Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyek a legjobb...

Szerintetek melyek a legjobb érvek a kereszténység mellett?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 00:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
95%
40. Na akkor összegezzük még egyszer. Te azt mondtad, hogy az emberiségnek általános lelkiismerete van. Én feltettem a kérdést: akkor hogyan lehetséges, hogy az egyik nép egy bizonyos dolgot bűnnek minősít, a másik pedig nem (pl. csecsemők legyilkolása). Te azt mondtad: nagyon is tudták, hogy bűn, csak „megideologizálták". Mikor megkérdeztem, hogy milyen bizonyítékod van erre (mármint arra, hogy tudták, csak megideologizálták), akkor nem válaszoltál. Erre te elkezded, hogy nem tudok érvelni stb.
2021. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
95%

Kreattival fölösleges túl mélyen foglalkozni.

Mindig ilyen.

A célja nem a kulturált vita, hanem a valószínűleg a megtekintések száma.

2021. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
95%
43. Szóval mindig ilyen. Nem baj, legalább megpróbáltam. Van egy ilyen mondás, hogy a halál ellen nincs orvosság (contra vim mortis non est medicamen in hortis). Ahogy látom, ez a hülyeségre is érvényes.
2021. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
0%

"Na akkor összegezzük még egyszer. Te azt mondtad, hogy az emberiségnek általános lelkiismerete van."

Hopp, tényleg, én állítottam először. Na, akkor én kezdhetek el gyógyszert szedni:) Mentségemre, hogy a trollok sok topokban megtaláltak ma is (pl. a 42-es itt is megtalállt), nehezen tudom követni a 3-4 szimultán vitát. Az egyetemes lelkiismerettel akartam igazolni. Az emberek körében általában megfigyelhető, hogy a jó és rossz kérdésben elég nagy az egyetértés, persze ez a szocializációnak is betudható. A kérdést az dönti el véglegesen, hogy a materializmus igaz vagy a hívők világképe. Én részemről a materializmust sokszorosan cáfolt világnézetnek tartom, de ezt bizonyítani, erről beszélgetni nagyon sokáig tartana

2021. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
96%
Ő 10 éve ilyen itt a gyk-n, az tuti hogy nem mi fogjuk megváltoztatni :D
2021. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
26%

Lehetetlen szilárd álláspontra jutni Isten létezéséről és arról, hogy ő milyen, hacsak ő maga meg nem ragadja a kezdeményezést, és fel nem fedi saját magát számunkra. Jézus Krisztus azt állította magáról, hogy Isten küldte - létezik egy bizonyos Atya, aki mindeneknél nagyobb Ján. 10,29 .


Beszélni könnyű. Bárki bármit állíthat. De amikor a Názáreti Jézusról van szó, a dolog már nem ilyen egyszerű… neki megvoltak a bizonyítékai, hogy alátámassza állítását.


Jézus Istentől küldöttségét három dologgal támasztotta alá:


1) tanításai magas szellemiséget képviselnek (a szeretetet állította legfőbb értéknek), melyet életével igazolt

2) csodákat tett: feltámasztott halottakat, bénát lábra állított, születésétől vak szemét megnyitotta, további reménytelen betegségeket gyógyított, kenyeret szaporított, vízen járt, lecsendesítette a vihart, feltámadt a halálból (!)

3) ószövetségi próféciákat teljesített be


Ján. 15,24

„Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.”


Jézus feltámadása történelmi tény

[link]

2021. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy sem hiszi el ezt neked senki"

Pedig elhiheted. Keresztényként én is elképedve állok a válaszaid előtt. Mégis hogy mersz ilyen hangnemet megütni másokkal?

Érdekes, hogy a 19. válaszban leírod hogy a cselekedeteiről ismerszik meg a hívő, nem arról, hogy annak mondja magát. Mindeközben szikrája sincs benned semminek, ami keresztényi. Az egyetlen amiből bárki is erre következtethetne, hogy te annak mondod magad, de a viselkedésed épp az ellenkezőjét hirdeti.

