Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kutyatartás bűnnek számít? ...

A kutyatartás bűnnek számít? (nem jogi, hanem erkölcsi alapon)

Figyelt kérdés

A Biblia miként vélekedik? Egy oktalan, együgyű állatra fecsérelni ennyi energiát és szeretetet embertársaink, felebarátaink helyett? Emberként kezelni, holott még lelkük sincsen? Önző és gonosz dolog szerintem csupán hobbiból megfosztani egy ösztönlényt az ösztöneitől (szaporodás, szabadságvágy, vadászat, alfahím szerep stb)

Ti mit gondoltok erről? Kérnék racionális és nem emocionális válaszokat.

Az elvakult kutyaimádókat és a Kádárkorszak besúgóit megszégyenítő módon jelentgetőket meg kérném hagyjanak és menjenek át a következő, "Ti hogyan szaratjátok a kutyáitokat?" jellegű kérdésre és ott vígan megoszthatják ilyennemű tapasztalataikat. Ez nem az a kérdés.

Köszönöm.



2021. aug. 10. 16:21
 51/110 A kérdező kommentje:
Szerintem jó irányba halad az emberiség. (kivéve ezt az álszent lgbtqxyzzs propagandát, no meg a kedvenc kutyabúzáskodást és egyéb dolgokat). Kell néhány generáció hogy jóú világot teremtsünk a magadfajta elégedetlenkedőknek és kutyalelkitársaiknak is. Bár itt a nyugati civilizációt értem.
2021. aug. 10. 18:03
 52/110 anonim ***** válasza:
65%
Eddig még egyetlen gyerek/ember sem kérte/akarta, hogy megszülessen, akkor mindenki ugorjon le egy hídról? 😀
2021. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/110 anonim ***** válasza:
31%

"Nem pótolhatatlanok, mert ugye több is volt, de családtagok."


Tehát ezt a fantasztikusan jól kidolgozott logikát követve az embernek 2 nagyanyja van - tehát az egyik pótolható, hisz több is van. Ha meg 6 gyereke van, akkor abból 5 pótolható, hiszen több is van. Szerintem eldőlt, hogy kinek kellene először leugrania a hídról, kedves kérdező.

Ilyeneket tanít a biblia? Ilyen felfogást épít ki a vallásosokban? Na még egy érv, hogy messze elkerüljem és a gyerekeimtől is távol tartsam.

2021. aug. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/110 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki. Csináljátok.
2021. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/110 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem (saját vélemény) nem való a mai világba gyerek sok mindenki számára. Van aki csak azért szül mert mindenki másnak is van, van akinek csak becsússzan aztán nem is érdekli.


A gyerekeknek jobb ha olyan helyen jönnek a világra, ahol később szeretet is kapnak, ahol tényleg foglalkoznak velük. De nem mindenki tud ennyire elköteleződni egy új jövevény mellet Illetve munka miatt, vagy életmód miatt eleve kivitelezhetetlen lenne. Ilyenkor jobb inkább egy kutya, vagy más.

2021. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/110 anonim ***** válasza:
35%
És ezt pont az ilyen incelek döntik el, akik emberrel csak online "beszélnek". Hahahahahahahahaha!
2021. aug. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/110 anonim ***** válasza:
72%
Amint látom a válasozk egyáltalán nem érdekelnek, cska az, hogy kötözködhess. Gratulálok!
2021. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/110 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező,kihagytad a szobacicás panelgazdikat. 🙂

Egy állat sosem lesz egyenértékű az emberrel.

2021. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/110 A kérdező kommentje:
Ha nem próbálnád kiforgatni a szavaimat, vagy esetleg nem felhergelt, dühtől elvakult izgalmi állapotban igyekeznél minden hibámra rávilágítani tudnád hogy nem így értettem. Morzsika ha meghal ugye nagyon szomorú dolog. Isten nyugosztalja. De ugye kell a kutya, hisz oly magányosak vagyunk. A társas magány ugye. Kell kit simogatni. Babusgatni, becézgetni. Az asszony már nem vonzó, a gyerek visszafelesel meg még 4est is hoz haza. Marad a valljuk be személyiség nélküli (vagy legalábbis egyféle személyiségű) együgyű állat (baszni, enni szóval bocs, kétügyű) akit lehet. Szóval a költői kérdés. Hiányozhat morzsika? Vagy inkább nem morzsika, hanem egy kutya hiányzik? Remélem érthető voltam
2021. aug. 10. 18:27
 60/110 anonim ***** válasza:
8%

Az ateisták és a darwinisták már 100 000 éve (vagy akár 6000 éve) letagadják a nyilvánvaló tényeket.

1. Van Isten

2. Hogy az evolúció irányított teremtési folyamat amit Isten művelt, így nem vagyunk állatok, bár néhányan annak tartják magukat... főleg az ateisták.

3. A semmiből létrejöhet valami. Pedig ez hamis, baromság. Mert a valami (világegyetem) Istentől származik.

4. Nem állatok vagyunk, sem majmok ahogy a bajok eredete állítja, hanem felsőbbrendű lények.

5. Mindenki aki ateista, az sátánista mert a hitetlenség a Sátántól származik.

6. A tudomány az káros, és gonosz, mert neki köszönhetjük a fegyvereket, az ölést, járműveket amik szennyezik a Földet.

7. Az egész Biblia Istentől származik.

8. Az ateizmus nem a béke vallása, nézd meg a kommunista háborút, vagy a vörös-khmert.

9. Az ateisták is hívők, mert ők saját magukat tartják istennek, szerintük fejlődni fognak az isteni szintre több ezerév múlva.

10. Az élet értelmetlen és igazságtalan az ateisták szerint mert ha nincs isten, nincs lélek, sem pokol.

2021. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!