Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kutyatartás bűnnek számít? ...

A kutyatartás bűnnek számít? (nem jogi, hanem erkölcsi alapon)

Figyelt kérdés

A Biblia miként vélekedik? Egy oktalan, együgyű állatra fecsérelni ennyi energiát és szeretetet embertársaink, felebarátaink helyett? Emberként kezelni, holott még lelkük sincsen? Önző és gonosz dolog szerintem csupán hobbiból megfosztani egy ösztönlényt az ösztöneitől (szaporodás, szabadságvágy, vadászat, alfahím szerep stb)

Ti mit gondoltok erről? Kérnék racionális és nem emocionális válaszokat.

Az elvakult kutyaimádókat és a Kádárkorszak besúgóit megszégyenítő módon jelentgetőket meg kérném hagyjanak és menjenek át a következő, "Ti hogyan szaratjátok a kutyáitokat?" jellegű kérdésre és ott vígan megoszthatják ilyennemű tapasztalataikat. Ez nem az a kérdés.

Köszönöm.



2021. aug. 10. 16:21
 61/110 anonim ***** válasza:
34%

Te konkrétan h*lye vagy, nem kicsit hanem nagyon. Amikor a Biblia kelletkezett konkrétan több ezer éve, és az újszövettség is nagyjából 2000 éves... egészen más viszonyok uralkodtak. Látszik, hogy nem ismered a Biblia tanításait, meg az egészet nem érted.

Egyrészt vannak benne konkrét tanácsok, bizonyos helyzetekben történő viselkedésekre (pl. mit lehet megenni, mit nem). Ezt ma egy az egyben nem lehet alkalmazni, mert nem az Arab-félszigeten élünk már, itt egészen más állatok és növéyenk vannak, mint ott. Eltelt közben több mint 2000 év, és volt egy komolyabb éghajlat változás (nem a mostani "klímakatasztrófa" hanem az ún. "mini jégkorszak", illetve vannak elsivatagosodó területek, embertől függetlenül pont azban a térségben stb.). Szintén igaz, hogy egészen más éghajlati viszonyok vannak közép-európában, meg északeurópában mint a Földközi-tenger medencéjében /aki ezt nem érti, GYP eset/.

Egészen más politikai viszonyok uralkodtak. Nem szabad elfelejteni, hogy egy "ellenséges" "elnyomott" környezetben élő kisebbségi népcsoporthoz tartozó emberekről van szó. Eleve mások voltak a fajsúlyos és mások a kevésbé fajsúlyos kérdések, amikor arról van szó, hogy mindenhol ellenség van, akkor nem a házi kedvencekkel fognak foglalkozni (amikor szintén tudjuk, hogy a római hadsereg használt harci kutyákat de ez már a korai kereszténység és nem Jeruzsálem, de az újszövettségre kihatott).

Eleve akkoriban az ember jobban rá volt szorulva a közvetlen jószágokra (ezt elég sok helyen írja is a biblia) pl. "első szülött jószágok...". Szintén fontos, hogy eleinte kisebb részt földműves, de leginkább állattartó népségről beszélünk. Ahol az állattartás életmód volt. Ez egy egészen más viszonyulás volt az állatokhoz. Ld. pl. amit fentebb írt valaki, a Buddhizmus ami inkább földművelésessel, növénytermesztéssel másodlagosan állattartással és kezdetleges iparral foglalkozó népcsoport körülményeiről szólt. Nyilván más szempontokat látunk. Ezért ebből a távlatból a Bibliát vizsgálni kutya tartás szempontjából leginkább isten káromlás kategória szerintem. De totális mentális/szellemi sötétség iskolapéldája az biztos.