Ha tényleg keresztény szeretnél lenni, akkor ideje lenne elindulnod a megszentelődés útján, és nem csak szóban kereszténynek lenni, hanem tetteidben, viselkedésedben is! Bár valahogy gyanús nekem hogy nem is vagy valódi keresztény, csak egy troll aki annak hazudja magát, hogy a viselkedésével próbáljon szégyent hozni a hívőkre.

2021. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus feltámadása történelmi tény"


Azért ne ragadtasd el magad: Jézus feltámadássa nem történelmi tény, hanem vallásos hit, de még az ő létezését is óvatosan merném csak történelmi tényként kezelni. Jézusról semmiféle korabeli dokumentum nem maradt fent, az életrajzát sem írta meg senki. A halála után lévő évtizedekből van róla pár mondat nem keresztény forrásokban, amikből nem sok minden derül ki. Az evangéliumokra nem alapoznék, mert azok vallásos iratok.


Annyi valószínű lehet, hogy volt egy történelmi Jézus, aki az első századi zsidóság körében lépett fel, mint fiatal rabbi. Tanítványokat gyűjtött maga köré, majd valami miatt kivégezték. Úgy gondolom viszont, hogy a keresztény folklór alaposan kiszínezte a történetét, amikor olyan legendákat kapcsolat hozzá, hogy isten fia volt, feltámadt a halálból, csodákat tett, stb. Egyik sem egyedi jelző, Nagy Sándorról is az terjedt utólag, hogy csodákat tett, kettévált előtte a víz. A feltámadás sem egyedi motívum. Meghaló, és feltámadó istenségről is tudunk. Sőt, Néró császárról is olyasmi terjedt, hogy feltámadt a halálból, erre utalás is van egy kommentár szerint a Jelenések könyvében.


A próféciák meg... Erről már nem is írok. Annyit jegyzek meg, hogy azok az ószövetségi szakaszok Jézusra való keresztény értelmezése. Úgy gondolom, nem bizonyítanak semmit.

2021. okt. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
53%
Számomra a legértékesebb a hitemben, hogy van reményem az örök (boldog és örömteli) életre. Akinek nincs hite, annak semmilyen hasonló reménye nincs. Csak ebben az életében reménykedhet, hogy vagy jól sikerül az életpályája vagy nem és utána kamponelló game over. Ami a borzasztó az egészben, hogy ha igy fejezi be az életét akkor tényleg megy a lecsóba. Mire ment azzal a rövidke kis árnyéknyi idejű jólétével. Jólét alatt persze azt értem, ha valakinek mondjuk annyi jövedelme van, hogy havonta marad neki 1 milla körül költőpénz. Az meg már egy alsó középosztály. De ehhez képest ami Istennél vár a hivőkre az fényévekre van a földi léttől. Ez itt egy putri ahhoz képest. Ott az utcák is aranyból lesznek, a kapuk meg drágakövekből. Nem tudjuk elképzelni se azt az letszinvonalat ami Isten lakhelyén van és mégse leszünk sznobok mert mindenki ingyen kegyelemből fogja kapni a lakhelyét, azon felül Isten csak bizonyos jócselekedetekért fog fizetségket osztogatni. Na a jó dolgokról mára ennyit. Jó éjt! :d
2021. okt. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:

Az eleje teljesen korrekt volt annak, amit írtál.

Egy kicsit helyesbítenék: "az fényévekre 𝐋𝐄𝐇𝐄𝐓 a földi léttől"

Csak sajnos azt sem tudjuk, milyen irányban!


Még egy dolog:

tudod, 𝐍𝐀𝐆𝐘𝐎𝐍 megrázó élmény lesz az, ha a halálod után a Tollaskígyó személyesen tépi ki a szívedet.

Azért, mert nem tisztelted őt eléggé.

Ezen érdemes lenne elgondolkodnod.

2021. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!