Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyek a legjobb...

Szerintetek melyek a legjobb érvek a kereszténység mellett?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 00:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
86%

"jobb érzés hinni, mint nem hinni. Az egyénnek."

A hívőnek.

De egy ateista hajlamú embernek ez nem feltétlenül pozitív dolog.


"ha nem létezik és vallásosan éltél, nem veszítesz semmit"

De: mindent elveszítesz, amit a vallásra fordítottál, és semmi nem lett belőle. Kérdés, hogy ez mennyi.

Ha nem sok, akkor... akkor nem is vagy igazán hívő.


"Viszont jó ember leszel tőle a kornyezetednek."

Egy hívő SEMMIVEL nem lesz attól jobb, hogy hívő.

Aki jó ember, az igyekszik jó lenni hit nélkül is - aki pedig rossz ember, az a hitben is rossz lesz.

Ha pedig maga a hitrendszer rossz, amiben hisz, akkor a jó ember is rossz dolgokat fog csinálni!


Arról nem is beszélve, hogy egy hitet nem te döntesz el. Ha nem hiszel, akkor nem is fogsz.

Vagy szerinted melyik istent tudod ezzel becsapni?

2021. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
6%

"Szerintetek melyek a legjobb érvek a kereszténység mellett?"

Örök élet, bűntől való megtisztulás


"Azért jo mert barmit csinalsz szanom banom es minden megy tovabb."

Ilyet nem tanít a kereszténység


"Egy hívő SEMMIVEL nem lesz attól jobb, hogy hívő."

HA neked a bűntelenség semmi. Bár jogos, mert az istentelen az bűnkedvelő és aberráció párti


"Aki jó ember, az igyekszik jó lenni hit nélkül is - aki pedig rossz ember, az a hitben is rossz lesz."

Krisztus nélkül senki nem lesz jó ember.


"Arról nem is beszélve, hogy egy hitet nem te döntesz el. Ha nem hiszel, akkor nem is fogsz."

Tehát soha nem lett hitetlenből hívő? Értem ...

Az ember döntése, hogy hisz-e vagy sem. Attól függ, hogy az igazsággal vagy a hazugsággal kondicionálja az elméjét

2021. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
37%

Semmi.

Éljen Sátán!

2021. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
71%

"HA neked a bűntelenség semmi. Bár jogos, mert az istentelen az bűnkedvelő és aberráció párti"


Nem mindegyik istentelen bünkedvelő és aberráció párti van aki jót cselekszik

2021. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
93%

Az érvelésnek az a lényege, hogy két dolog közül kiállsz az egyik mellett és megpróbálod meggyőzni az embereket, hogy azt válasszák a másik helyett.


Ateistaként az egyetlen pozitívum, amit bármilyen vallás mellett fel tudok hozni (bár a buddhistáknál figyeltem meg legjobban), hogy bizonyos (!) embereknek lelki békét és reménykedést ad, így könnyebben tudják legyőzni az életükben lévő nehézségeket. Valamint sok gyönyörű művészeti alkotást eredményezett az összes vallás, de ennyi.


Csak olyan fanatikus ne legyél, mint a #12-es. Őt még a keresztények is kinézik maguk közül, ezt az üzenetét is megmutattam két keresztény barátnőmnek. Az egyikük kinevette, a másikuk pedig elmagyarázta, hogy mennyire butaság, amit ír. Aztán figyeld meg, a barátnőimet fogja leszólni, hogy nem is valódi hívők. :D

2021. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
3%

"Nem mindegyik istentelen bünkedvelő és aberráció párti van aki jót cselekszik"

Ideig, óráig. És azt se felejtsük el, hogy nem csak jót cselekszik, hanem bűnt is


"Őt még a keresztények is kinézik maguk közül, ezt az üzenetét is megmutattam két keresztény barátnőmnek. Az egyikük kinevette, a másikuk pedig elmagyarázta, hogy mennyire butaság, amit ír. "

Zsák a foltját megtalálta, látom :) És még reklámozod is. Amúgy sem hiszi el ezt neked senki. Gondolom nem véletlenül van új acc-od is, mert már tiltottak


"Aztán figyeld meg, a barátnőimet fogja leszólni, hogy nem is valódi hívők. :D"

Én nem vagyok olyan, mint a bnőd, vagy mint te. Ennyiből nem tudok megítélni valakit, és ismerve téged nagy a valószínűsége, hogy ismét kamuzol.

2021. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
95%

#16


"Ideig, óráig"

Nem csak ideig oraig. Vannak jo emberek akik nem hisznek megis jók

2021. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
92%
A hit semmivel sem tesz jobbá. Az inkvizítorok is hívők voltak. Oliver Cromwell is hívő volt. A bűn pedig csak azért minősül bűnnek, mert az adott közösség vagy társadalom annak tartja. A boszorkányégetések és a zsidóüldözések (pl. Spanyolország 1492) abban az időben nem számítottak bűnnek. Na most akkor mi a helyzet?
2021. okt. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
2%

"Vannak jo emberek akik nem hisznek megis jók"

Ideig-óráig


"A hit semmivel sem tesz jobbá. Az inkvizítorok is hívők voltak."

Tévedés! A hívőt a cselekedeteiről ismered meg, nem pedig arról, hogy minek mondja magát. És a hit krisztusivá teszi a hívőt. Ha megtérnél, simán észrevennéd idővel magadon. így az ellenkezőjét fogod észrevenni, ami szintén engem igazol majd.


"A bűn pedig csak azért minősül bűnnek, mert az adott közösség vagy társadalom annak tartja"

Tévedés. A társadalom azért definiálja a bűnt bűnnek, mert az emberiségnek egyetemes a lelkiismerete, amit Istentől kapott. Bizonyíték, hogy nagyjából minden ember egységesen egyetért a bűnnel kapcsolatban, kicsiktől nagyokig.


"A boszorkányégetések és a zsidóüldözések (pl. Spanyolország 1492) abban az időben nem számítottak bűnnek."

De, annak számítottak, emberölésnek, csak az akkori hatalom legitimálta. Ha nem számított volna bűnnek, nem kellett volna legitimálni.


"Oliver Cromwell is hívő volt. "

Itt az ideje, hogy eláruld, te hogyan definiálod a hívőt!

2021. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
100%

Hát számomra, mint aki otthagytam a keresztény vallást, lényegében semmilyen érv nem felel meg. Én legalábbis sem keresztényként, sem nem keresztényként nem találkoztam jó érvvel ami e vallás mellett szólna.


De ha a kérdést úgy értelmezem, hogy mivel lehet betéríteni az embereket, arra lehet mondani érveket. Lényegében minden vallásnak vannak érvei a maga igazsága mellett.

2021. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!