Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kutyatartás bűnnek számít? ...

A kutyatartás bűnnek számít? (nem jogi, hanem erkölcsi alapon)

Figyelt kérdés

A Biblia miként vélekedik? Egy oktalan, együgyű állatra fecsérelni ennyi energiát és szeretetet embertársaink, felebarátaink helyett? Emberként kezelni, holott még lelkük sincsen? Önző és gonosz dolog szerintem csupán hobbiból megfosztani egy ösztönlényt az ösztöneitől (szaporodás, szabadságvágy, vadászat, alfahím szerep stb)

Ti mit gondoltok erről? Kérnék racionális és nem emocionális válaszokat.

Az elvakult kutyaimádókat és a Kádárkorszak besúgóit megszégyenítő módon jelentgetőket meg kérném hagyjanak és menjenek át a következő, "Ti hogyan szaratjátok a kutyáitokat?" jellegű kérdésre és ott vígan megoszthatják ilyennemű tapasztalataikat. Ez nem az a kérdés.

Köszönöm.



2021. aug. 10. 16:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/110 anonim ***** válasza:
37%

7 te se tudod mi jó, mi rossz, csak pörgeted a szektád tanait. Egy körforgás része vagyunk, egyik teremtmény sem több vagy kevesebb a másiknál.

Te most amúgy is az egorol beszélsz, és nem a lélekről...

2021. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/110 anonim ***** válasza:
72%
Az én kutyám pl ezerszer értelmesebb, mint a magadfajta valláskárosultak. :)
2021. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/110 anonim ***** válasza:
66%
3mas vagyok megint. Így van, nem emberek, nem gyerekek, én sem tekintem annak a sajátomat. DE családtag, ha még "csak egy kutya" is.
2021. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/110 anonim ***** válasza:
70%

Ha neked ez nem elfogadható, nyugodtan a kocsi elé ugorhatsz. Hidd el, még az egyház sem róná fel egy teljesen elvakult fogyatékos és elmebeteg öngyilkosságát.

A biblia pedig megint csak egy rakás maszlag. Amit ott írnak és amiről a templomodban szónokolnak, annak semmi köze nincs a valósághoz. Csak arra jó, hogy az önálló gondolkodásodtól megfosszanak.

2021. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/110 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a személyeskedéseket. Majd elgondolkozom rajtuk ígérem. De maradjunk a tárgynál vagy ha nem megy akkor menjünk át kérem az említett jellegű kérdésekhez.
2021. aug. 10. 16:41
 16/110 anonim ***** válasza:
72%
Ateista vs kutyabuhzi vs vallásos. Popcornt!!! :D
2021. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/110 anonim ***** válasza:
22%

A Biblia szerint az állatoknak nincs lelkük, legalábbis nem tesz róla említést. Ezért úgy gondolom, hogy ők nem mennek a túlvilágra. Viszont az tudjuk (Izaijás 11,6), hogy a mennyországban is lesznek állatok, de ott szelídek lesznek: "Uralma alatt farkas és bárány együtt lakik,

a párduc és kecskegida együtt heverésznek,

a borjú, oroszlán és hízott birka együtt legelnek,

s egy fiúcska terelgeti őket.

7 Tehén és medve együtt legelésznek,

s kicsinyeik békésen játszanak egymással.

Az oroszlán is szénát eszik, mint az ökör."

2021. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/110 anonim ***** válasza:
72%

#7 amit itt leírtál, hogy nagyon sokan túlzásba esnek az igaz, de semmi köze a bibliához, se a valláshoz.

Viszont a kutya nem tesz különbséget ember és más kutya között olyan téren, hogy kivel van szívesebben. Azzal van szívesebben a kutya, akit jobban kedvel, és ha a gazdája megad neki mindent amire csak szüksége van és szeretet is, akkor nem akarja elhagyni a gazdáját, akkor a gazdája lesz a falka tagja, optimális esetben vezére. Pont azért, mert az ember tud összetetten gondolkodni (jobb esetben), míg a kutya nem. De az sem jó, ha valaki már a saját gyerekét látja benne.

Vagy nagyon rosszul fogalmaztad meg a kérdést, vagy még te se tudod mit akarsz csak provokálsz másokat, mert nincs problémád (de igényelnéd), vagy nem veszed észre hogy van, vagy nem mersz a saját problémáddal szembe nézni.

2021. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/110 anonim ***** válasza:
3%
3mas vagyok. 18as, tökéletesen leírtad.
2021. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/110 A kérdező kommentje:
A kutya egy 3 éves ember értelmi szintjén "reked" meg. Azzal hogy én kiírtam rzt a kérdést már feltételezhető hogy értelmesebb vagyok morzsikádnál, ha tetszik ha nem. Sajnálom. Az is figyelemre méltó, (amire számítottam is) hogy ezzel a véleménnyel, amivel semmi rosszat nem mondtam, csupán eltérő mint a tietek, hogyan ki tudom hozbi legtöbbtek a sodrukból. Pedig olyan jó emberek vagytok mikor "örökbefogadtok" egy hontalan árva kutyát, ilyenkor is lehetnétek. Pedig elég lenne annyi hogy nem személyeskedtek, értelmesen elmondjatok és kifejtitek miért nem úgy van ahogy én gondolom és kész
2021. aug. 10. 16:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!