Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kutyatartás bűnnek számít? ...

A kutyatartás bűnnek számít? (nem jogi, hanem erkölcsi alapon)

Figyelt kérdés

A Biblia miként vélekedik? Egy oktalan, együgyű állatra fecsérelni ennyi energiát és szeretetet embertársaink, felebarátaink helyett? Emberként kezelni, holott még lelkük sincsen? Önző és gonosz dolog szerintem csupán hobbiból megfosztani egy ösztönlényt az ösztöneitől (szaporodás, szabadságvágy, vadászat, alfahím szerep stb)

Ti mit gondoltok erről? Kérnék racionális és nem emocionális válaszokat.

Az elvakult kutyaimádókat és a Kádárkorszak besúgóit megszégyenítő módon jelentgetőket meg kérném hagyjanak és menjenek át a következő, "Ti hogyan szaratjátok a kutyáitokat?" jellegű kérdésre és ott vígan megoszthatják ilyennemű tapasztalataikat. Ez nem az a kérdés.

Köszönöm.



2021. aug. 10. 16:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/110 A kérdező kommentje:
A legpusztítóbb népirtásokat nem egyházak követték el hanem emberek. Nem a háziállat szereppel van a gond. Hanem a többnek gondolással. Egyébként ennek is megvannak a pszichológiai okai. De azt majd egy másik "provokatív" kérdésben
2021. aug. 10. 17:20
 42/110 anonim ***** válasza:
41%

Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá. Ők uralkodjanak a tenger halai, az ég madarai, a háziállatok, a mezei vadak és az összes csúszómászó fölött, amely a földön mozog.”


A legundorítóbb dolog, amit eddig olvastam. Milyen primitív ember hisz ebben?

2021. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/110 anonim ***** válasza:
15%
Csak kétmilliárd ember.
2021. aug. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/110 anonim ***** válasza:
73%
Miért jobb egy gyereket erre a világra hozni? Tök bizonytalan jövő, mintha egy égő házba zárnád be és nincs választása, megszületik, mert te akartad, hogy megszülessen. Vagyis bocsi, a te olvastaodban Isten akarta.
2021. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/110 anonim ***** válasza:
62%
Kétmilliárd ember? Logikus, az emberek kb negyede a 70-es IQ-t sem érik el. Nyilván, hogy a primitív réteg az ilyen dolgokban hisznek.
2021. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/110 A kérdező kommentje:

A te olvasatodban pedig te végérvényesen meghalsz, megszűnsz,kihal a genetikád. Csak egy rothadó húscafat maradsz, de legalább temethetnek a kutyáid mellé. Mert ugye családtagok. Nem pótolhatatlanok, mert ugye több is volt, de családtagok.

Szerintem kötelességnek kell legyen tovább adni azt, amit te is kaptál. És szerintem osszeteheted a két kezedet (hahaha) hogy ebbe a korba születtél

2021. aug. 10. 17:41
 47/110 anonim ***** válasza:
62%
Azt sem kértem, hogy megszülessek. Ennyi erővel egy gyerek is pótolható, a te “logikád” követve. Meghal, születik egy új a családba.
2021. aug. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/110 A kérdező kommentje:
És olyan bizonytalan a jövő, lehet holnap már 500 ftért tankolhatsz. És akkor már világvége. Képzeld egyik ősöd tatár /török dúlás, éhezés, pestis stb közepette vilagra sza.. vagyis szülte másik ősödet hogy te a fotelban kényelmetlenkedhess hogy drága a kenyér meg a zorbán is egy gheci. Gondolkodj el rajta
2021. aug. 10. 17:47
 49/110 anonim ***** válasza:
64%
Igen, mert ők sem gondoltak bele, hogy milyen világra szülnek…
2021. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/110 anonim ***** válasza:
66%
48 nem tudom eldönteni, hogy viccelsz vagy ennyire hülye vagy. Nem lehetne, hogy ezután csak a hozzá tartozoid életét keserited ezzel a makogással?
2021. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!