Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi vezetett el az aktuális...

Mi vezetett el az aktuális hitbéli meggyőződésedhez?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy hogyan lettél vallásos/vallástalan, mik hatottak rád, és kb. mi az, amiben tényleg hiszel is, és hogy esetleg elképzelhetőnek tartod-e, hogy ez a későbbiekben változzon.

2021. okt. 12. 11:56
 51/98 anonim ***** válasza:
41%

50.

Kihagytam egy lépést de most szépen megpróbáltad elmagyarázni azt amit én is írtam.

Bum -> anyag, energia, idő... -> mai világunk


"Azt a tudósok se vitatják, hogy a mai Univerzum anyaga a mai ember tudása szerint a SEMMIBŐL jött létre."

Ezt én se vitattam.

2021. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 Fero89 ***** válasza:
93%
#51 Majd én vitatom. Mi az a semmi? És mellékelnétek példákat ahol a tudósok azt állítják hogy ebből a semmiből keletkeztek a dolgok
2021. okt. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
64%

A semmi az az hogy nem tudják hogy mi volt előtte és hogy hogyan lett az Ősrobbanás. Aztán abból az Ősrobbanásból keletkeztek a dolgok.


Mellékelni most nem fogok mellékelni de ha rá keresel a például arra hogy bigbang theories (és eltekintesz az agymenők sorozatra vonatkozó találatoktól) akkor valószínűleg megtalálod amit keresel.

2021. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
5%

@48!


"Melyiknek nagyobb a valószínűsége?"

"Semmiből egy robbanás vagy a semmiből egy komplex, értelemmel rendelkező isten."



Kicsit hibás a kérdésed de nem nagyon. :)


Az első ok amiből az összes többi kiindult, szerinted véletlen anyagi folyamattal kezdődött a "semmiből".

Azaz első ok szerinted ami az összes többit elinditotta, a nagy "semmi" .

Isten viszont nem okozat! Nem lett, és az főleg értelmezhetetlen, hogy a "semmi" okozta volna mert akkor a semmi nagyobb lenne Istennél. Isten mindig létezett. "Én vagyok az alfa és omega, a kezdet és vég".

Ő az első ok és nem a "semmi".

Örültem a szerencsének de majd máskor tudom csak folytatni.

2021. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 Fero89 ***** válasza:
100%

A nagy bumm elmélet nem beszél "semmiről", Planck-időt említ(0 - 10^-43 másodpercig) amikor az egész univerzum egyetlen végtelen sűrűségű elképesztően forró pontban tömörödött össze, és ebben az aprócska időegységben már nem tudunk vizsgálódni. De a "nem tudjuk mi volt előtte, vagy miből lett" az nem "semmi", pusztán "nem tudjuk".

Merjük ezt kimondani, "NEM TUDJUK" és ezzel nincs semmi baj, viszont ha mint az 54-es azt mondod ISTEN VOLT, az onnantól állítás, azokat meg bizonyítani kell.

2021. okt. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
0%
Bizonyitsd be mi az a végtelen sűrűség és elképesztő forróság.
2021. okt. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
66%

55.

Annyira sok mindent tudok már hogy be lássam hogy nagyon keveset tudok a mindent tudáshoz képest.

Nagyon sok mindent nem tudok és nyugodtan kijelentem. Csak mikor azt írtam amibe te belekötöttél akkor nem ez volt a lényege. De persze jogos attól függetlenül amit írsz és én is gondoltam rá hogy írok erről is de aztán még sem tettem.

A nem tudjuk mi volt előttében igazad van ahogyan abban is hogy rosszul fogalmaztam meg.

2021. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
100%

56-os

Akkor most bizonyítsuk be vagy magyarázzuk el?

Csak mert a megfogalmazásból ez nem egyértelmű.

2021. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
85%

nah #56


nem tudod bebizonyítani az istened és azt hiszed, ha más nem tudja, hogy hogyan kezdett el létezni az anyag, az még nem azt jelenti, hogy te nyertél


ez a "te is" logikai hiba

mi nem fenyegetünk, hogy a pokolba fogsz kerülni, ha nem hiszel a tudománynak, de fura, hogy egy számítógépről / telefonról írsz :3

mi nem több száz éves iratokat követünk arról, hogy mi morális és mi nem

2021. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 anonim ***** válasza:
14%

Érdekes a pokol valakinél egyből becsipődik és Isten iránti gyűlöletbe fordul amikor megtudja, hogy Isten fenyegetheti a létezését, de amikor a szeretetéről és kegyelmességéről beszélünk akkor azt is lesöprik az asztalról. Erre mondta Jézus, hogy azok a boldogok akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot. Akik koldusként feladják az egójukat.

Mégis mit kéne elhiggyek a tudománynak? Beszél a tudomány az élet céljáról? Engem nem az érdekel, hogy milyen fűszerek meg összetevők vannak a levesbe, hanem, hogy ki főzte és miért.

2021. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!