskritika katgóriában aminek ez a célja, akkor megy rágalmazás és mártírkodás kerestzények részéről. És ez történik nagyban is. Magyarországon és általában a keresztény világban iszlámellens gyülöletkeltés megy államszinten. Olyan keresztény országok mint az USA már a sokadik muszlim országot rohanta le a közel-keleten a hadseregével, muszlimok millióinak halálát okozva, de a keresztények mégis azt hazudják hogy a muszlimok az erőszakosak és keresztények csak szegény áldozatok. Aljas és gerinctelen ez a hozzáállás keresztények részéről, tisztelet a kívételnek.
2021. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/415 anonim ***** válasza:
83%

Azok a mocskolódó muszlimok nem hazudoznak, komolyan elhiszik amiket össze hordanak.

Ezt hallják a szalafista imámoktól, ezt hallják az olyan népszerű szunnita muszlim hitvédőktől és prédikátoroktól mint Ali Dawah, Mohammed Hijab, Daniel Haqiqatjou, Anjem Choudary, Farid Responds, Saajid Lipham, Sheikh Yasir Qadhi, Adnan Rashid, Ijaz Ahmad és még sorlhatnám.

Több millió muszlim hallgat rájuk és más hozzájuk hasonló hitvédőkre és imámokra és csak vissza mondják a muszlimok azt a mocskolódást amit a hitvédőik és az imámjaik tényként állítanak be nekik a keresztényekről, mert egyiknek sem jut eszébe utána járni, hogy igazak-e, agyatlanul elhisznek neki mindent.

Terméteszen van kivétel, pl. Dr. Shabir Ally, de sajnálatos módon az ilyenek mint ő vannak kevesebben.

2021. ápr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!