Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/348 anonim ***** válasza:
90%

Bátorkodtam korábban megkérdezni, hogy melyik egyetemen tanult közgázt a másfél pipás, mert állítása szerint tanult, de nem nagyon kaptam választ :(

Érdekelne, hogy hol tanítják ezt az unortodox szemléletet.

2022. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/348 anonim ***** válasza:
91%

#151:


Én pedig már kértem Tőle szakirodalmat hogy mivel támasztja alá az elképzeléseit.

2022. aug. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/348 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem nem szabad kamatot szednem és fizetnem sem. Ezt mondja a Korán."


Igen, és azt is mondja hogy olyan gazdasági pénzügyi rendszert kell kialakítani ahol a kamat nulla.



"És nem az a "feladatom" hogy a 0% os alapkamatot erőltessem egy hitelpénz rendszerben... LOL"


Miért ne? Amit csinálasz olyan mintha valaki azt mondaná hogy innentől napi tíz pohár sör helyett csak ötöt fog inni, te meg azt mondanád neki hogy igyon csak napi tizet mert nem is muszlim.



"Nem érted hogy a tartósan 0 %-os kamatod hatására csúcsra járódna a fogyasztás az olcsó hitelek révén ?"


Te nem érted hogy ha a gazdaságba fektetik a pénzt akkor a gazadság ki tudja elégíteni a nagyobb keresletet. Ez van a fejlett országokban. Nulla kamat erős gazdasággal. Plusz még ha oktatással visszafogjuk a felesleges fogyasztást akkor lesz egy erős gazadságunk minimális inflációval szegénység nélkül.



"Olvasod amit írok ?

Már sokadjára írom."


Szerintem te nem figyelsz rám.

2022. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/348 anonim ***** válasza:

"Te nem érted hogy ha a gazdaságba fektetik a pénzt akkor a gazadság ki tudja elégíteni a nagyobb keresletet. Ez van a fejlett országokban. Nulla kamat erős gazdasággal"


Igen de már írtam korábban hogy egy háború, Covid járvány v8ssza tudja vetni a gazdaság teljesítőképességét.


A növekvő energiárak begyújtják az inflációt. Erre még rátesz a gabonaválság az aszály.

És erre még jön a Covid miatt kialakult drágább ellátási láncok.


Mindezek BEGYÚJTOTTÁK AZ INFLÁCIÓT. Emiatt az alacsony kamatok kora az értelmesebb országokban VÉGET ÉRT.


Ha alacsonyan hagyják a kamatokat még több fogyasztási hitelt vesznek fel telefonra és meg tovább gerjesztik az inflációt.


Mi a fészkes fenét nem értesz ezen ha tanultál közgazdaságtant ??

2022. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/348 anonim ***** válasza:
0%

"Bátorkodtam korábban megkérdezni, hogy melyik egyetemen tanult közgázt a másfél pipás, mert állítása szerint tanult, de nem nagyon kaptam választ :(

Érdekelne, hogy hol tanítják ezt az unortodox szemléletet."


Közgazdasági középiskolában érttségiztem fősikolán szintén tanultam közgazaságtant, pénzügyet, statisztikát, számvitelt stb.

Hogy hol tanítják? Minden normális iskolában ezt tanítják. Vagy szerinted a világ legfejletetebb országai unortodox szemléletet gyakorlnak a 0% kamatpolitikával? :) És akkor szerinted a gazadságilag összeomlott, becsődölt Argentina alkalmazza a helyes politikát magas kamattal? :) Veletek öröm vitatkozni :))))


Egyéként ezt a unortodox kritikát a Nyugat használja. Ők maguk 0% kamatpolitikát folytatnak de másnak azt mondják emeljék fel a kamatot. Ha valaki nem így tesz mint Törökország akkor megy a unortodox kritika. Gondolom kilogikáztad hogy azért teszik hogy mások ne fejlődjenek.

2022. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/348 anonim ***** válasza:

"Egyéként ezt a unortodox kritikát a Nyugat használja. Ők maguk 0% kamatpolitikát folytatnak..."



Éppen ezredjére mondom el hogy ENNEK VÉGE. Nem fognak már 0%-os kamatpolitikát folytatni.

2022. aug. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/348 anonim ***** válasza:
0%

"Én pedig már kértem Tőle szakirodalmat hogy mivel támasztja alá az elképzeléseit."


Ezt bármelyik szakirodalomban megtalálod.



"Mindezek BEGYÚJTOTTÁK AZ INFLÁCIÓT. Emiatt az alacsony kamatok kora az értelmesebb országokban VÉGET ÉRT."


Te miről beszélsz? Csináljuk így. Megtennéd kérlek hogy értelmezed ezt a táblázatot? Mert én azt látom hogy a fejlett országok továbbra emelnek kamatot vagy ha igen akkor nagyon minimálisan. Az EU-ban hat éve 0% a kamatráta. Az infláció már 9% de eddig egyáltalán nem emeltek kamatot cask most, és most is csak fél százalékot. Na akkor ez a táblázat kit igazol?


[link]

2022. aug. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/348 anonim ***** válasza:
*157-ben azt akartam írni hogy a fejlett országok továbbra sem emelnek kamatot vagy ha igen akkor nagyon minimálisan
2022. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/348 anonim ***** válasza:

Tanuld meg értelmezni azt amit látsz.


Nézd itt a német kamatemelés az elmúlt évekhez képest nagyon jelentős.


És a kamatemelések több lépcsőben szoktak történni. 1 lépésnek pedig 50 bázispont nem kevés !


[link]


Emelik a kamatot még Európa LEGSTABILABB gazdasága Németország is. Tehát valótlanságokat állítottál.

2022. aug. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/348 anonim ***** válasza:

"Azt nem akarod felfogni hogy nem a kamatemelés az egyetlen megoldás az infláció csökkentésére."

Tudom, hogy nem az egyetlen. De az egyik legegyszerűbb, legkézenfekvőbb, és elég hatékony is, ezért alkalmazzák. De nem csodaszer.


"Minimálisan mérsékelni lehet de nagyon káros a gazdaságra "

Ez így igaz.


"szóval ez egy rossz megoldás."

Nincs olyan, hogy csak rossz, csak jó, minden megoldásnak vannak előnyei és hátrányai is. Mindig, minden helyzetben. A kamatemelés egy eszköz, önmagában se nem jó, se nem rossz. Az hogy jó-e vagy nem, az attól függ, hogy mikor, milyen helyzetben, és hogyan alkalmazzák. Ennek eredményeképpen kijön majd aztán az, hogy jó volt-e vagy rossz.


"Ha ez jó megoldás lenne minden fejlett ország drasztikusan emelne kamatot de senki nem tesz ilyet. "

Nem emelne, mert az megöli a gazdaságot, és senki épelméjű vezető nem akarja megölni a gazdaságot. Nem akarja levágni az aranytojáshegyeket tojó tyúkot. De ők megtehetik hogy nem emelnek, mert van elég tőkéjük hozzá, a gazdaság még mindig elbírja a megpróbáltatásokat. Belefér annyi infláció még, belefér annyi gázáremelés még, nem fogja igazán földhöz vágni a fejlett országokat. Oké, kicsit majd meghúzzák a gatyaszíjat, aztán átvészelik majd. De a gazdaság addig pörögjön, amíg csak bír, mert most arra van szükség.

Ha nagyon eldurvulna a helyzet, akkor majd a fejlett államok is fogják emelni a kamatrátát, ne félj. De akkor a fejletlenek már nagyon el lesznek csórósodva. Reméljük nem lesz rá szükség.

2022. aug. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!