Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi vezetett el az aktuális...

Mi vezetett el az aktuális hitbéli meggyőződésedhez?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy hogyan lettél vallásos/vallástalan, mik hatottak rád, és kb. mi az, amiben tényleg hiszel is, és hogy esetleg elképzelhetőnek tartod-e, hogy ez a későbbiekben változzon.

2021. okt. 12. 11:56
 61/98 anonim ***** válasza:
80%

nope

isten nem fenyegeti a létezésem

csak elegem van abból, hogy emberek azzal próbálnak megtéríteni, mert a pokolra kerülök, ha nem teszem.

Mellesleg az, hogy te úgy teszed fel a kérdést, hogy ki főzte a levest, ezzel mérgezed a kutat.

Plusz az univerzum nem egy leves.


Miért próbálsz 2 olyan dolgot összehasonlítani aminek semmi köze sincs egymáshoz?

ja igen tudom, mert ezzel úgy fordítod, hogy a te gondolataid támogassa a kérdés


én nem azt kérdeztem, hogy mi van a levesben vagy hogy ki főzte, hanem hogy hogy került ide minden


nem gondolod, hogy ezek között különbség van?

2021. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
14%

"csak elegem van abból, hogy emberek azzal próbálnak megtéríteni, mert a pokolra kerülök, ha nem teszem."


Isten szeret, térj meg.

2021. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
100%

62.


Zeusz szeret, térj meg.

2021. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:
14%

Én már megtettem, úgyhogy olyan hitem van ami nem látáson és nem is tudáson alapul.

Van egy magyar professzor aki azt mondta: "az. én (Isten)hitem tudáson alapul ezért megingathatatlan, és mégis irigylem azokat akik nem látnak és hisznek."

2021. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig nem hittem. De olvastam a gyakorin a válaszokat és rájöttem hogy már pedig hinnem kell. Ezért megtértem és a viking istenekben hiszek.
2021. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
100%

nah ennyit ér az, hogy próbáltok másokat megijeszteni


kedves keresztények és egyéb vallású emberek: nem gyerekek vagyunk akiknek bármit be lehet adni, nem fogunk félni egy nem létező istentől

2021. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 Fero89 ***** válasza:
100%

#60 Nagyon tetszett a leveses metaforád, hadd fordítsam kicsit ellened.

A levest én főztem és azért hogy örömet okozzak vele neked, ettől jó lett a leves, vagy azért számít hogy a fűszerek és összetevők, só, mák, tejföl, tejszínhab és pacal voltak?

2021. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
14%

61.


"csak elegem van abból, hogy emberek azzal próbálnak megtéríteni, mert a pokolra kerülök, ha nem teszem"


Oh, te szegényke.

Már korábban is ez volt a bajod.

Kik fenyegettek itt téged halomra, hogy pokolra kerulsz, ha nem hiszel?

2021. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
100%

1. megpróbálod lealacsonyítani magát a problémát

2. kb. majdnem minden keresztény ezt a választ adja ezen a fórumon, ha istenről kérdezek ateistaként

2021. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
19%

45


Erdekes.


Amikor ezt irod:


"ahogy elmerültem a témában arra jutottam hogy szinte mindenhol ahol betoldottuk istent, csupán felesleges entitás, akinek létezésére a bizonyíték az, hogy nélküle valami nincs megmagyarázva".


Szerintem itt, ezen a ponton tévedsz. Ez az úgynevezett "God of the gaps" elképzelés, a hiányok istene elmélet, amit a modern istenhívok nem vallanak.

Az istenhit (teizmus) egy világnézet. Nem az a dolga, hogy alternatív vagy még hiányzó "magyarázatokat" adjon a világra. Nem versenyzik a tudománnyal. Isten létére nincs bizonyíték.

Az istenhit tehát nem a tudománnyal áll szemben.

Az istenhit a materializmussal (tudományos materializmussal) áll szemben, illetve van egy kategóriában.

Tehat az a vilagnezeted, hogy minden csak anyag es energia, es ezt kellene bizonyitanod. (Nem nekem, most, hanem altalaban, magadnak.)

De a vilagnezeteket nem lehet bizonyitani, azert vilagnezetek, es azert nem a termeszettudomany teruletere tartoznak.

Az ateizmus sem vilagnezet, illetve vilagnezet, csak nem pozitivan informativ, amennyiben nem adja meg azt, hogy mi az illeto vilagnezete, csak azt, hogy mi NEM.


Ne érts félre: az teljesen korrekt, hogy amit a pap mondott vallásórán stb., azt nem fogadtad el, vagy a Jehovás elgondolkodtatott, hogy mégis honnan tudjuk ezeket. Az is korrekt, hogy ezek alapján materialista lettél. Csak az nem, hogy Isten azért van kitalálva, hogy a nem ismert részeket megmagyarázza-kipótolja.


Ilyen értelemben tehát az istenhivok is a "nem tudom" érzésével élnek. Pl. lesz-e hatékony gyógyszer a Covidra és mikor. Ezt nem tudjuk. Miért végzodik az elso terhességek egyharmada korai vetéléssel. Ezt sem tudjuk (amennyire én tudom).

A kulonbség az, hogy mondjuk egy hivo EMELLETT esetleg imádkozik azért, hogy a novére ne vetéljen el. Vagy ha megtortenik, spirituális szempontból máshogy értelmezi a tortenteket. De intellektuális szinten továbbra is elfogadja, hogy nem tudjuk.

Remélem, értheto, amit mondok.

2021. okt. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!