2021. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/110 anonim ***** válasza:
28%
60 annyira buta egy állat sem tud lenni, mint te. Ugye te is erre gondoltál
2021. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/110 A kérdező kommentje:
Neked is a kis lelkedbe gázoltam látom. Nyilván nem azt kérdeztem hogy Jézus vajon rózsaszín vagy piros kutyapapucsot húzna a csivavára. A mai kor újdonsága a hobbi állattartás. Régen a szükség ezt nem engedte meg tudom jól, az éghajlat változás meg a többi kutyafa..át meg nem tudom hova tenni, de köszönöm a kis ismeretterjesztést. Inkább az érdekelt hogy a Biblia miként viszonyul az állatok emberi szintre emeléséhez.
2021. aug. 10. 18:52
 64/110 anonim ***** válasza:
69%
62. Bár én se ateista, se hívő nem vagyok, de magyarázd már el nekem, h ha mindent Isten teremtett a semmiből, akkor ő hogy lett, hogy jött létre? Köszönöm.
2021. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/110 anonim ***** válasza:
30%
66 ezt az emberi elme fel nem foghatja... Túl sok a korlátja annak, aki az anyagi világba kapaszkodik... Az mindig elporlad
2021. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/110 anonim ***** válasza:
21%

[link]


Földi állatoknak nincs lelkük, ahogy a hangyáknak és a férgeknek sincs. De Jézus királyságban mindenféle állat lesz. Lehet, hogy kapok majd egy farkast, oroszlánt.

2021. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/110 anonim ***** válasza:
21%
Es mihez kezdesz egy lelketlen oroszlannal?
2021. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/110 anonim ***** válasza:
2%
Olvasd el a jelenések könyvét. Ugyanazt amit egy házi macskával kell kezdeni... :D
2021. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/110 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia nem nagyon ír erről, de az állattartást természetesnek veszi.


Az állatok ember szintjére emeléséről nem ír. Egy kivétel van egy példázatban:

Elküldé azért az Úr Dávidhoz Nátán [prófétát,] ki bemenvén hozzá, monda néki: Két ember vala egy városban, egyik gazdag, a másik szegény.

A gazdagnak felette sok juhai és ökrei valának; A szegénynek pedig semmije nem vala egyéb egy kis nõstény báránykájánál, a melyet vett és táplált vala, s felnevelkedett nála gyermekeivel együtt; saját falatjából evett és poharából ivott és keblén aludt, és néki olyan vala, mintegy leánya. Mikor pedig utazó vendége érkezett a gazdagnak: sajnált az õ ökrei és juhai közül hozatni, hogy a vendégnek ételt készítsen belõle, a ki hozzá ment vala; hanem elvevé a szegénytõl az õ bárányát, és azt fõzeté meg a vendégnek, a ki hozzá ment. Akkor felgerjede Dávidnak haragja az ember ellen, és monda Nátánnak: Él az Úr, hogy halálnak fia az az ember, a ki azt cselekedte. A bárányért pedig négy annyit kell adnia, mivelhogy ezt mívelte, és annak nem kedvezett. És monda Nátán Dávidnak: Te vagy az az ember! Ezt mondja az Úr, Izráelnek Istene: Én kentelek fel téged, hogy király légy Izráel felett, és megszabadítottalak téged a Saul kezébõl. 2Sámuel 12:1-7


Bocsi, de nem olvastam el az összes hozzászólást, ezért lehet valamit félreértelmezek. Azt írtad, hogy hiányozhat-e Morzsi, ahelyett, hogy konkrétan egy kutya hiányozna-e. A válasz igen. Az állatoknak is van személyiségük és lehet szeretni őket, ahelyett, hogy csak egy kutyát szeretünk. Persze lényeges az is, hogy kutya. Ha elveszíti valaki a feleségét, konkrétan az a személy hiányzik neki, nem érné be bármelyik másik nővel ,csak azért, mert nő, de persze az is hiányzik neki, hogy egy szerető ellenkező neművel legyen. Ugyanúgy ha valaki elveszti a testvérét hiányzik neki a Zoli és egyben a testvér is. Ugyanúgy hiányozhat valakinek egyszerre a Morzsi és a háziállat.


Az sem teljesen igaz, hogy megfosztanánk őket valamitől. Ismerek egy cigánycsaládot, akik az igénytelenek közül valók, a kutya házőrzőnek kell nekik. Nincs kerítés, a kutya bármikor elszökhet, mégis követi a gazdáit és visszamegy hozzájuk. Persze szokott csavarogni, de érted.

2021. aug. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/110 anonim ***** válasza:
76%

Jól példázod, hogy miért értékesebb egy kutya, mint te.

Te kérdezted. 🤷‍♀️

2021. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!