Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/348 anonim ***** válasza:

"A Korán az elsődleges forrás. Ha a hadisz egyértelműen ellentétes a Koránnal nem tekinthető hitelesnek, hiába mondják egyesek annak."

És mi van azokkal, amik nem egyértelműek?


"Persze vannak más, hitelességre vonatkozó kritériumok amit szintén vizsgálni kell és ha ezek mind rendben vannak akkor tekinthető hitelesnek egy hadisz"

Milyen kritériumok? A kritériumokat ki állította össze? Tehát ki volt az, aki megmondta, hogy mely kritériumok szerint kell vizsgálni a hadíszokat?

2022. aug. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/348 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom hogy van az Iszlámban egy szűk kisebbségben lévő irányzat a korániták ? Akik kizárólag a Koránt fogadják el. Indiában élnek zömében ha jól tudom."

Ezek a korániták olyanok, mint a szúfik, meg a siíták, meg a szunniták? Tehát ez is egy külön irányzat?

2022. aug. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/348 anonim ***** válasza:

"Tehát az adott hadísz útmutatása szerint kell eljárnod, ezt jelenti elfogadni egy hadíszt?"


Nem. Elfogadod hogy a Próféta tényleg azt mondta vagy azt cselekedte amit a hadith ír. Nem vonod kétségbe.


De lehet hogy emberi gyarlóságod vagy egyéb ok miatt esetleg nem tudsz hasonlóan cselekedni.

2022. aug. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/348 anonim ***** válasza:

"Ezek a korániták olyanok, mint a szúfik, meg a siíták, meg a szunniták? Tehát ez is egy külön irányzat?"


Úgy tudom igen, de nagyon kevesen vannak a világon, pár milliónyian mindössze. Az umma közel 2 milliárd főt számlál

2022. aug. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/348 anonim ***** válasza:

"Nem. Elfogadod hogy a Próféta tényleg azt mondta vagy azt cselekedte amit a hadith ír. Nem vonod kétségbe."

Értem, köszönöm.


"De lehet hogy emberi gyarlóságod vagy egyéb ok miatt esetleg nem tudsz hasonlóan cselekedni."

Hogyan érted, hogy nem tudsz hasonlóan cselekedni? Mondjuk adott pillanatban elveszted a fejed, nem gondolkodsz, és olyat teszel, ami ellentétes a hadísszal? Mondjuk itteni példával, egy vitában megsértesz valakit, habár egy hitelesnek besorolt hadísz azt írja, nem szabad? Ezt érted az emberi gyarlóságon, hogy pl. nem tudsz uralkodni magadon?

2022. aug. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/348 anonim ***** válasza:

"Ezeket a félmondataidat imádom. Ugyan miért igazolna Téged ?"


Ha hat éven át az Európai Központi Bank nulla százalékon hagyta a kamatrátát abból igen csak az következik hogy hosszú távon ez a célja.

2022. aug. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/348 anonim ***** válasza:

"Ezt érted az emberi gyarlóságon, hogy pl. nem tudsz uralkodni magadon?"


Például igen.


De mondjuk van olyan hadith miszerint jobb kézzel tanácsos az ételt a szádhoz emelni, de ha te balkezes vagy akkor ezt mindjárt be sem bírod tartani.

2022. aug. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/348 anonim ***** válasza:

"Ha hat éven át az Európai Központi Bank nulla százalékon hagyta a kamatrátát abból igen csak az következik hogy hosszú távon ez a célja."



"Ha változnak a tények én is megváltoztatom a véleményem. És Önök Uraim ?"


Kissinger

2022. aug. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/348 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom igen, de nagyon kevesen vannak a világon, pár milliónyian mindössze. Az umma közel 2 milliárd főt számlál"

Az nem számít hogy hányan vannak jelenleg. Az irányzat már megszületett, hívei is akadnak szép számmal, az ő számuk is várhatóan nőni fog a jövőben.

Amikor Kálvin irányzata lassanként levált a katolicizmusból, kezdetben ők sem voltak sokmilliónyian. Meg Lutherék sem. Meg Joseph Smith sem, meg a többiek sem. meg Ezek mind folyamatok, nem egyik pillanatról a másikra történnek. A korániták irányzata már a 9. században megfogalmazódott, de komolyabban csak az elmúlt évszázadban kezdtek gyarapodni, tehát erősödik az irányzat. (Igen, most néztem utána).

2022. aug. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/348 anonim ***** válasza:
Nem, az csak annyit jelent, hogy konjunkciós időszak volt, frankón pörgött a gazdaság, és nem voltak hülyék, hogy megöljék oktalan kamatráta-emeléssel.
2022. aug. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!