Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kutyatartás bűnnek számít? ...

A kutyatartás bűnnek számít? (nem jogi, hanem erkölcsi alapon)

Figyelt kérdés

A Biblia miként vélekedik? Egy oktalan, együgyű állatra fecsérelni ennyi energiát és szeretetet embertársaink, felebarátaink helyett? Emberként kezelni, holott még lelkük sincsen? Önző és gonosz dolog szerintem csupán hobbiból megfosztani egy ösztönlényt az ösztöneitől (szaporodás, szabadságvágy, vadászat, alfahím szerep stb)

Ti mit gondoltok erről? Kérnék racionális és nem emocionális válaszokat.

Az elvakult kutyaimádókat és a Kádárkorszak besúgóit megszégyenítő módon jelentgetőket meg kérném hagyjanak és menjenek át a következő, "Ti hogyan szaratjátok a kutyáitokat?" jellegű kérdésre és ott vígan megoszthatják ilyennemű tapasztalataikat. Ez nem az a kérdés.

Köszönöm.



2021. aug. 10. 16:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 anonim ***** válasza:
41%
Tehát a kuyta szerinted gondolkozni tud, meg vágyai is vannak, de lelke nincs... :D Imádom a logikád. A Bibliáról nem tudok nyilatkozni sokat, mert egy nettó f_szságnak tartom. Szerintem a kutyáknak van lelke, néhány haszontalan, környezetét csak károsító embernél bőven többet is érnek. Nem tartom az embereket semmire sem többnél, mint az állatokat, ugyannyi joguk van ezek a Földön lenni, mint nekünk. Sőt, ha az állatokon múlna nem menne tönkre ez a szép bolygó. Szebb hely lenne, ha több kutya és kevesebb ilyen vallási fanatikus élne rajta, akik semmivel sem törődve csak szaporodnak.
2021. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/110 A kérdező kommentje:
Nézd meg a kutya kit ugat meg jobban. Egy idegen embert vagy egy másik kutyát? És ott is a válasz
2021. aug. 10. 16:49
 23/110 anonim ***** válasza:
20%
Egyetértek veled. Pedig kedvelem nagyon a kutyákat, főleg a másét, mert lakótelepi lakásban szerintem állatkínzás kutyát tartani. Így nekem most nincs. Valóban a kutyatartás annyira elfajult egyes embereknél, hogy többre tartják a kutyáikat mint az embertársaikat, és ezzel még hencegnek is. Büszkék arra, hogy utálják a hazug embereket, mert a kutyájukban még sohasem csalódtak. Ilyen szinten már bűn a kutyatartás, mert így már bálványimádásnak számít, ami az emberszeretet rovására megy.
2021. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/110 anonim ***** válasza:
36%
23, én panelban tartoma kutyámat. Labrador.
2021. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/110 anonim ***** válasza:
36%
24 vagyok. Többnyire itthon dolgozom, keveset van egyedül. Napi 5x viszem le, abból 2 a rövid séta. Így miért is lenne kínzás? Inkább az a kínzás, aki kiteszi a kertbe, v jó esetben estére beengedi, de soha sehova nem viszi. Max havonta 1x!! Na az a kínzás felebarátom.. Ember függő. Lehet itt is ott is szarul tartani a kutyát.
2021. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/110 anonim ***** válasza:
20%
Plusz a kertben tartott kutyák 80ha a
2021. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/110 anonim ***** válasza:
41%
20 azzal, hogy kiirtad a kérdést, bizonyítottad, hogy mennyivel ostobább vagy Morzsikánál...
2021. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 anonim ***** válasza:
58%
23 miért ne tarthatná többre valaki a kutyáját? Mi ezzel a gondod?
2021. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/110 anonim ***** válasza:
86%

[link]

Itt írnak, vagy jelölnek meg részeket a Bibliából ami a kutyákról szól. KB elmondja, hogyan is vélekednek róla.


A néhol túlzónak tünő kutya imádat pedig újkeletű dolog, így a Biblia nem ír róla. Maximum a Pápa mondhat ezzel kapcsolatban kritikát,de szerintem neki ennél van jobb dolga is.


A kutya szerepe kB az emberiséggel együtt fejlődött, illetve változott meg. Szerintem amíg az nem az állatkínzás határait feszegeti( pl körömfestés, babakocsiba tologatás stb), addig nem baj ha egy ember túlzott szeretettel áraszt el egy kutyát, vagy bármely más állatot. Van hogy egy négylábú, így is nagyobb szeretetet ad, mint egy felebarát.

A szaporodástól való megosztás pedig azért kell mert így is túlszaporulat van belőlük. Mivel az autókon kívül nem nagyon lenne természetes ellensége, illetve mivel mára házikedvenc kategóriába tartozik, a vadászata embertelennek mondható.

2021. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/110 A kérdező kommentje:

Sajnos én ebben a civilizációnk végét is előrelátom. Vagyis legalábbis egyik jele. Gyerek? Minek, csak visszafelesel és akarata van. Felelőség. Anyagi kár. Kutya? Hát persze. Az van amit én mondok. Én vagyok az úr a háznál. Kifejezni nem tudja magát,úgyhogy kuss a neve. Bármikor lecserélhető.

Ez így elég beteges

2021. aug. 10. 17:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!