Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
 221/348 anonim ***** válasza:
0%

"Teljesen mindegy ki hogyan probalja megertetni vele, nem fogja megerteni mert nem is akarja megerteni. O abbol indul ki, hogy a Koranban ez van irva akkor ez az igaz es kesz, innentol maga az atyauristen is magyarazhatna neki, vagy Soros szemelyesen, nem erdekli, mert a Koranban az van irva hogy a kamat rossz es kesz.

Fanatizmus felsofokon."


Akkor a legfejlettebb országok gazadsági, pénzügyi vezetői is biztosan fanatikusok hogy 0% kamatpolitikát folytatnak, igaz? :) Egyébként levezettem egyszerűen és érthetően. Ha nem fogtad fel akkor azt jelenti hogy ez a téma magas neked és csak személyeskedni tudsz.

2022. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/348 anonim ***** válasza:
36%

"Én már abban se vagyok biztos, hogy a Koránban ilyen egyértelműen és mindenre vonatkozóan van ez írva, valószínűleg itt is lehet több értelmezés. Mert még a "legiszlámabb" országokban is van pl. alapkamat."


Egyértelműen leírja a Korán hogy a kamat tilos. A zsidó vallás is tiltja hogy a zsidók kamatot szedjenek egymástól. A keresztén világban is sokáig tilos volt a kamat és csak az utóbbi 4-500 évben engedélyezték. Egyébként ha nem vagy benne biztos nincs annyi eszed hogy utánanézz?

2022. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/348 anonim ***** válasza:
67%
Szerinted mindent egyértelműen leír, mégis mindenki teljesen másként értelmezi, mint te. Szembe haladsz kicsit a forgalommal az autópályán.
2022. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/348 anonim ***** válasza:

"Szerinted mindent egyértelműen leír, mégis mindenki teljesen másként értelmezi, mint te."


Nem értelmezik másként, a kamatszedés tényleg tilos az Iszlám szerint.


De nem minden a Korán alapján működik a muszlim többségű országokban.


Viszont a jelenlegi pénzrendszerünknek enyhén szólva sem a Korán az alapja, ezért "vallási okokból" 0% alapkamatot elvárni elképesztő butaság.

2022. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/348 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem a muszlimok mint magánszemélyek biztosan el tudják kerülni a kamatot az arab országokban mert a lakossági pénzügyi szolgáltatások ezt lehetővé teszik.

Van lehetőség a Koránnak megfelelő életet élni.

2022. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/348 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinted mindent egyértelműen leír, mégis mindenki teljesen másként értelmezi, mint te. Szembe haladsz kicsit a forgalommal az autópályán."


Ha többen beszélnek hülyeséget, szerinted min változtat? :) Nem én megyek szemben a forgalommal hanem ti. Ahogy a kis példámból is kiderült simán kivehető a jelenlegi pénzügyi rendszerből a kamat. Az emberek még sokkal jobban is járnának. Persze a banktulajdonosok nem, ezért nem is engedik hogy vátozzon a rendszer. De úgy látom neked jó ha hülyének néznek és lehúznak :)

2022. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/348 anonim ***** válasza:
100%

"Nem én megyek szemben a forgalommal hanem ti."

Hogyne!

Mindenki szembe megy a forgalommal, egyedül te mész jó irányba, az egész autópályán.

2022. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/348 anonim ***** válasza:
0%
Azok az országok ahol 0% az alapkamat a leggazdagabb legfejlettebb országok. Akkor ki megy szemben a forgalommal? Az igaz hogy ők azt mondják másnak hogy emeljen kamatot, aki meg nem engedelmeskedik nekik mint Törökország azt támadni kezdenik és ti ezt benyaltátok. Szóval ti mentek szemben a forgalommal. Ott a példám. Melyik jobb neked? Ha felvszel 1000 forint hitelt és 1000-et fizetsz vissza vagy ha felvszel 1000 forint hitelt és 1500-at fizetsz vissza? Én azt mondom az előbbi a jobb, ti azt mondjátok az utóbbi. Akkor ki a butus? :)
2022. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/348 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek még sokkal jobban is járnának."

Hát persze, mert senki se hitelezne, nem lenne gondjuk arra, hogy építkezzenek, vállalkozást indítsanak, mennyi stressztől megkímélnék magukat az emberek.


"Persze a banktulajdonosok"

Így van, azok a csúnya tőkés, vadkapitalista bankosok. Még jó, hogy kamat már akkor is létezett, amikor még bankok se voltak.


"De úgy látom neked jó ha hülyének néznek és lehúznak :)"

Engem biztos nem húznak le, mert én államkötvényt vettem éppen, hogy a megtakarított pénzem értékét kevésbé vigye el az infláció. Tehát nekem jó a kamat. Persze így se leszek pozitívba, hiába inflációkövető az államkötvény (olyan alacsonyra blöffölik az infláció értékét, amilyenre akarják), de legalább közelebb leszek a pénzem reálértékéhez.

2022. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/348 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik jobb neked? Ha felvszel 1000 forint hitelt és 1000-et fizetsz vissza vagy ha felvszel 1000 forint hitelt és 1500-at fizetsz vissza? Én azt mondom az előbbi a jobb, ti azt mondjátok az utóbbi."

Legyen ahogy mondod. Hol tudok felvenni ilyen hitelt? Melyik muszlim bankban? Mert akkor azonnal rohanok.

2022. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!