Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/348 anonim ***** válasza:

"Hogyan történik ez a megállapítás? Mi a menete egy ilyen összehasonlításnak?"


Hát ez nagyon jó kérdés ! Mert én azt mondom ez az összehasonlítás már régen megtörtént a múltban, nincs ra újra szükség.


De beszéljétek meg, megyek. Jó éjt.

2022. aug. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/348 anonim ***** válasza:

"Nem, az csak annyit jelent, hogy konjunkciós időszak volt, frankón pörgött a gazdaság, és nem voltak hülyék, hogy megöljék oktalan kamatráta-emeléssel."


Eddig azt mondtátok azért van infláció mert túlpörög a gazdság? :) A másik meg hogy már jóideje emelkedik az infláció a fejlett gazdaságok mégsem emeltek kamatot vagy csak alig. Egyébként sem volt végig konjunkciós időszak mert a covid miatt csökkent a termelés. Szóval akárhogy nézem elég egyértelmű hogy a fejlett országok nulla százalékos kamatpolitikát folytatnak. Az USA a 2008-as válságra úgy reagált hogy egyből nulla közelire csökkentette a kamatrátát és vagy 8 évig úgy is maradt.

2022. aug. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/348 anonim ***** válasza:

"Hogyan történik ez a megállapítás? Mi a menete egy ilyen összehasonlításnak?"


Úgy hogy megnézzük mit ír a Korán abban a témában és megnézzük mit ír a hadisz. Például van olyan hadisz ami a hitet elhagyók kivégzéséről ír de a Korán egyértelműen vallásszabadságot biztosít és hogy nem jár ezért evilági szankció csak majd a túlvilágon.


"Mellesleg, még nem válaszoltál, hogy mely országokat tekinted keresztény országoknak. Lehet, hogy elkerülte a kérdésem (@164) a figyelmed, de tényleg érdekelne."


Nem felejtettem el. Erre majd holnap válaszolok mert más téma és bizonyítom hogy a keresztény társadolmak a legerőszakosabbak.

2022. aug. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/348 anonim ***** válasza:

"Eddig azt mondtátok azért van infláció mert túlpörög a gazdság?"

Ne játszd a hülyét. Leírtam, hogy szerintem a felpörgetett gazdaság a fegyvergyártáshoz kellett, a fegyverekbe öntött pénz viszont hiányzik a gazdaságból, vagyis a felpörgetett gazdaságban alultermelés lesz, ami áruhiányt okoz (mint láthattuk is szórványosan az EU-ban), ami viszont inflációgerjesztő hatású. Legalábbis nekem így tűnik logikusnak.

Szóval ha cáfolni akarod, akkor légyszi először értsd meg a láncolatot, amit felvázoltam, és abban mutasd meg a hibát, mert laikus vagyok és nem értek hozzá, csak így tűnik logikusnak számomra.


továbbá még mindig nem válaszoltál a @164-re sem, arra is várom a választ.

2022. aug. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/348 anonim ***** válasza:
Bocsánat a legutolsó sorért, nem láttam még előtte a bejegyzésed. Várom, és köszi.
2022. aug. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/348 anonim ***** válasza:

"Ne játszd a hülyét. Leírtam, hogy szerintem a felpörgetett gazdaság a fegyvergyártáshoz kellett, a fegyverekbe öntött pénz viszont hiányzik a gazdaságból, vagyis a felpörgetett gazdaságban alultermelés lesz, ami áruhiányt okoz (mint láthattuk is szórványosan az EU-ban), ami viszont inflációgerjesztő hatású. Legalábbis nekem így tűnik logikusnak."


Az EU-ban egyáltalán nincs olyan mértékű fegyvergyártás ami a foyasztási cikkek rovására menne.

2022. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/348 anonim ***** válasza:

Keresztény országok alatt nyilván azt értem ahol a népesség többsége keresztény.



Alábbi táblázatban országonként látható a gyilkosságok száma 100 ezer főre vetítve. Ha ráta alapján csökkenő sorrendbe tesszük a 30 legerőszakosabb mind keresztény többségű ország. Keresztények viszont azt mondják hogy a kereszténység a szeretet vallása, és ha erőszakról van szó, másra mutogatnak. Főleg muszlimokra, pedig a legvéresebb 50 ország között alig van iszlám vallású.


[link]



Az alábbi táblázat pedig nők elleni nemi erőszakra vonatkozik. Az első 10 legerőszakosabb ország mind keresztény. Az első 50 is szinte mind keresztény.


[link]


Ez a két mutató bizonyítja hogy a keresztény társadalmak a legerőszakosabbak. Ha ehhez még hozzá vesszük a háborúkat az utóbbi 120 évben, akkor is tisztán látszik hogy keresztény országok indították a legtöbb háborút.

2022. aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/348 anonim ***** válasza:

"Közgazdasági középiskolában érttségiztem fősikolán szintén tanultam közgazaságtant, pénzügyet, statisztikát, számvitelt stb."

Továbbra se derült ki, hogy hol tanultad. Én a BME-n tanultam, s állíthatom, hogy ilyeneket nem tanítottak, amiket írsz.

2022. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/348 anonim ***** válasza:
0%
Akkor keresd fel a világ legefjlettebb országait és közüld velük hogy amit tesznek az téves és nem tanítják BME-n. Aztán keresd fel Argentínát és grantulálj nekik hogy azt tették amit BME-n tanítottak neked ami államcsődhöz vezetett.
2022. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/348 anonim ***** válasza:

#209:


Testvérem én a közgazdaságot egyetemen végeztem el, de ezek butaságok amiket összehordtál.


Esetleg rövid vagy középtávon működhetnek, de hosszútávon a jelenlegi hitelpénz rendszerre épülő világgazdaság nem így működik.


Egészen más nemzetközi pénzrendszert kéne felépíteni hogy a kamatot ki tudd vezetni valahogyan.


Eddig is erről beszéltem.

2022. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!