Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/348 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a @190-es hozzászólásomban elfelejtettem idézni, hogy az mire válasz, most pótolom:


@186

"Ha hat éven át az Európai Központi Bank nulla százalékon hagyta a kamatrátát abból igen csak az következik hogy hosszú távon ez a célja."


Nem, az csak annyit jelent, hogy konjunkciós időszak volt, frankón pörgött a gazdaság, és nem voltak hülyék, hogy megöljék oktalan kamatráta-emeléssel.

2022. aug. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/348 anonim ***** válasza:

"Az nem számít hogy hányan vannak jelenleg. Az irányzat már megszületett, hívei is akadnak szép számmal, az ő számuk is várhatóan nőni fog a jövőben."


Régóta vannak ám ők is. De igen lehet hogy mostanában nő a számuk.


A probléma az hogy a Korán a Próféta követésére szólít fel minket. Szóval nem értem ők ezt mi alapján teszik.

2022. aug. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/348 anonim ***** válasza:

"De mondjuk van olyan hadith miszerint jobb kézzel tanácsos az ételt a szádhoz emelni, de ha te balkezes vagy akkor ezt mindjárt be sem bírod tartani."

Miért nem? Meg kell hozzá tanulni jobb kézzel enni, ez nem nehéz. Pár hét, egy-két hónap gyakorlás kérdése.

2022. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/348 anonim ***** válasza:

"A probléma az hogy a Korán a Próféta követésére szólít fel minket. Szóval nem értem ők ezt mi alapján teszik."

Igen, ez egy jó kérdés, ellentmondásosnak tűnik számomra is, nagyon kíváncsi lennék rá, hogy egy koránita mit mondana erre.

2022. aug. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/348 anonim ***** válasza:

#193:


Tényleg ? Ezt nem tudtam. Mashaallah ! Akkor ez nagyszerű. De én amúgy is jobb kezes vagyok :)

2022. aug. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/348 anonim ***** válasza:

"Igen, ez egy jó kérdés, ellentmondásosnak tűnik számomra is, nagyon kíváncsi lennék rá, hogy egy koránita mit mondana erre."


Valamit biztosan kell tudniuk mondani erre. Nem ismerem a vallái nézeteiket :)

2022. aug. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/348 anonim ***** válasza:

"És mi van azokkal, amik nem egyértelműek?"


Hogy érted hogy nem egyértelmű? Az elég egyérelműen megállapítható hogy ellentétes-e a Koránnal vagy nem. Ha ellentétes a Koránnal akkor nem szabadna elfogadni. Ha nem elletétes akkor vizgálható tovább. Például hogy más hiteles hadiszokkal ellentétes-e és a többi kritérium.



"Milyen kritériumok? A kritériumokat ki állította össze? Tehát ki volt az, aki megmondta, hogy mely kritériumok szerint kell vizsgálni a hadíszokat?"


Például a hagyományozási lánc. A hadiszok lényegében szemtanúk beszámolói, amit aztán a szemtanú továbbadott és így ment tovább a következő generiációkon. Itt megvizsgálják hogy ismert-e mindenki a láncban és hogy kik voltak, mennyire megbízhatóak stb. Vagy például hogy három ilyen egymástól független forrásból kell származnia ugyannak hogy vallásjogi alapot képezhessen. Tehát három egymástól független hadiszban ugyanannak kell szerepelnie.

Ezeket vallástudósok határozták meg és elég logikusak. Nem ezzel van a baj hanem hogy olyan hadiszokat tekintenek egyesek hitelesnek amik nem menek át ezeken a kritériumokon.

2022. aug. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/348 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon amik fel vannak sorolva, azok mind különböző iszlám vallási irányzatok?

2022. aug. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/348 anonim ***** válasza:

#198:


Hát szégyen vagy nem, ezek között can olyan amelyikről először hallok. Nem biztos hogy pontosan írják le őket.


Én szunnita vagyok és nagyon jól el vagyok így, nem szoktam az Iszlám más irányzataival sokat foglalkozni.

2022. aug. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/348 anonim ***** válasza:

"Az elég egyérelműen megállapítható hogy ellentétes-e a Koránnal vagy nem."

Hogyan történik ez a megállapítás? Mi a menete egy ilyen összehasonlításnak?


Mellesleg, még nem válaszoltál, hogy mely országokat tekinted keresztény országoknak. Lehet, hogy elkerülte a kérdésem (@164) a figyelmed, de tényleg érdekelne.

2022. aug. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!