Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi vezetett el az aktuális...

Mi vezetett el az aktuális hitbéli meggyőződésedhez?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy hogyan lettél vallásos/vallástalan, mik hatottak rád, és kb. mi az, amiben tényleg hiszel is, és hogy esetleg elképzelhetőnek tartod-e, hogy ez a későbbiekben változzon.

2021. okt. 12. 11:56
 31/98 anonim ***** válasza:
90%

ha nem tudsz belekötni a másik érvébe, akkor a helyesírásába


tipikus már harmadszorra tereled a témát, de tudod ez csak téged minősít :)

2021. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
22%

A hitem változhat jó és rossz irányba is, de igyekszek megőrizni és fejleszteni azt amit kaptam.

Istennel lehet találkozni személyesen. Egyáltalán nem egzakt módon. Isten azoknak jelenti ki magát akik megtérnek és hisznek. Tehát ha valaki idejön a vallás rovatba vitatkozni egy olyannal aki bizonyságot tesz róla, hogy Őt Isten meggyógyitotta, hát.... Isten a megtört bűnbánó szivhez van közel. Mindannyian gyarló emberek vagyunk, könyörületre szorulunk. Isten azokon könyörül csak akik őszintén bánják a vétkeiket. Akinek nincs elég erős bűntudata attól még elég távol van Isten. Ugyanis Ő tesz bizonyságot bennünk a bűnről. Amit egyébként 2000 éve örökre rendezett a kereszten amikor Jézus az életét adta értünk, hogy ne vesszünk el hanem örök életünk legyen a benne való hit által. Jézus feltámadt a halálból és Isten jobbján uralkodik. Itt az idő megtérni és hinni az igazságban. Mert kevés idő múlva visszajön és lejár a kegyelmi idő. Ne legyetek majd Jézus bal keze felől állók között akiknek nagyon kemény szavakat fog mondani: "távozzatok tőlem ti átkozottak az örök tűzre amely az ördögnek és az ő angyalainak készittetett."

Nem kis tét forog kockán. Csak egy örökkévalóság múlik azon, hogy most jól vagy rosszul döntötök. Isten nagyon irgalmas. Most még segitségül lehet hivni az Úr Jézus Krisztus nevét. Lehet olvasni szabadon az újszövetséget.

2021. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
31%
és az ószövettséget is tessék elolvasni, mert mindkét testamentumot ugyan az az isten írta
2021. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
100%

"Istennel lehet találkozni személyesen."

Hol?

Vagy tudod hol lakik 27. válaszoló?

Az ha valamiért csak téged gyógyított meg és sok más vallásost és nem vallásost hagyott kínok között meghalni az nem SZEMÉLYES találkozás.



" Csak egy örökkévalóság múlik azon, hogy most jól vagy rosszul döntötök. Isten nagyon irgalmas."

Ha annyira irgalmas akkor nem egy döntésem alapján fog megítélni. Főleg nem az örökkévalóságra. Szülők általában nem olyan ostobák hogy a gyereket egy hibájuk miatt életük végéig büntessék. Pedig az csak pár évtized.

2021. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
11%

Mivel a saját Fiát adta halálra mindenkiért ezért a tét is óriási.

Nem mehet be Isten országába senki aki nem bizik és nem szereti az igazságot. Az édenben a bizalmat rombolta le az emberben a kigyó. Az Istenben vetett bizalmat. Isten a gyermekei felé irgalmas, de az Ő gyermekei hisznek is Benne. Aki nem hisz benne az a kigyó gyermeke nem Isten gyermeke. A bizalmatlanság és a vádaskodás az a kigyó természetéhez tartozik aki elhiteti az egész világot.

2021. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
90%
és mikor bizonyítod, hogy a saját fiát megölette, hogy a saját maga által létrehozott hibás rendszert valahogy "helyrehozza"
2021. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
77%

35,36


Mekkora áldozat volt a saját fiát "feláldozni"?

Mi is lett a fiával utána? Ja. Vissza került mellé. Jaj de nagy áldozat. Mintha kölcsön adnék valamit.


"Aki nem hisz benne az a kigyó gyermeke nem Isten gyermeke. "

Ő mióta is tudd teremteni? Nem isten teremtett mindent?

2021. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 A kérdező kommentje:
Légyszíves ne offoljátok rommá a kérdést az egymásnak válaszolgatással, inkább beszéljetek egymással privátban. Engem a feltett kérdésekre való egyéni valaszaitok érdekelnek, nem a semmibe vezető cyberveszekedés.
2021. okt. 12. 22:03
 39/98 anonim ***** válasza:
97%

Igazából nem tudom, mi vezetett ide. Mindig hittem Istenben, amióta az eszemet tudom. Intuíció alapján (ateistának neveltek). Nem tudom másként elképzelni a világot. Sem a létrejöttét, sem a működését, sem az emberi létet. Nem próbálok logikát keresni benne, és nincs rá "bizonyítékom".

Vallásosnak mondom magam, olyan értelemben, hogy gyakorlok vallást, de egyáltalán nem fogadok el mindent a vallásból.

Az ateizmust ugyanolyan érvényes világnézetnek tartom, és nem akarok másokat megtéríteni.


Elképzelhetőnek gondolom, hogy később megváltozik, de csak amiatt, mert bármi lehet.

A vallással való viszonyom váltakozik, vannak periódusok, amikor nem járok templomba és nem hiányzik. Gondolom, ez ezután is így lesz.

2021. okt. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
11%

29


"jah én meg a láthatatlan spagettiszörnyhöz imátkoztam és én is meggyógyultam"


Nem láthatatlan, hanem repülő spagettiszörny.

Tartsd meg a helyesírási hibáidat, így könnyebben beazonosítunk.


Kérdező, igazad van, de az offolja rommá a kérdésedet, aki azt mondja, ateista - de az ateizmusa annyiból áll, hogy nekiesik az istenhivőknek, és innen-onnan összeolvasott gúnyos hülyeségekkel támadja oket. Elképesztően primitív, de nagyon büszke magára. Magáról az ateizmusról semmit nem mond és semmit nem tud. Ugyanúgy semmit nem tud az istenhitről sem, mégis állandóan arról beszél. Azért néha meg kell magunkat védenünk.

2021. okt. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!